Jump to content

Sezonul 2012 - Formula 1


jon doe

Cine va fi campionul mondial al Formulei 1 in anul 2012 ?  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Contestat de multi, Schumacher castiga pole-positionul 1.14.3. pe ultimul tur din Q3 in MP al Principatului Monaco.

 

:frantics:Dar va pleca din pozitia 5 in urma incidentului cu B Senna.

 

Mark Webber locul 2 , Niko Rosberg locul 3,Hamilton 4, , R Grsjean 5. F Alonso 6, F Massa 7.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

poate ati observat ca Bernie nu-l iarta pe Schumacher: nici in Q1, nici Q2, nici Q3 nu au fost imagini cu MS. Doar in ultimele 3 secunde cand a facut turul cel mai rapid

In schimb cu Rosberg - caruia ii plac Pirelli - au fost multe.

Link to comment
Share on other sites

Contestat de multi, Schumacher castiga pole-positionul 1.14.3. pe ultimul tur din Q3 in MP al Principatului Monaco.

 

:frantics:Dar va pleca din pozitia 5 in urma incidentului cu B Senna.

 

Mark Webber locul 2 , Niko Rosberg locul 3,Hamilton 4, , R Grsjean 5. F Alonso 6, F Massa 7.

de pe locul 6. Ii tin pumnii :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Webber a profitat si a adjudecat victoria azi. E al saselea castigator din tot atatea GP-uri o premiera in lumea F1, de aici se pot trage multe concluzii.

 

Ma bucura victoria lui Webber sper ca sa reuseasca ceva frumos sezonul asta mai ales ca e "batran" si finalul carierei ii bate la usa. Merita un campionat.

 

Sezonul asta e unul de echipa mai ales pentru costructori, parca e la canotaj, castiga puncte echipa care vasleste cu ambii piloti. RedBull conduce in clasament destul de lejer, dovada faptului ca s-a punctat consistent etapa de etapa. In contrapartida se afla Ferrari si Mercedes unde un singur pilot a pus "osul la treaba". Alonso s-a autodepasit anul asta cu o masina de pluton dar a reusit sa se mentina in varf.

 

Vine etapa a 7-a peste 2 sapt. probabilitatea ca sa castige un alt pilot decat cei care au puctat deja e mica astept sa vad cine scoate capul din multime.

Edited by ionatan
Link to comment
Share on other sites

din pacate, pana acum, echipa nu prea a tras pt webber. daca se schimba asta, poate anu asta are sanse...

 

si eu ma bucur pt webber si pt alonso care a trecut pe locul 1. imi pare rau de schumacher si de button, dar mai sunt etape. nu trebuie sa tragem o concluzie acum..

Link to comment
Share on other sites

Schumacher a condus bine in cursa asta. Incidentul de la start cu Grosjean, care i-a atins serios roata dreapta fata, nu a avut niciun efect asupra masinii. Motivul retragerii a fost nivelul scazut al presiunii carburantului ( low fuel pressure problem ).

Canada is next ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Hamilton si Schumacher sunt numarul 1 la capitolul ghinion pana acum in acest sezon :(

 

@jon doe: exista o alta fotografie cu ceva mai putin zoom, unde se vede clar ca Grosjean avea loc suficient in partea dreapta. Oricum, abandonul lui Schumacher n-a intervenit din acest motiv, insa a pierdut cateva pozitii acolo. M-as fi ofticat maxim sa fie in pole, sa plece primul, sa conduca cursa si sa abandoneze la final din cauza motorului..Cred ca o luam cu caputzul :)

Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

...

@jon doe: ... abandonul lui Schumacher n-a intervenit din acest motiv, insa a pierdut cateva pozitii acolo. ..

am scris mai sus : din cauza pompei de benzina :)

Link to comment
Share on other sites

Desi sant fan Seb de cand a inceput in F1, ma bucur foarte mult pentru victoria lui Mark. E un pilot pe care-l apreciez si respect de foarte mult timp ajungand cu timpul sa fie al doilea favorit in F1. Are foarte mult potential si la fel cum s-a mai spus, merita un campionat pentru o cariera frumoasa in F1. All in all, RBR incepe sa-si revina. Ma astepta ca principalul lor rival anul acesta sa fie McLaren dar aparent Mercedes GP e rock hard pe pozitie. Astept acum si o revenire a lui Seb pentru ca undeva pe drum si-a pierdut avantajul insa cu atat mai mult acum avem parte de o serie de dueluri ochioase.
Link to comment
Share on other sites

Grosjean mi se pare un cretin. conduce bine...cand conduce, cand nu ,forteaza ca un prost si se loveste tot timpul de cineva, mi se pare un pericol pe circuit

 

anul asta favoritul meu este alonso, cred ca e unul dintre cei mai buni piloti , imi place si schumacher dar sa fim seriosi nu are sanse la titlu

 

Grosjean si senna ma dispera la culme

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Silver 1 - 134 Euro pentru un bilet. Doua bilete + handling+shipping au costat 300 euro.

 

Bravo. Eu am fost de 2 ori la Hungaroring, si odata la Spa. As vrea sa mai merg, cel putin la Hungaroring, unde de si la TV e plictisitor, in realitate e foarte interesant, masinile de fapt nu merg asa fluid cum avem impresia la TV, ci sunt mereu in alunecare in viraje, sunt foarte instabile, aluneca pe toate 4 rotile

 

La Spa e minunat peisajul, dar e cam departe de noi :)

 

Oricum neaparat sa mergeti macar odata sa vedeti macar o sesiune de antrenamente sau calificari. Chiar si 5 minute daca te uiti, iti dai seama ca e "putin" altfel decat se vede la TV

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.