Jump to content

DIY retrofit bixenon Morimoto H1


X X L

Recommended Posts

Morimoto maxi sau d2s se potrivesc in oglinda farului la fel ca si cele mini?Sau necesita alte mici modificari?

Cele D2s necesita modificari, pentru ca sunt mai mari si nu intra direct in soclul becului H7, si astfel trebuie taiat exact ca la FX-R.

Cele MAXI, nu stiu. Asteptam raspuns de la colegul @torelo sau de la cei care au mai auzit de acestea.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

@raul-bog, de fapt tu ce doresti?

 

vrei sa schimbi la farurile tale lupele/proiectoarele sau ai faruri fara lupe si vrei un upgrade ?

 

daca da si vrei sa iti faci singur lucrarea, atunci iti recomand Morimoto... :popcorn:

 

Morimoto maxi sau d2s se potrivesc in oglinda farului la fel ca si cele mini?Sau necesita alte mici modificari?

maxi nu se potrivesc pe faruri BMW fara lupe, doar proiectoarele H1...

 

cele D2S nu se potrivesc cu farurile de BMW fara adaptari si decupaje :excl:

Link to comment
Share on other sites

lupa de 2,7", iar shroudul de 3"

 

ca sa fie mai clar:

 

- FX-R au diametrul lupei de 2,7", iar shroudul de 3"

- Morimoto Mini sau Maxi au diametru de 2,5", iar shroudul de 3"

 

diferenta intre Morimoto Mini si Maxi este ca cel mini este dedicat retrofiturilor pe faruri FARA lupe, iar cel Maxi este dedicat atat retrofitului complet, dar si inlocuirii proiectoarelor arse/topite de pe diferite modele de faruri CU LUPA din fabrica.

 

ambele au becuri H1 !

Link to comment
Share on other sites

lupa de 2,7", iar shroudul de 3"

 

ca sa fie mai clar:

 

- FX-R au diametrul lupei de 2,7", iar shroudul de 3"

- Morimoto Mini sau Maxi au diametru de 2,5", iar shroudul de 3"

 

diferenta intre Morimoto Mini si Maxi este ca cel mini este dedicat retrofiturilor pe faruri FARA lupe, iar cel Maxi este dedicat atat retrofitului complet, dar si inlocuirii proiectoarelor arse/topite de pe diferite modele de faruri CU LUPA din fabrica.

 

ambele au becuri H1 !

Am faruri normale, si vreau lupe, si eram in dilema morimoto sau fx-r, si am zis ca daca fx-r au diametrul clar mai mare de ce sa nu beneficiez de mai multa lumina.

PS: nu ma interesa ca e mai multa munca la fx-r, as fi acceptat pt a beneficia de o lumina f buna.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Trimite-mi si mie te rog.

 

Multumesc.

Ai si tu PM.

 

Astazi o sa iau morimoto mini. Am gasit cu 270 de lei cu tot cu palariile respective. Ma mai costa 120 de lei kit-ul xenon 35w de 5000k, total cu transpprt cu tot 410 lei. In week-end ma apuc de montaj, insa nu stiu daca ma pot abtine

 

Cum a zis si XXL. Iti mai trebuie anulatoare de erori / kit xenon CANBUS / codare xenon.

Link to comment
Share on other sites

Astazi o sa iau morimoto mini. Am gasit cu 270 de lei cu tot cu palariile respective. Ma mai costa 120 de lei kit-ul xenon 35w de 5000k, total cu transpprt cu tot 410 lei. In week-end ma apuc de montaj, insa nu stiu daca ma pot abtine

 

unde a gasit la pretul de 270 ron?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.