Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. PĂŁi era cam naÂşpa dacĂŁ oprea.
  2. Dar sã fie una fabricatã de un producãtor cât de cât cunoscut. Cele universale sunt praf.
  3. Atunci când ai rulmentul de la cardanul intermediar uzat, se aud niºte pocnituri În sarcinã ca ºi cum cardanul ar lovi În podea. Verificã bucºile de la diferenÞial.
  4. Da. Bilstein nu are o singurĂŁ fabricĂŁ de amortizoare. :) Nu cred cĂŁ sunt de aceeaÂşi calitate cu unele fabricate ĂŽn Germania.
  5. M57 are destule probleme de fiabilitate.
  6. Când se schimbã raporturile diferenÞialului ºi câºtigi la viteza maximã, automat pierzi la demaraj. Se poate aduce diferenÞial sh din Germania. ªi mie mi-a picat diferenÞialul acum vreun an ºi În 4 zile mi-a venit unul sh din Germania.
  7. Pãi am citit Însã ar fi trebuit sã spunã În post când circulã pentru a da utilitate postului. Un posesor de 325i care va circula dimineaÞa ºi dupã-amiaza va avea cu totul alt consum. @Alexxx: Nu te invidiez. :)
  8. E normal sĂŁ fie aÂşa, data menĂžionatĂŁ de speed_efr este greÂşitĂŁ.
  9. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=43159&hl=
  10. FuncĂžia SEARCH face minuni. :)
  11. VerificĂŁ siguranĂžele cu un creion de tensiune. Este posibil ca siguranĂža sĂŁ parĂŁ ok si de fapt sĂŁ fie arsĂŁ. Nivelul de ulei al cutie steptronic se poate verifica la un service cu maÂşina ridicatĂŁ pe elevator.
  12. Probabil caseta dacã spui cã ai verificat articulaÞia pe faÞã ºi este ok.
  13. Pãi cam conteazã Între ce ore este fãcutã media asta. Viteza este prea mare pentru orele de vârf, probabil ai mers mai ales seara.
  14. Ai Încredere În amortizoare fabricate În România?
  15. Ciupanezu

    Accident

    Nici chiar aşa. :) Ăn general sunt speriate de trecători care vor să le lovească, de copii care aruncă ĂŽn ele cu pietre, de câini, etc.
  16. Ciupanezu

    X5 la apa

    Ce le place sĂŁ spunĂŁ valoarea maÂşinii, parcĂŁ asta conteazĂŁ. DacĂŁ era Dacie, probabil nici nu mai difuzau.
  17. Ies foarte uÂşor oglinzile, nu trebuie sĂŁ fii de la NASA ca sĂŁ le scoĂži. :)
  18. ªansele ca interiorul sã iasã bine sunt minime. Poate doar dacã investeºti peste 2000 euro. Doreºti sã investeºti atât de mult?
  19. Ciupanezu

    525da

    Nu, costurile sunt similare.
  20. Exact ca ĂŽn pozĂŁ. Trebuie sĂŁ tragi un pic mai tare.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.