Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

si pe un covrig de M cu tot cu comenzi si trim eu am dat 250E dupa cum ti-a zis toata lumea la 350RON nu mai gasesti :no: indiferent cum ai dao tot e mare diferenta care trebuie sa o pui adica nu o sa scapi cu 3-400ron
Link to comment
Share on other sites

asa...spulberati-mi visele :)

 

eh, daca stau sa ma gandesc, e bun si volanul asta...bine macar ca nu e ala cu airbag triunghiular, arata oribil.

 

oare consola aia de plastic peste care vine cotiera se poate vopsi? in unele locuri mi s-a cojit vopseaua aia gri si se vede plasticul alb dedesubt...ma enerveaza maxim si costa cam multicel sa o cumpar noua doar pentru asta.

Link to comment
Share on other sites

E misto si volanul actual, mai da-l naibii ca nu are rost sa dai atatia bani pe altul. Consola se poate vopsi, numai sa te trimita vreun samsar la unul din baietii care retuseaza masinile pentru ei. Am vazut volan din plastic de Mercedes vopsit de unul din asta, la pistol, si arata exact ca unul nou, i-a facut inclusiv asperitatile alea.
Link to comment
Share on other sites

asa...spulberati-mi visele :)

 

eh, daca stau sa ma gandesc, e bun si volanul asta...bine macar ca nu e ala cu airbag triunghiular, arata oribil.

 

oare consola aia de plastic peste care vine cotiera se poate vopsi? in unele locuri mi s-a cojit vopseaua aia gri si se vede plasticul alb dedesubt...ma enerveaza maxim si costa cam multicel sa o cumpar noua doar pentru asta.

Si a mea la fel , e un fel de boala la ele. <_< Si interiorul ala gri e pacatos de numai ( spun asta ca asa e si al meu ) , orice picatura de apa lasa pata... ce-i drept arata bine , dar cam atat. :)

Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

Oare exista vreun spray cu vopsea bun cu care as putea incerca sa vopsesc elementele astea de plastic decojite?

 

In ultimul timp am observat ca atunci cand dau drumul la clima, se aud niste zgomote metalice de prin zona curelelor. Cand opresc aerul conditionat, dispar si zgomotele.

 

Acum eu stiu ca fulia de la vibrochen are un pic de joc si trebuie schimbata, e programata operatiunea asta...dar ar putea sa fie oare si fulia de la compresorul de AC cu probleme?

 

Sau poate doar atunci cand dau drumul la AC opune rezistenta cureaua aia si descentreaza fulia de vibrochen, ducand la aparitia acestor zgomote?

Link to comment
Share on other sites

Si a mea la fel , e un fel de boala la ele. <_< Si interiorul ala gri e pacatos de numai ( spun asta ca asa e si al meu ) , orice picatura de apa lasa pata... ce-i drept arata bine , dar cam atat. :)

 

chiar astazi am fost la un vopsitor si mi-a facut pe calculator exact nuanta aia gri din interior de care vb si am rezolvat problema....am luat 20g(4 lei) de vopsea si am acoperit toate zgaraieturile pe care le aveam iar acum arata impecabil..trebuie doar sa gasesti pe cineva care sa iti prepare nuanta pe care o ai....

Link to comment
Share on other sites

Se gasesc kit-uri de retus vopsea la orice dealer, pe codul tau de culoare. Costa ~87 Lei un kit (vopsea+lac), dar daca vrei neaparat sa ti-l prepari tu, orice magazin de vopseluri iti poate face asta (vezi ca erau in Vitan o gramada).

Kit-uri de retus are o pensula (ca la oja) cu care poti aplica vopseaua, dar este cam mare, dupa parerea mea. Pt ciupituri f. mici eu am improvizat cu un varf de scobitoare.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

te duci la orice vopsitorie si iti face nuanta dupa cea pe care o ai la interiorul si exteriorul masinii....eu am tamponat cu o un betisor de urechi(vata la capat) direct pe plastic....mentionez ca la mine au fost cateva zgaraieturi superficiale...foarte simplu :) Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

stati ca nu m-ati inteles, eu nu vorbesc de acele plastice :)

 

eu zic de consola din interior, dintre scaune, pe care vine cotiera. de pe plasticul ala s-a cojit vopseaua...e un plastic mai moale asa, gen cauciucat...nu stiu daca prinde direct vopseaua aia ca lumea, ideea e ca acolo se si freaca mereu cu cotul, deci tre sa tina.

 

stiam ca pe plastic se aplica intai o solutie ceva ca sa adere vopseaua bine...o sa fac o poza sa o pun aici

Link to comment
Share on other sites

stati ca nu m-ati inteles, eu nu vorbesc de acele plastice :)

 

eu zic de consola din interior, dintre scaune, pe care vine cotiera. de pe plasticul ala s-a cojit vopseaua...e un plastic mai moale asa, gen cauciucat...nu stiu daca prinde direct vopseaua aia ca lumea, ideea e ca acolo se si freaca mereu cu cotul, deci tre sa tina.

 

stiam ca pe plastic se aplica intai o solutie ceva ca sa adere vopseaua bine...o sa fac o poza sa o pun aici

plastidip foloseau in US la e46 dar doar pe elementele negre parca

 

http://plastidip.ro/

Link to comment
Share on other sites

stati ca nu m-ati inteles, eu nu vorbesc de acele plastice :)

 

eu zic de consola din interior, dintre scaune, pe care vine cotiera. de pe plasticul ala s-a cojit vopseaua...e un plastic mai moale asa, gen cauciucat...nu stiu daca prinde direct vopseaua aia ca lumea, ideea e ca acolo se si freaca mereu cu cotul, deci tre sa tina.

 

stiam ca pe plastic se aplica intai o solutie ceva ca sa adere vopseaua bine...o sa fac o poza sa o pun aici

 

nu dai cu nimic inainte...tamponezi usor ....nici nu o sa se cunoasca ca a fost zgariata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.