Jump to content

Colegul noname! a plecat dintre noi


Calin

Recommended Posts

S-ar putea face si un banner negru sau sa se modifice albastrul de la partea de sus in negru, 2-3 zile.

 

Eventual, am putea strange ceva bani pe care sa-i trimitem unui coleg din Arad care sa cumpere o coroana din partea forumului.

+1 la asta m-am gandit si eu in drum spre servici

 

Hai sa ne organizam, facem o lista cu cine da bani pt coroana(ce naspa suna) cu dead line azi/maine ce ora vreti voi si gabi sa ne dea pe pm contul lui sa ii trimitem banii.

Link to comment
Share on other sites

Infotrafic. Cinci morĂži Âşi 14 rĂŁniĂži, ĂŽn accidentele rutiere din ultimele 24 de ore

 

parca e prea mult, prea de tot...

 

daca se face treaba cu coroana de flori din partea bmwclub, ma bag si eu.

GABI BMW 3 daca ai un cont cu card la RAIFFEISEN (au program si sambata unele agentii) se pot pune bani direct pe card, instantaneu.

Link to comment
Share on other sites

Pe topic-ul de prezentare al Porsche-ului, recitindu-l acum, am observat ca cineva chiar l-a atentionat, mai in gluma-mai in serios, sa aiba grija fiindca modelul asta de Porsche e recunoscut pentru atentare la vietile proprietarilor... :(

modelul asta ce il avea el, era periculos chiar si in nfs porsche

 

GABI BMW 3 daca ai un cont cu card la RAIFFEISEN (au program si sambata unele agentii) se pot pune bani direct pe card, instantaneu.

Majoritatea bancilor au program si sambata, unii/alti mai au si serviciu de internet banking.

Link to comment
Share on other sites

@tRaFic™ Am discutat cu cativa ingineri pe tema asta, cat de sigure sunt practic masinile noi, au zis ca viteza de siguranta e 60, maxim 80, restul e noroc. Deci nu se stie cum ar fi reactionat e90-ul la viteza asta.

 

Nu trebuie sa fii inginer sa stii asta, e suficient sa vezi cum arata masina in cazul unui impact NCAP efectuat la 64kmh, ca sa iti dai seama ca in cazul unui impact la o viteza semnificativ mai mare (>80kmh) ai nevoie de o doza considerabila de noroc sa scapi nevatamat. :thumbsup: Din punctul meu de vedere, orice accident survenit la o viteza mai mare de 130kmh = :bye: ..

Link to comment
Share on other sites

RIP

 

Stiu ca unii imi vor sari in cap pentru urmatoarele, dar... vina lui completa ca mergea cu viteza aia pe contrasens. Nu zic ca e o pedeapsa justa, insa e clar ca omul nu facea asta pentru prima oara. Bine ca cei din Opel n-au patit nimic grav!

Depasire de coloana in curba. Ma gandesc numai de ce viteza e nevoie sa rupi o masina in doua. Nu sunt inginer, dar mai putin de 120 la momentul impactului nu cred ca putea sa aiba. Caz in care avea vreo 150 sau mai mult cand a derapat / tras de volan sa evite coliziunea.

 

Si inca ceva... Porsche are motorul in spate, daca lovea frontal nu cred ca se schimba prea mult rezultatul. Viteza era clar prea mare ca sa mai ai vreo speranta. Cred ca nici dintr-o barja de S klasse nu ieseai nevatamat.

 

 

Mare pacat ca un baiat suficient de destept incat sa-si cladeasca un inceput de viata bun n-a avut suficient discernamant incat sa aiba grija ca nu se termina prea repede.

 

 

Imi pare rau, dar... n-a fost ghinion. A fost neadaptarea vitezei la conditiile de drum. Soselele noastre sunt prea proaste si prea aglomerate ca sa mergem cu masinile atat de tare.

 

Drive safe si scoateti-va din cap gandul "mie nu mi se poate intampla". Unii (cum erau aia din Loganul in care a intrat Huidu) o patesc si fara sa aiba vreo vina. Nu va fortati norocul ca NIMIC pe lumea asta nu merita vietile noastre. Oricat de importanta intalnirea, programarea sau destinatia... e mai buna scuza "Am intarziat ca am prins trafic" decat "Sunt in spital" .... sau mai rau.

 

Asta e lectia mea din toata intamplarea asta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa il ierte!

 

un semntiment foarte greu,chiar daca nu cunosti persoana....foarte dureros este ca toti calcam acceleratia si in lipsa unui circuit toti ne descarcam energia negativa pe sosele.

 

unii dintre noi totusi calcam acceleratia inconstient de mult.

 

un motiv de fericire ar fi ca ceilalti implicati in accident sunt teferi,mai ales copilasii aia nevionvati.

 

si poza lui de la avatar arata ca ii placea viteza. :(

 

Nu il judec,nu sunt in masura...din toate am de invatat.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.