Jump to content

F10 530d


d-rive

Recommended Posts

Frumos! Sincer sa fiu ma impresioneaza mai mult dotarile, decat masina. Oricum, cu F10, BMW a reparat toate criticile aduse modelelor anterioare din era Bangle.

 

Sa-l stapanesti sanatos si la cat mai multi kilometri fara incidente.

 

P.S. Cum se numeste culoarea?

Link to comment
Share on other sites

le-am avut roz, dar din cauza Similei le-am prefacut in negru , cu oja :Devil:

 

 

http://img709.imageshack.us/img709/3549/73704424.jpg

 

 

 

 

in plus , uite ce frumos te privesc tetierele mele in ceafa :yahoo:

 

 

 

 

http://i53.tinypic.com/flwqxg.jpg

 

 

 

 

 

uau !

 

 

draiv nu sta in Ro :frantics: si cica mai vrei si garaj..

 

 

Schimba neaparat volanul, da ca nuca-n perete.

Link to comment
Share on other sites

Pachetul M mi se pare asa si asa. Nu prea imi vine sa ma gandesc la el. In schimb bara de M5, aripile... eheee, dar totusi cred ca o sa ma abtin din respect pentru M5 :p

 

Probabil ca anul asta o sa-i iau si roti de iarna si atunci sa vad ce jante aleg. Probabil le las pe astea de iarna si celelalte care le iau pentru vara. Beleaua e ca am 245 latime pe fata si 275 pe spate. Iar alea de iarna, in general dar nu obligatoriu, sunt 245 toate 4.

 

La ce folie te referi Stefan? De protectie?

Am cochetat cu ideea dar pretul e marlanesc de mare comparativ cu SUA. La Venture Shield ma oprisem.

Atata timp cat folia costa cat vopsirea elementului, mi se pare aiurea.

 

 

Sophisto Grau (Grey) se numeste culoarea. Cum da sa apuna soarele, juri ca e neagra.

Cand e soare, e un gri mai inchis dar depinde cum cade soarele pe ea...

Cand e soare sau noapte arata bestial de lucioasa. Daca e innorat, pare mata, silky asa... nici nu iti vine a crede ca-i fuge acea profunzime care o are in celelalte situatii.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Nu-mi place CLS, e o masina slaba ca si calitate de fabricatie. Sa-ti spuna Similea :p

In afara de asta, sunt bmwist pe bune :Devil: nu doar la nivel declarativ.

 

Geamurile sunt din fabrica mai inchise pe spate. Nu imi place folia din mai multe motive care nu are rost sa le dezbat aici.

Link to comment
Share on other sites

Nu e pb. E BMW, are clima desteapta. Chiar daca e motorul oprit pot sa-i las ventilatia sa mearga si e ok cand intri in ea.

 

Iar interiorul ala atat de luminos iti da o senzatie aparte. Cu folia, i-as rapi toata acea senzatie deosebita.

E o masina eleganta, nu una sport :p Sau de bad boy :p

Link to comment
Share on other sites

Frumoxule !

 

 

estem , estem , moare draiv de necaz, d-aia si-a luat machina asta ..sa fie si el frumos :p :pardon:

 

 

 

 

apropo , nu exista plasa d-aia(oem) de se ridica la o apasare de buton,ca la saptar !? de imita folia

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

 

 

Alex N, am ales jantele astea ca sunt mai rezistente pentru drumurile noastre si sa stii ca in realitate arata bine chiar daca sunt destul de pline si nici nu zici ca sunt pe 18 ci mai mari.

Sunt foarte multumit de pneuri cum se comporta comparativ cu cele care le am pe X3.

Am vazut ca fix pneurile care le am eu, atat ca dimensiuni cat si ca model le-au pus si pe 550i si pe 550d.

 

De dimensiuni nimic de zis, sunt mai mult decat decente pentru drumurile noastre, nici eu nu as fi pus mai mari de 18...ma refeream strict la modelul spitelor. Oricum, nu m-ar deranja chiar deloc nici cu jantele astea :hyper:

Link to comment
Share on other sites

AlexN, imi plac style 312 ferric gray dar nu sunt decat pe 20 :(

 

Multumesc AlexI.

 

Gelule, exista si pentru laterale si pentru luneta plase d-alea, electrice. Dar nu am vrut. Nu prea imi plac. Am preferat geamurile putin mai inchise de fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Jantele ce sunt style 329 ?!

 

 

sau Style 236 mie imi plac si astea arata bine, style 281

 

 

 

 

http://i39.tinypic.com/vfz3vm.jpg

 

p.s. imi plac si ale tale, sunt destul de frumoase

 

 

 

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

ce maºinã fainã are mistãr D-rive. pentru mine E34 si F10 sunt maºinile preferate. mistãr D-rive, sã o stãpâneºti sãnãtos fãrã probleme ºi sã o laºi moºtenire la copchii :flowers:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.