Jump to content

DIY retrofit bixenon Morimoto H1


X X L

Recommended Posts

Daca pui xenon asa, (fara lupe) o sa se vada urat plus ca ii orbesti pe cei din sens opus.

 

Sa nu mai zic ca in conditii de ceata, cu xenon fara lupa arunca lumina in toate partile si o sa vezi foarte prost.

 

Si in plus de asta o sa se arda in timp oglinzile farurilor ;)

Link to comment
Share on other sites

Tu ai citit topicul inainte sa scrii?

 

Cred ca s-a scris de cateva sute de ori: 35w 4300K CanBus Pro daca vrei maxim de luminozitate, iar daca vrei cea mai placuta culoare fara diferenta mare de lumeni, 35w 5000k.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

cu ele sau fara ele tot la fel vad:D cu xenon ar trebui sa vad mai bine fiind mai puternice dar nu stiu ce culoare sa pun, daca este mai bine cu 3000k

Nu are rost sa pui xenon in proiectoare, mai mult o sa te incurce decat sa te ajute. Au lumina foarte puternica si o imprastie anapoda, si pe ceata o sa te orbeasca. Stiu ce zic pentru ca am vazut la un amic. Mai bine lasa halogenul normal sau cum zice colegul XXL.

Edited by Vlad320
Link to comment
Share on other sites

Tu ai citit topicul inainte sa scrii?

 

Cred ca s-a scris de cateva sute de ori: 35w 4300K CanBus Pro daca vrei maxim de luminozitate, iar daca vrei cea mai placuta culoare fara diferenta mare de lumeni, 35w 5000k.

Merci pretene pt sfat,nu prea am avut timp sa citesc 40 de pagini la topicul asta,am sa cumpar becurile recomandate de tine ca sa vad si eu pe unde merg noaptea

Link to comment
Share on other sites

hai cu o poza before/after :D 6000k vs 4300k

cu siguranta voi face,promit,stai sa-mi cumpar becuri dar nu stiu unde sa gasesc marca asta Canbus Pro,tot ce am gasit pe net e doar instalatia de xenon cu totul nu si becuri separat,poate ma ajuta cineva cu 1 set de becuri de unde sa cumpar

Link to comment
Share on other sites

cu siguranta voi face,promit,stai sa-mi cumpar becuri dar nu stiu unde sa gasesc marca asta Canbus Pro,tot ce am gasit pe net e doar instalatia de xenon cu totul nu si becuri separat,poate ma ajuta cineva cu 1 set de becuri de unde sa cumpar

Trebuie sa iei cu tot cu balasturi pt ca ele fac diferenta :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Functioneaza nenicule Gogu dar sincer nu am gasit doar becuri marca Canbus Pro,ai cumva vreun link ceva?multumesc

nenicule, nu exista becuri marca asta :excl:

inca o data se vede ca nu ai citit topicul...

in fine, exista doar kituri xenon CanBus Pro si contin si becuri

Link to comment
Share on other sites

Ok,vreau sa fac si eu trecerea asta pana la urma,am luat niste becuri de xenon h7 6000k normale cu toate cele la ele,bat cat de cat ok,dar parca se poate si mai bine de atat.. Asa ca vreau sa trec pe lupe. In conditiile in care eu am instalatie cu canbus si toate cele la actualele becuri,le pot inlocui cu altele care sa se potriveasca la lupe? Daca da,de care exact si de unde pot cumpara? Din ce am spicuit printre pagini,am inteles ca Mini h1 5000k, am inteles eu bine? Multumesc ! Edited by Criss88
Link to comment
Share on other sites

Nu am mai stat sa citesc prea mult in urma si imi cer scuze pentru asta daca repet cumva intrebari deja adresate.. Merci Claudiu pentru asta,de becuri ma interesa intr-adevar,bine ca ai specificat. Iar despre lupe,parca erau 2.7".. cu 3" nu au fost cumva probleme,fiind prea mari? Aaaaa si apropo,becuri ar fi doar H1 sau MINI H1? :D
Link to comment
Share on other sites

Nu am mai stat sa citesc prea mult in urma si imi cer scuze pentru asta daca repet cumva intrebari deja adresate.. Merci Claudiu pentru asta,de becuri ma interesa intr-adevar,bine ca ai specificat. Iar despre lupe,parca erau 2.7".. cu 3" nu au fost cumva probleme,fiind prea mari? Aaaaa si apropo,becuri ar fi doar H1 sau MINI H1? :D

Doar becuri H1

Link to comment
Share on other sites

Nu am mai stat sa citesc prea mult in urma si imi cer scuze pentru asta daca repet cumva intrebari deja adresate.. Merci Claudiu pentru asta,de becuri ma interesa intr-adevar,bine ca ai specificat. Iar despre lupe,parca erau 2.7".. cu 3" nu au fost cumva probleme,fiind prea mari? Aaaaa si apropo,becuri ar fi doar H1 sau MINI H1? :D

 

Eu am tot de 3", sunt superbe crede-ma ;) sunt intr-adevar si de 2,5", dar e diferenta mare, vezi poza :D

Referitor la becuri, merg becuri normale H1!

 

Singurul lucru care sa te faca sa iei 2.5 ar fi pretul usor scazut (185ron), in rest, nu vad un alt motiv ;)

Eu recomand 3" ;) cu becuri 4300k, e vis crede-ma!

Eu sunt usor discromat pe verde rosu, ceea ce m-a impins catre becuri halogen, pentru timp de noapte!

Edited by Claudiu Visan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.