Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Poate ne spune el exact. Pentru ca au padele pe volan... Eu stau cu stanga la 10 si cu dreapta pe maciuca. La raliuri tot aºa se conduce ºi nu au padele pe volan. Ideea este cã cel mai bine conduci cu ambele mâini pe volan, condusul cu o singurã mâna la ora 12:00 e de fiÞe. E relaxant sã conduci ºi cu ambele mâini pe volan, e o chestie de obiºnuinÞã. Eu câteodatã mai Þin volanul cu mâna stângã la ora 10:00 ºi un pic sprijinitã pe faÞa de uºã.
  2. Eu nu ÎnÞeleg ce doreºti. M-ai luat cu ironii deºi nu poÞi sã demonstrezi cã vorbesc din auzite, asta e doar o supoziÞie de-a ta. Am condus 135i la MHS deci e clar cã m-am urcat cel puÞin o datã În maºina aia. Te-a deranjat pe tine repede cã am comparat 135i-ul cu E30-ul, de ce nu ºtiu exact. Un forum Înseamnã libertate de exprimare, pot sã spun ceea ce doresc atâta timp cât o fac Într-un mod civilizat. Nu mã crezi cã am condus 135i. Foarte bine, e treaba ta. Atacuri la persoana ta nu am fãcut, doar am rãspuns pe mãsura afirmaÞiilor pe care le-ai fãcut la adresa mea. Dacã tu ai impresia cã mint În posturile mele, sã fii sãnãtos, nu te mai deranja sã-mi mai citeºti posturile.
  3. Orice se poate rezolva din reglajele scaunului. Poziţia lui este complet greşită. Ăntre cap şi plafon trebuie să fie o distanţă de o palmă deci trebuie să ridice scaunul. Mâna nu se ţine la ora 12:00, aia e o poziţie care n-are nici o treabă cu condusul. Mâinile se ţin la ora 10:00 şi la ora 14:00. Poate pare o poziţie de şcoală de şoferi ĂŽnsă aşa se stă şi la curse.
  4. N-am apucat sã le Întreb cât erau În viaÞã. :)
  5. ÂŞi eu am douĂŁ muÂşte moarte ĂŽntr-un stop, vroiam de mult sĂŁ dau jos stopul, cred cĂŁ o sĂŁ ĂŽncerc sĂŁ-l curĂŁĂž in week-end. Destul de enervantĂŁ problema.
  6. Vezi dacĂŁ scapi de problema cu martorul de bec ars dacĂŁ dai cu spray de contacte. Eu nu am mare ĂŽncredere ĂŽn reprezentanĂže ĂŽnsĂŁ tester-ul lor este cel mai bun. Carsoft-ul este o glumĂŁ, de multe ori cam proastĂŁ. Eu ĂŽĂži mulĂžumesc! :)
  7. Nu cred că este contrafăcut. Şi grozadan vinde la 38 Ron/litru. Cam acesta este preţul de la magazinele de piese. Preţul de la reprezentanţă (90 Ron/litru) este exagerat.
  8. Eu sunt absolut sigur cĂŁ nu vei primii ĂŽnapoi banii pe discuri dacĂŁ tremuratul nu dispare. Discurile sunt consumabile. ĂĂži vor spune cĂŁ existĂŁ mai multe cauze pentru acel tremurat iar discurile uzate reprezintĂŁ doar una dintre cauze. Am avut de-a face cu AB Âşi Filaret, Âştiu ce vorbesc.
  9. Poate sĂŁ facĂŁ un upgrade cu ocazia asta: Eu am cumpĂŁrat leduri care ĂŽnlocuiesc becurile de fabricĂŁ pentru angel eyes. M-au costat 270 Ron Âşi le-am cumpĂŁrat de la zippo. http://img337.imageshack.us/img337/6641/angeleyes1pn6.jpg
  10. Chiar Âşi 2 litri la 1000 km la M5 E39.
  11. Ceva asemĂŁnĂŁtor: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=39367
  12. Mergi Înainte la reprezentanÞã pentru tester ca sã fii sigur cã nu schimbi piese degeaba. Eu aº merge În Otopeni pentru tester sau la Filaret, exclus la MHS. Nu prea ai ce sã-i faci dacã nu vrei sã mergi la un service. Senzorul costã În jur de 100 euro la care adaugi costurile de montaj. PoÞi pune o rezistenÞã ca sã nu mai se aprinde martorul Însã În caz de accident, airbagul de la pasager va sãri chiar dacã scaunul nu va fi neapãrat ocupat. Nu-Þi recomand astfel de improvizaÞii. Eºti sigur cã merg toate becurile din spate? Chiar ºi becul de stop de pe lunetã?
  13. Ambele le-am luat de la reprezentanÞã pe cod. Am luat codul de pe realoem (matt chrom pentru ambele repere) si le-am comandat. Cu toate acestea, mânerul este din metal iar schimbãtorul din plastic.
  14. BMW 5W-30 LongLife-04. 40 Ron/litru ĂŽn Autovit.
  15. Citesc Âşi parcĂŁ nu-mi vine sĂŁ cred cĂŁ vorbeÂşti serios.
  16. Eu ºtiam cã Efficient Dynamics existã doar Începând cu 2007. ªtiu cã jaluzelele alea existã Însã nu ºtiu dacã conceptul Efficient Dynamics exista din perioada În care se fabrica E46. Am vãzut pe Discovery cã acest sistem a apãrut pe unele Duesenberg-uri În anii '30, nu e o chestie ineditã.
  17. Pot fi mai multe cauze. Poate debitmetrul, poate ĂŽĂži trage aer fals, poate ai un injector uzat.
  18. Deci nu poĂži Âştii exact dacĂŁ scoteai 8.6 sau 8.9. :)
  19. Dacã-Þi mãnâncã puÞin poate fi de la un stil de conducere mai sportiv. Consumul mare de ulei denotã un motor foarte uzat sau pierderi de ulei.
  20. ĂncearcĂŁ un spray pentru chedere, vezi dacĂŁ dispare Âşuieratul aÂşa.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.