Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Nu cred cĂŁ existĂŁ date clare despre cuplul maxim la care rezistĂŁ o cutie. :) Plus cĂŁ este o chestie foarte relativĂŁ pentru cĂŁ nu vorbim de cutii noi ci de cutii sh.
  2. DiferenĂža de consum e prea mare. Oamenii denatureazĂŁ realitatea foarte des.
  3. Ciupanezu

    530 d

    Nu e bine să mergi pe roşu cu nici o maşină pentru că pompa se răceşte ĂŽn combustibil.
  4. Din câte Âştiu, filtrul epurator se schimbĂŁ la 40-60 000 km. ĂnsĂŁ, modelul nou de filtru de E60 este din plastic Âşi nu mai trebuie schimbat pentru cĂŁ are decantor. La E90 nu este un filtru similar?
  5. Cip-ul nu se alimentează din acumulator. Cheile fără telecomandă nu au nici baterie şi nici acumulator dar au cip.
  6. Ai cea mai miÂşto meserie de pe forum! :)
  7. Xdrive-ul este unic pentru cĂŁ poate transfera toatĂŁ puterea pe o punte.
  8. Focal. Nu am auzit nici un astfel de subwoofer dar am mare ĂŽncredere ĂŽn aceastĂŁ marcĂŁ. Are un amic niÂşte difuzoare Focal Âşi oferĂŁ o calitate maximĂŁ a audiĂžiei.
  9. Slabe Âşanse ca un RS6 sĂŁ nu fie manevrabil. :)
  10. Crezi cĂŁ l-am Âşters eu? Nu vĂŁd care-i aberaĂžia, este mai degrabĂŁ o eroare. Nu am cerut sĂŁ fie Âşters Âşi nu Âştiu cine a Âşters postul. Ăn orice caz, nu deĂžin adevĂŁrul absolut.
  11. Cam periculos să fugă spatele la 100 la oră. :) @gabyprodan: Sunt mişto maşinile vopsite perlat ĂŽnsă nu m-aş băga la aşa ceva la o maşină de zi cu zi.
  12. Toate au cip electronic. FĂŁrĂŁ cip nu porneÂşte motorul.
  13. Ciupanezu

    320Si

    AratĂŁ mai bine cu buza vopsitĂŁ. :)
  14. Am vorbit acum cu Cristi Miclea, a ĂŽncercat el să mute instalaţia şi nu se poate. Nu poţi pune un bec D2S ĂŽn soclul de H7. Cel mai bine ar fi să cumperi o instalaţie xenon aftermarket H7 de pe bluexenon.ro, costă doar 69 €. Este cea mai ieftină soluţie.
  15. Păi eu spun ceea ce gândesc. Nu este treaba ta să mă educi, să ĂŽncerci să-mi schimbi părerile, te asigur că nu vei reuşi. Asta e părerea mea, care-i problema? E o prostie să ai o maşină puternică doar pentru a face impresie. Ăi dispreţuiesc pe cei care au maşini puternice sau scumpe doar pentru a-şi arăta nivelul financiar. O maşină performantă trebuie să fie o sursă de adrenalină, libertate, relaxare, nu de perie pentru un orgoliu nemăsurat. Nu te-a filat poliţia. Dacă erai filat, nu ai fi ştiut. :) Poliţia ĂŽşi face apariţia la astfel de ĂŽntâlniri pentru a lua numerele maşinilor care se adună pentru a ţine o evidenţă a celor care fac curse. Nu sunt prea eficienţi, se fac multe curse ilegale şi poliţia nu prinde pe nimeni. Nu cred că eu stric imaginea posesorilor de BMW, exagerezi foarte mult. Dacă eşti atât de responsabil şi ĂŽţi permiţi să dai lecţii de morală, mergi cu 50 km/h pe prima bandă. L.E: De ce foloseşti un detector de radar?
  16. Nu avea cum sĂŁ Ăžipe.. Le-a luat foarte repede.
  17. E o soluĂžie temporarĂŁ foarte bunĂŁ.
  18. Greşite din ce punct de vedere? Dacă eu m-am dat cu E60 530d şi l-am făcut, a fost o eroare sau cum? Serios, chiar nu am chef de morala ta. Accept morală de la părinţi, de la apropiaţi, de la oameni pe care-i cunosc bine şi pe care-i respect, nu de la utilizatorii unui forum. Ai o problemă legată de mine, tot timpul ĂŽncerci să mă ataci, indiferent de subiect. Nu am nevoie de astfel de discuţii. Nu există cadru cu adevărat organizat ĂŽn România. La noi spectatorii stau lipiţi de gardul care separă şoseaua de marginea drumului, ar fi foarte tragic dacă un şofer ar pierde controlul şi ar ieşi ĂŽn decor. Am fost spectator la mai multe curse legale, am văzut chiar şi un accident ĂŽn astfel de condiţii "organizate". Consider că este chiar mai riscant datorită proastei organizări şi locaţiilor alese. Nu particip la curse cu maşina mea, m-am mai ĂŽntrecut cu amici, cunoscuţi, etc. ĂŽnsă de foarte puţine ori. Nu era nimeni ĂŽn parcare, nu aveau de unde să apară nici un copil. Nu mă bazez doar pe ce am văzut eu ci şi pe cei care mă ĂŽnsoţeau. Este vorba de parcarea din Plaza. Nu mă interesează astfel de critici pentru că sunt sigur că şi pe tine te interesează performanţele maşinii tale şi că nu circuli doar cu viteză legală, prin urmare nu eşti ĂŽn măsură să mă judeci. Nu mă laud, este un topic de prezentare al unei maşini. N-am zis că nu dau ĂŽn ea ci că nu merg la curse. Nu visez nimic, doar ĂŽmi iubesc maşina. E la fel de medie ca şi 320d-ul tău. Este de prost gust să spui cât ai dat pe maşină şi că ai luat-o de nouă, mai ales pentru că nu ai cumpărat-o din banii tăi munciţi de tine. Părinţii mi-ar putea lua o maşină nouă chiar şi mâine ĂŽnsă nu ar fi normal. Următoarea maşină o voi cumpăra din banii mei.
  19. E90-urile sunt din ce ĂŽn ce mai multe..
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.