Jump to content

330i E92 deloc impresionat


foomanchoo

Recommended Posts

:)))))

 

clona sau nu e amuzant tare tipul.si voi sigur nu aveati ce face decat sa ii dati apa la moara.

a scris atatea ineptii in topicul asta si sincer mi-ar placea sa fie o gluma/clona.adica nu vreau sa cred ca exista d'astia.

 

un singur lucru vreau sa spun....cand afirmi ca simtit o masina cand o conduci nu conteaza ca e diesel sau benzina.ori o simtit,ori nu o mai simtit.

asa ca las-o moarta ca soferia nu e de tine.

 

1.nu stii cati cp are audi

2.nu stii cati cp are un 320d

3.nu stii sa citesti datele de pe un talon

4.nu stii ce motor are cel cu care spui tu ca te-ai intrecut.cu toate ca din descriere te-ai lasat calarit.fara voie.un fel de viol :)))))

.

.

.

as mai continua,dar e pierdere de vreme.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=5MUgdmxCbTo

http://www.youtube.com/watch?v=92gD902RRZo&feature=fvwrel

 

 

 

 

nu e cumva audi si quattro?

Oricum urca bine si Audi...stiu din experienta..

am avut 1.8T quattro Sline si tragea foarte bine dar adevaratu cuplu intra la turatii ridicate dupa 3500 iar de la 4000 in sus te baga mai tare in scaune

dieselu iti ofera cuplu la turatii joase pe cand la benzina nu trebe sa o scapi sub 4000

 

iar referitor la cele 2 modele dupa cum se vede si in video de la 180km/h E92 trage mult mai bine

 

cand te mai dai urmatoarea data cu el nu schimba sub 4500 :thumbsup: si spune-mi rezultatul!

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

sa nu comparam turcii cu nemtii. Dealerul respectiv a observat o mica pata pe scaunul din dreapta sofer care nu a fost in anunt si ne-a pus sa asteptam 2 ore pana a trimis pe cineva cu masina sa ii faca interioru calumea. Da au legi si nu e prima oara cand merg la ei si am prieteni multi care iau masini de acolo. Am asa mare incredere in dealerul ala ca sunt in stare sa-i virez banii fara sa vad masina in fata mea.

 

 

Salut!

 

Sa stapanesti sanatos masina, drumuri cat mai placute cu ea!

Nu pune la suflet ce zic baietii de tine (sunt invidiosi :D ). Rasfoieste forumul (acesta, altele) si o sa inveti sa iti controlezi noua bijuterie "bestie".

Foarte multi din cei de aici nu au avut o masina noua si probabil nu or sa aiba prea curand sau niciodata. Se multumesc cu second handuri obosite si dau cu noroi in cei ce isi cumpara masini noi si pun intrebari!!! Asa suntem noi oamenii, ne roade "pizma"

 

O zi buna si drumuri linistite!

Florin.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Sa stapanesti sanatos masina, drumuri cat mai placute cu ea!

Nu pune la suflet ce zic baietii de tine (sunt invidiosi :D ). Rasfoieste forumul (acesta, altele) si o sa inveti sa iti controlezi noua bijuterie "bestie".

Foarte multi din cei de aici nu au avut o masina noua si probabil nu or sa aiba prea curand sau niciodata. Se multumesc cu second handuri obosite si dau cu noroi in cei ce isi cumpara masini noi si pun intrebari!!! Asa suntem noi oamenii, ne roade "pizma"

 

O zi buna si drumuri linistite!

Florin.

masina nu e "noua", ci doar mai noua. Discutia e in jurul puterii si a stilului de condus adecvat unei astfel de masini.

Ca idee, pana si e46 330i trebuie sa lase TFSI-ul in spate pe suta de metri.

Link to comment
Share on other sites

Foarte multi din cei de aici nu au avut o masina noua si probabil nu or sa aiba prea curand sau niciodata. Se multumesc cu second handuri obosite si dau cu noroi in cei ce isi cumpara masini noi si pun intrebari!!! Asa suntem noi oamenii, ne roade "pizma"

 

Lol. Asta venind de la un tip care isi cumpara la oferta cel mai ieftin posibil BMW, masina de firma, si apoi intra pe forum de pasionati sa ceara opinii. Probabil unii de pe aici au "seconduri obosite" de 2-3 valoarea la 316d-ul ala nou.

 

Cobori din Skoda si te sui in BMW si deodata te faci mai destept, mai frumos, cine plm mai e ca tine ....

Link to comment
Share on other sites

La audi au tobele despartite doar cele care sunt S-LINE (ex la 3.0 diesel are o toba rotunda in stanga si una in dreapta)

 

Serios? N-are nici o legatura cu S-line. Sa te uiti la V6 simple ca tot 2 tevi au.

Link to comment
Share on other sites

asa este am exagerat cu mic, nu zic , dar mi se pare mic pt cai aia

 

ca asa e92 330d are 245cai si 520nm la 1750-3000rot/min ,mie mi se pare wow ! :)..adica nu vad pt ce sa iau 330i-ul cand platesc cam tot atat..parca nu imi mai place vremea aia de pe timpul daciei cand stateai cu acceleratia blana ca sa faci depasiri in forta, exagerez , normal

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

nu merita un topic d-ala ca iar se intra in aria benzina vs diesel

 

 

 

 

 

rahat.e superficial sa privesti treaba doar asa.

 

ma rog,io ma gandeam la ceva clipuri interesante in genul celui pus de WLF,nu discutii stupide gen 1,9 tdi vs 2ooo aspirat

Link to comment
Share on other sites

Probabil ati auzit de Honda S2000 care are doar 208NM si 240CP. Si asta chiar e o masina sport veritabila.

 

 

 

pai da,dar aia se tureaza pana in 8000 si are greutatea unui golf probabil

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.