Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Se pune la impozitul, nu se adaugă penalităţi. Eu nu ĂŽnţeleg cum te-a amendat dacă nu ţi-a cerut permisul.
  2. Jantele mai mari dau mai mare stabilitate ĂŽn curbe, maÂşina va fi mai rigidĂŁ.
  3. Este posibil. De la debitmetru ar fi trebuit să-ţi crească şi consumul şi să nu mai tragă.
  4. Ciupanezu

    Accident

    Se poate. Ăn orice caz, sunt foarte mulĂži cei care vor sĂŁ dea peste animale.
  5. +1 LasĂŁ stopurile originale, sunt foarte ok.
  6. La cum se circulĂŁ ĂŽn toate oraÂşele mari din ĂžarĂŁ, este imposibil sĂŁ scoĂži un consum decent.
  7. Te lupÞi cu morile de vânt.
  8. De ce? Eu am automatĂŁ Âşi n-am avut nici un fel de problemĂŁ iarna trecutĂŁ.
  9. Multe lucruri nu le poĂži face singur. Doar dacĂŁ ai un garaj...
  10. Cere-i Âşi lui grozadan un preĂž.
  11. Sunt opĂžiuni diferite.
  12. Din experienÞa cui vorbeºti? Te asigur cã se poate circula În România cu jante pe 18.
  13. Aºa este. Rãmâi fãrã talon pentru un astfel de numãr.
  14. Cred cĂŁ doar Ăži se pare cĂŁ trage mai bine datoritĂŁ sunetului mai frumos dat de filtru.
  15. Vezi că-ţi faci praf cutia cu aşa ceva. Cel mai bine revii la admisia de fabrică.
  16. Ţi-am mai răspuns o dată. Cu tine nu are rost un dialog, ajungi ĂŽntotdeauna la jigniri, primeşti argumente pe care le ignori, doar tu poţi avea dreptate.
  17. Când spui M57 te referi la o anumitã motorizare ºi la toate problemele pe care le poate avea. Sau tu ai un cont special pentru motor ºi În rest totul e gratis? E plin forumul cu probleme la 525d ºi 530d ºi tu spui cã nu existã probleme. Problema Alusil nu existã, doar problema cu aliajul Nikasil.
  18. La vârsta ta, e chiar ok. S-o stãpâneºti sãnãtos!
  19. Motorul M57 a avut destule probleme, stai liniştit. Când te gândeşti la fiabilitatea unui motor, nu te gândeşti doar la blocul motor ĂŽn sine. Nu spun că nu merită luat un 525d / 530d ĂŽnsă nu sunt printre cele mai fiabile motorizări.
  20. Nu poate fi kitsch pentru cã pachetul M este o opÞiune din programul original. Atunci când pui embleme de M3 poÞi spune cã este kitsch.
  21. Am cĂŁutat cu search, n-am stat douĂŁ zile sĂŁ-Ăži caut posturile, nici nu aveam de unde sĂŁ Âştiu cĂŁ ai postat aÂşa ceva. Chiar ĂŽn acel post spui cĂŁ automata protejeazĂŁ motorul, exact ceea ce am spus Âşi eu dar m-ai contrazis.
  22. Discurile perforate sunt foarte comerciale, În realitate nu frânezi mai bine. Teoretic se vor rãci mai repede deci nu va apãrea fading-ul frânelor. Practic, probabil cam tot aia e. Sunt multe maºini foarte performante care au discuri normal ventilate, de exemplu M5 E39. Discurile perforate aratã frumos, cam acesta este avantajul lor. Existã frâne mai performante decât cele de fabricã Însã acestea vin În kit-uri cu tot cu etrieri ºi costã câteva mii bune de euro.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.