Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'directie'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Intrebari des puse (FAQ)
    • Folosire forum
    • Masina mea
  • Modele BMW
    • BMW Autobahn
    • M Sport
    • Seria 1
    • Seria 2
    • Seria 3
    • Seria 4
    • Seria 5
    • Seria 6
    • Seria 7
    • Seria 8
    • Seria X
    • Seria Z
    • Stiri
    • Mini
    • Motociclete
    • Modele Retro
    • BMW Electrice
  • BMW - Tehnica, intretinere si tuning
    • Probleme tehnice si rezolvari comune mai multor modele BMW
    • Ingrijire si intretinere
    • Tuning
    • Audio/Video/Navigatie/Electronica auto
  • BMW Motorsport
    • Formula 1
    • Rally
  • Mica Publicitate
    • Non-Comercial
    • Comercial
  • Diverse
    • Pe margine...
    • Accidente
    • Sofatul
    • Opinii si editoriale
    • Masina mea
    • Feedback - impresii, pareri, comentarii legate de experiente cu furnizori de produse si servicii
    • Auto Info
    • English or other languages discussions
    • BMWCLUB Magazine
  • BMW Club Romania

Categories

  • Tutoriale
  • Opinii si editoriale
  • Noutati
  • Istorie
  • Motorsport
  • Pages
  • Miscellaneous
    • Databases
    • Templates
    • Media
  • Articles
    • Forum Integration
    • Frontpage
  • Test-drive

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Website URL


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Location


Interests


Masina

Found 3 results

  1. Salut am cumparat acum o saptamana un e60 525d 2004 cu optiunea active steering, de atunci am o problema uneori la pornire volanu e foarte greu de manevrat, alte ori cand opresc masina si o pornesc iar devine iar usor, cel mai des e dimineata cand e motoru rece. Recent am patit sa pornesc dimineata cu volanu greu iar apoi dupa ce opresc motoru si pornesc iar devine usor. Cand stau pe loc cu motoru pornit se aude un gajait, cand tin de volan si trag putin de el dispare zgomotu. Pareri?
  2. Salut, Se pare ca am o problema noua- cand merg incet(10-20 kmh) peste denivelari se aude un cloncanit in partea dreapta. Dupa ce maresc viteza, nu se mai aude- nici cand dau in gropi. Citeodata se aude si cand franez- pe la 20-30 kmh. Si cand stau pe loc si misc de volan citeodata se aude. Am fost la 2 mecanici- unul mi-a spus sa schimb bielete antiruliu , brat inferior (wishbone), pivot in amblele parti- desi nu se simte nici un joc, celalt mi-a spus ca-i cutia de directie - pentru ca face si pe loc iar bratul, pivotul, bieleta antiruliu nu au nimic. Daca ma iau dupa ei, ajung sa schimb toata puntea fata :). I sa mai intimplat cuiva ceva asemanator sau are careva o idee care ar fi cea mai probabila cauza? Sau cu ce sa incep? Sau macar ce sa testez sa elimin din probabile cauze ( pe mine ma bate gandul ca ar fi bieleta antirului- si se aude la pasager la roata cumva) Masina este in bmw g30, 530xd, 120000 km, 2017 Multumesc
  3. Salut Am un x3 2012, a mai pățit cineva la aceste modele ca direcția să devină îngreunată ? Se întâmplă asta intermitent și destul de des. De la ce poate fi ? În ISTA îmi apare D014A1: Signal (actual postition EPS, 51.0.2) invalid, transmiter EPS Multumesc
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.