Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Ăl cureĂži degeaba. L-am curĂŁĂžat Âşi eu Âşi mi-am dat seama cĂŁ este o frecĂžie la picior de lemn. CumpĂŁrĂŁ unul nou dacĂŁ vrei sĂŁ remediezi problema.
  2. Nu e chiar aÂşa, E39 e o maÂşinĂŁ foarte solidĂŁ. S-au fĂŁcut teste de impact iar E34 Âşi E36 nu au ieÂşit deloc bine. ÂŞi nu o spun deloc subiectiv, mie chiar ĂŽmi place E34.
  3. Ar fi mai bine sĂŁ pui maÂşina pe tester Âşi sĂŁ mergi la un service ĂŽnainte de a comanda vreo piesĂŁ.
  4. AdicĂŁ sĂŁ supraalimentezi un E46 aspirat? InvestiĂžia este foarte mare Âşi fiabilitatea va scĂŁdea foarte mult.
  5. MulĂži ĂŽl blocheazĂŁ tocmai pentru cĂŁ maÂşina trage apoi un pic mai bine Âşi nu mai scoate la fel de mult fum negru.
  6. MiÂşto maÂşina! :) Ar merge totuÂşi niÂşte jante mai mari. :)
  7. Sper cĂŁ glumeÂşti! :) MulĂžumesc! ÂŞi a ta aratĂŁ ĂŽntr-un mare fel!
  8. ÂŞtiu. Sunt 3 variante: Executive, Executive LPG, Executive Plus. Alea cu GPL erau cele mai cĂŁutate. :)
  9. GPL :) Ce-ţi mai place să editezi poze. :)
  10. Luna viitoare o să-i recondiţionez cutia. Merge perfect ĂŽn orice treaptă dar are un şoc foarte enervant ĂŽn treapta I, exact la plecarea de pe loc.
  11. Cielo a fost prima maºinã de cocalar. Dacã era ºi Executive, adicã varianta cu GPL, era ultima fiÞã. :)
  12. Deci nu ar merge. :) Plus cĂŁ Âşi dacĂŁ ai pune o mufĂŁ de Nokia, N95-ul nu este compatibil cu car kit-ul de pe E39.
  13. Depinde de viteza cu care circulă maşina, de şocul produs. Dacă apeşi repede ambreiajul când iţi dai seama că ai retrogradat greşit, nu se ĂŽntâmplă nimic.
  14. ĂnseamnĂŁ cĂŁ nu ai resetat oil service-ul. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=281206
  15. Cum să nu poţi? De la o retrogradare greşită poti să ĂŽndoi o supapă sau mai multe sau poţi distruge chiar şi cutia. Tu eşti limitat pentru că ĂŽn orice discuţie ĂŽn contradictoriu recurgi la jigniri. Nu ne cunoaştem aşa că vezi-ţi de treaba ta.
  16. ProtejeazĂŁ motorul Âşi pentru cĂŁ nu poĂži schimba greÂşit adicĂŁ nu poĂži bĂŁga a doua din a patra.
  17. Foarte frumoasã maºina! Doar bara faÞã nu-mi place.
  18. PĂŁi oricum trebuie sĂŁ schimbi uleiul, toate fluidele Âşi toate consumabilele dacĂŁ abia ai cumpĂŁrat maÂşina.
  19. Ăn modul manual. PĂŁi la maÂşina mea de exemplu, cu cutie automatĂŁ nu poĂži schimba peste 6000 rpm. Cu o cutie manualĂŁ cred cĂŁ poĂži schimba mai sus puĂžin.
  20. Pentru că nu te lasă să o ţii pe zona roşie. Cutia schimbă atunci când este optim.
  21. Este o cutie care protejeazĂŁ motorul ĂŽn orice situaĂžie.
  22. :) PoÞi sã râzi ºi sã crezi cã benzina de la OMV este importatã din Austria. Atât OMV Carrera 100 cât ºi 99+ au acelaºi nume În acte ºi anume Benzinã Super 100.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.