Jump to content

F10 530d


d-rive

Recommended Posts

la asa interior, e blasfemie folia pe geamuri.

 

singura modificare dupa mine, o bara fata M. desi la masinile astea mai noi tre' sa mai schimbi inca X chestii odata cu bara-masca fata, de fapt tot botul e cu totul.

 

desi din poze, nu vad de ce ar trebui schimbate si aripile ptr a incadra bara de M, par simetrice liniile la imbinarea cu aripa/faruri.

post-30886-0-36334400-1331215987_thumb.jpg

post-30886-0-94711600-1331215998_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu paket M trafic, doar bara fata. la ce-i trebuie paket M? si d-rive zicea ca vrea bara fata M.

 

la pachetul M trebuie modificata si evacuarea ptr bara spate...no need 4 that.

 

pe negru/culoare inchis nu bagi de seama, dar cum e ala alb cu bara normala, zici ca are un mare ranjet asa masina, de la grila aia alungita din bara :laugh: like's on meth or something :p

Link to comment
Share on other sites

Eu am impresia ca d-rive si-a luat aceasta masina pentru ca i-a placut.

Daca voia altceva, pur si simplu isi lua altceva, nu?

Pentru cei carora nu le place exteriorul/interiorul acestei masini, ii sfatuiesc sa-si cumpere ei o astfel de masina, sa si-o modifice precum stiu sa dea sfaturi aici, apoi sa puna poze, sa vedem ce si cum arata live gusturile lor.

Era o vorba care circula nu de mult.... "Pe banii mei, multi viteji se arata!"...

PS. Misto masina, asa cum a iesit din fabrica!

Link to comment
Share on other sites

Cat de bine poate sa arate. Si cand mai vad una live pe aceasta culoare .. :heart:

 

Sa o stapanesti sanatos !

 

Este 530d , L6 si cu ce specificatii ? Scuze daca nu le-am vazut daca au fost mentionate.

 

Cumva N57 generatia motorului ?

Si e adevarata ca pe baza lui au facut si noile M diesel ?

Link to comment
Share on other sites

deci nu se pot da pareri, gen?! d'aia e deschis topicul. d-rive oricum face cum stie mai bine, ca doar e masina lui.punct.

 

asta era adresata lui dy2. zici ca esti de la CNA sa mor de te mint...

 

apropos

 

 

De la seria5 imi place versiunea standard sau M5, pachetul M nu ma da deloc pe spate. Nu e nici sport, nici elegant, nici nimic.

Daca as putea, fie ca am doar 3.0d, constient fiind ca e oarecum taranie, mi-as pune bot de M5 la a mea :p

Trebuie bara si aripile fata. :Devil:

 

sunt si in masura eu sa-i induc lu' d-rive sentimentu' ala...cand masina lui e SciFi pe langa ce stiu/conduc eu... :laugh:

 

nici nu faceai aluzie la mine...lol. double lol.

 

nu mai bre nimic, gata. CNA-ule

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

max, mereu trebuie tu sa te simti vinovat cu ceva...

topicul se intituleaza "F10 530d", nicidecum, ceva gen: ajutor, vreau sa imi tunez masina... intelegi tu ce vreau sa spun.

Nu te opreste nimeni sa-i dai sfaturi cum sa-si faca masina mai frumosa decat au facut-o nemtii, atat doar ca e de prost gust un astfel de sfat, pentru simplul fapt ca induci sentimentul posesorului cum ca nu are gusturi la masini, de a ales o asemenea caroserie... punct.

Link to comment
Share on other sites

Nu va mai contrati.

Eu nu ma supar, puteti discuta orice. Dar nu atacati personal ca nu facem nimic, nu ajungem nicaieri.

Si cum spune Dy2, da, daca doream altceva, asteptam pana iesea 535d-ul cu 308 cai sau 550d dar bugetul, eu nefacand parte din vreo familie de bogatasi, era limitat la o valoare oarecum umana si atunci am facut o analiza si am zis ca un 530d cu dotari decente e super echilibrat.

 

Asa este, la modul ipotetic am zis ca mi-ar fi placut un exterior de M5 si nu pachet M.

Asa cum am zis si acolo e necesara schimbarea nu doar bara fata ci si aripile. Bineinteles ca sa fie treaba completa eventual si pragurile care sunt de plastic si se schimba f usor si bara spate impreuna, eventual, cu o evacuare dubla.

Culmea, ar fi fost simplu sa fie doar atat dar mai intervine ceva, zic eu, nu m-am uitat pe hartii.

Fac pariu ca ecartamentul e mai mare pe fata si nu stiu daca doar din ET-ul jantei ci sunt modificari si la suspensie.

Ei, in cazul asta, latind caroseria pe fata fara sa scoti rotile in exterior ar arata hilar.

 

Asta trecand peste faptul ca nu e ceva chiar ortodox sa faci un exterior de M5 masina nefiind M5.

 

Motorul da, e cel nou, N57. 245, 256, 308 sau 381 de cai. Al meu e 245 de cai si credeti-ma ca sincer va spun, chiar face suta in 6,2 secunde si pentru o asemenea masina, de familie si a fi utilizata ca masina de familie, nu vad de ce ar trebui ceva mai rapid.

Daca mi-as fi dorit o masina mai rapida imi era la indemana un M3 sau un 1M.

Da, recunosc ca daca erau timpurile de alta data imi luat ori un 1M, ori un Z4 3.5is ca masina de duminica. Dar sa ramanem cu picioarele pe pamant si va marturisesc ca sunt ultrafericit cu ce am :)

 

@Mihai!, trec, am zis, am zis.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Pai eu pana acum nu sunt probleme tehnice.

Am ales 3.0d ca suna bine, chiar foarte bine pentru o masina normala. Suna mai bine decat motorul omolog pe benzina care e mai zgomotos (stiu, pare ciudat dar nu doar eu zic asta ci si cifrele) si au facut ceva la 530d ca atunci cand ii dai blana se aude un grohait gros pe admisie, placut, asa cum suna el.

 

Benzina nu as lua pentru masina de zi cu zi ci doar pentru o masina cu vadite pretentii sportive... cu toate ca ma uit la unele diesele care fac suta in +4 secunde :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Da.. f10 e fix ceea ce trebuia sa fie.. e39 a fost si este un model deosebit dupa care inca intorc privirea.. e60 nu-mi place.. parca e din alt film, deci no comment.. dar f10 este cu adevarat o masina de exceptie atat ca design cat si dpdv tehnologic. Felicitari, ai o masina extraordinar de frumoasa.. s-o stapanesti sanatos si fara incidente!
Link to comment
Share on other sites

Cred ca s a zis cam ce era de zis,ce pot sa zic e sa ai noroc de ea in continuare drive,e unul din modelele cele mai reusite de la bmw.

Sper sa am si io unul intr o zi.

 

dupa mine singurul upgrade posibil la masina asta ar fi la jante.

Apropo,te ai gandit si la o resoftare profi ca n am apucat sa citesc topicul

Link to comment
Share on other sites

Sper sa am si io unul intr o zi.

 

Da da, eu si cu Sly o sa ne luam cate unul. Intr-o zi cu soare. :sorcerer:

 

Similea sa-l imprumute de la d-rive, ca si asa el le impotmoleste pe la pescuituri.

Link to comment
Share on other sites

hehe.

 

dupa cum spuneam: intre e39 530d (am) si e60NFL (tot 530d) din punct de vedere al dinamicii diferenta nu era chiar sesizabila.

 

e60 535d spulbera pe cele de mai sus.

 

 

f10 - le 530D impreuna cu aceasta minunata cutie (de-o are masina lu' nea drive) spulbera e60 535d.

 

 

drept urmare, doar visez la ce poate noul 535d. ca sa nu mai zic de M-ul dizal.

Link to comment
Share on other sites

Lol, ma uitam la topicul asta si ma intrebam ce dracu discutii are comitetul astazi, am luat-o de la sfarsit spre inceput si abia acum am realizat ca e vorba de masina lui D-rive. Ati facut si aici chatroom.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.