Jump to content

F10 530d


d-rive

Recommended Posts

hehe.

 

dupa cum spuneam: intre e39 530d (am) si e60NFL (tot 530d) din punct de vedere al dinamicii diferenta nu era chiar sesizabila.

 

e60 535d spulbera pe cele de mai sus.

 

 

f10 - le 530D impreuna cu aceasta minunata cutie (de-o are masina lu' nea drive) spulbera e60 535d.

 

 

drept urmare, doar visez la ce poate noul 535d. ca sa nu mai zic de M-ul dizal.

 

 

Cum vine asta, 535d e60 are mai mult cu vreo 40cp, e mai usor si tot 530d f10 e mai rapid?

 

Dc chiar e asa ma gandesc ca e doar meritul cutiei.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Pai stiam de masina lui D-rive, ca doar nu si-a luat-o azi, doh. Nu mi-am dat seama ca e vorba de masina lui ca nu m-am uitat la primul post, am luat-o de la ultima pagina si zic ia uite ma ce le-a venit astora sa chatuiasca azi despre F10.

 

Eu cred ca tu esti invidios pe Citronel de fapt. :rolleyes:

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

hehe.

 

dupa cum spuneam: intre e39 530d (am) si e60NFL (tot 530d) din punct de vedere al dinamicii diferenta nu era chiar sesizabila.

 

e60 535d spulbera pe cele de mai sus.

 

 

f10 - le 530D impreuna cu aceasta minunata cutie (de-o are masina lu' nea drive) spulbera e60 535d.

 

 

drept urmare, doar visez la ce poate noul 535d. ca sa nu mai zic de M-ul dizal.

 

Poate era 535d-ul ala stricat , ca altfel nu are cum...

Link to comment
Share on other sites

 

Dar stii tu, mercedezu, tot mercedez :LMAO:

 

 

 

Apropo de merc, am stat recent intr-un w221 modelul ala rar care e si mai lung ca restul. Absolut fantastica masina, si ca dotari si ca si eleganta si stil. Bine si pretul era de aproape 150 de mii. Avea si mercul asta o chestie misto la suspensii. La curbe, suspensia din exteriorul curbei se ridica iar cea din interiorul curbei cobora jos iar scaunele se intareau pe fiecare parte la fel ca si suspensia.

Faina rau si asta a ta, sa o folosesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Superba masina :thumbsup: . Felicitari pentru alegere si multi km fara probleme in continuare.

Multumesc.

 

Cred ca s a zis cam ce era de zis,ce pot sa zic e sa ai noroc de ea in continuare drive,e unul din modelele cele mai reusite de la bmw.Sper sa am si io unul intr o zi.dupa mine singurul upgrade posibil la masina asta ar fi la jante.Apropo,te ai gandit si la o resoftare profi ca n am apucat sa citesc topicul

Pai sa fiu sincer, nu am simtit nevoia sa mai fac ceva la masina. Inclusiv puterea si-o manifesta foarte fain si e destula pentru necesitatile mele si nu ma refer la alea de zi cu zi.

Masina are potential mare si cum spuneam, mai puternica de atat, chiar e o problema. Spun si de ce. Daca nu esti calm la volan, la fiecare banala plecare de la semafor rupe aderenta si ma refer la asfalt uscat, drum curat. Probabil cutia e destul de scurta pe treptele 1-2-3.

Ajuta fantastic de mult motorul aceasta cutie. Nu vreau sa ma gandesc la cutia asta pe seria1.

 

superba. multi km fara incidente

Multumesc.

 

In sfarsit: ne arata minunea!! Foarte frumoasa :thumbsup:

Multumesc.

 

Nu ma deranjeaza sa vorbiti de vs-uri sau orice altceva, pe bune. E la latitudinea fiecaruia ce vrea sa scrie :)

Link to comment
Share on other sites

Nu pot decat sa spun ca iti admir masina cu cea mai mare invidie :p. E superba, mai bine zis superb, ca e un 5 de nota 10! Doamne ce bine ar fi sa am si eu o suspensie controlata electronic , ma omoara drumurile astea. De motor ce sa mai zic, 6,2 secunde spun totul, oricat de carcotasi ar fi unii!
Link to comment
Share on other sites

Poate era 535d-ul ala stricat , ca altfel nu are cum...

 

nu zau. ma bag in seama ca sa ma aflu in treaba, poate ma da drive o tura, vrum vrum. si eu conduceam fericit si incantat o masina stricata, pam pam.

 

acum serios: da, f10 530d asta face de ras 535d-ul e60. oricat de dubios pare ce scriu aici, NU E. m-am crucit: acceleratie sesizabil mai buna, tinuta de drum NET superioara (kilometri lumina de fapt, panarama asta noua franeaza de-ti sar ochii din cap, la felul in care se lipeste de drum intr-o curba e60-ul doar viseaza, iar confortul care-l ofera suspensia pe drum prost este de neegalat de e60).

 

Ceva de genul 3 in unu'. Poate un f10 530d fara suspensia si cutia de pe masina lui drive nu m-ar fi facut sa insist pe tema asta, nu stiu, nu zic.

 

dupa cum mi-amintesc, dupa primul test cu f1o-le asta m-am intors acasa plin de draci si am scris ca drive are o masina nemernica si crucea mamii ei de masina.

 

a: 535d cu un Cayenne S, la liniuta...pe aproape.

Cayenne versus scarba asta a lui drive:....lol. adio, te ajung data viitoare.

 

 

Similea se inseala niciodata.

 

KIP nu se insala niciodata :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.