Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Nu aveai W210 E280? Acum ai 560 SEL Âşi Phaeton? :)
  2. DacĂŁ scrie Xdrive pe maÂşinĂŁ, nu mai sunt necesare alte X-uri care sĂŁ arate cĂŁ maÂşina are tracĂžiune integralĂŁ. Pe E90 320d cu Xdrive nu scrie 320xd ci doar 320d ĂŽnsoĂžit de un alt badge "Xdrive" pe maÂşinĂŁ.
  3. Nu meritã pentru 1-2 litri diferenÞã.
  4. La Autovit. BMW 5W-30 Longlife-04. PoĂži folosi Castrol Magnatec 10W-40.
  5. ªi pe lângã diferenÞa de ET, cred cã existã ºi diferenÞã de diametru al butucului de E46 faÞã de cel de E90.
  6. Nu existĂŁ motor de 3000 cmc V8 pe E39. E39 530i este un motor ĂŽn 6 pistoane ĂŽn linie. Ghid achiziĂžionare E39
  7. Chiar nu cred cĂŁ se poate compara Q7 la dinamicĂŁ cu X5 E70.
  8. Nu prea cred cĂŁ avea cum sĂŁ se spargĂŁ Âşi baia de ulei. Probabil are radiatorul spart, de aici Âşi antigelul... PĂŁrerea mea. :)
  9. http://netisak.lpru.ac.th/bmw_e34_diy/rese...service_en.html
  10. Este posibil ĂŽnsĂŁ te va costa cam 3000 €. Ai nevoie de pompĂŁ de ambreiaj, pedalier, kit de ambreiaj, volantĂŁ, cutie, diferenĂžial. Adaugi manopera Âşi ajungi la o sumĂŁ foarte mare.
  11. Dumnezeu sĂŁ-i odihneascĂŁ-n pace!
  12. PĂŁi tu ai instalaĂžie xenon aftermarket pe faza lungĂŁ?
  13. Urâtã situaÞie...
  14. http://www.bmwe36blog.com/2007/02/24/reset...-service-light/
  15. 9005 este alt tip de bec, diferit de H1. http://www.bluexenon.ro/H1.html
  16. Nu conteazĂŁ numĂŁrul de km ci cum a fost ĂŽntreĂžinutĂŁ Âşi condusĂŁ maÂşina.
  17. Nu cred că este bine recondiţionată turbina. Nu cred că poate avea cineva mai mare ghinion decât el.
  18. E adevĂŁrat ceea ce zici pe de-o parte. Se simte atunci când pui ĂŽn Neutral cĂŁ maÂşina ĂŽnainteazĂŁ mai uÂşor, când ĂŽncetineÂşti la stop ĂŽn Drive maÂşina se simte un pic ĂŽnfrânatĂŁ. ĂnsĂŁ la mine frâneazĂŁ la fel de uÂşor Âşi ĂŽn Drive Âşi ĂŽn N. MaÂşina mea frâneazĂŁ prea bine ca sĂŁ-mi dau seama de vreo diferenÞã ĂŽntre N Âşi Drive la frânare. :)
  19. Foarte frumoasã ºi ÎntreÞinutã! S-o stãpâneºti sãnãtos!
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.