Search the Community
Showing results for tags 'directie'.
-
Salut am cumparat acum o saptamana un e60 525d 2004 cu optiunea active steering, de atunci am o problema uneori la pornire volanu e foarte greu de manevrat, alte ori cand opresc masina si o pornesc iar devine iar usor, cel mai des e dimineata cand e motoru rece. Recent am patit sa pornesc dimineata cu volanu greu iar apoi dupa ce opresc motoru si pornesc iar devine usor. Cand stau pe loc cu motoru pornit se aude un gajait, cand tin de volan si trag putin de el dispare zgomotu. Pareri?
-
Salut, Se pare ca am o problema noua- cand merg incet(10-20 kmh) peste denivelari se aude un cloncanit in partea dreapta. Dupa ce maresc viteza, nu se mai aude- nici cand dau in gropi. Citeodata se aude si cand franez- pe la 20-30 kmh. Si cand stau pe loc si misc de volan citeodata se aude. Am fost la 2 mecanici- unul mi-a spus sa schimb bielete antiruliu , brat inferior (wishbone), pivot in amblele parti- desi nu se simte nici un joc, celalt mi-a spus ca-i cutia de directie - pentru ca face si pe loc iar bratul, pivotul, bieleta antiruliu nu au nimic. Daca ma iau dupa ei, ajung sa schimb toata puntea fata :). I sa mai intimplat cuiva ceva asemanator sau are careva o idee care ar fi cea mai probabila cauza? Sau cu ce sa incep? Sau macar ce sa testez sa elimin din probabile cauze ( pe mine ma bate gandul ca ar fi bieleta antirului- si se aude la pasager la roata cumva) Masina este in bmw g30, 530xd, 120000 km, 2017 Multumesc
- 18 replies
-
- 1
-
-
- service bmw
- suspensie
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Salut Am un x3 2012, a mai pățit cineva la aceste modele ca direcția să devină îngreunată ? Se întâmplă asta intermitent și destul de des. De la ce poate fi ? În ISTA îmi apare D014A1: Signal (actual postition EPS, 51.0.2) invalid, transmiter EPS Multumesc
