Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

[...]

Dar a intervenit instinctul de supravietuire, majoritatea au reflexul de a evita tragand stanga.

 

corectie. instinct sinucigas e corect aici. eviti in sant, eviti in sus, eviti in jos, dar nu eviti in stanga. exact cum pietonul nu-l eviti prin spate. ca se opreste si fuge inapoi intotdeauna.

Link to comment
Share on other sites

corectie. instinct sinucigas e corect aici. eviti in sant, eviti in sus, eviti in jos, dar nu eviti in stanga. exact cum pietonul nu-l eviti prin spate. ca se opreste si fuge inapoi intotdeauna.

 

Dar ce te faci cand pietonul fuge in fata. Eu am patit asa ceva, eram pe un drum european in CT, eu singur pe sosea, un cretin se gandeste sa traverseze, ma vede ca vin cu viteza - 130 - 140, se uita la mine si traverseaza in fuga, cu ochii la mine...franez, iau de volan dreapta, el tot spre mine fugea, il sterg usor de tot cu oglinda stanga, trag pe dreapta si da-i omor...l-am spart cu bataia...

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

corectie. instinct sinucigas e corect aici. eviti in sant, eviti in sus, eviti in jos, dar nu eviti in stanga. exact cum pietonul nu-l eviti prin spate. ca se opreste si fuge inapoi intotdeauna.

:)))Aualeu Romulus...ai spart cu concluziile tale. Orice se ĂŽntâmplĂŁ ramai pe banda ta, cĂŁ te scoate adminu vinovat😂ce prostii ĂŽs astea?logic cĂŁ șoferul microbuzului a vrut sĂŁ evite impactul, și a virat stânga instinctual. DacĂŁ nu trĂŁgea și Fiat ul rĂŁmânea pe contrasens?atunci veneai și ce ziceai? așa din fotoliu in fața tastaturii toți suntem experți, ĂŽn toate.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu era filmarea, se putea spune ca microbuzul era pe sens opus, dar asa.........greu.

 

Si Pimp... pe bune? Ne apucam de mortar toti acum?

 

Pai tu te plangi, ca aia necalificati, probabil fara scoala castiga mult. Fiecare e liber sa faca ce vrea, si sa aleaga orice job (daca si stii sa-l faci).

Link to comment
Share on other sites

si statul ce pazeste? sa puna necalificatii maturatorii din santier sa ia mai mult ca unul calificat? si pe urma ne trezim ca ne cade tavanul in cap, masinile se rup pe strada de reparate ce sunt, si ne plangem ca ne luam tepe zilnic de la toti excrocii care habar nu au de nimic dar cer cat nu face? oare unde or fi aia meseriasii, nu conteaza ca avem ciuciunghezi disponibili...
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

:)))Aualeu Romulus...ai spart cu concluziile tale. Orice se ĂŽntâmplĂŁ ramai pe banda ta, cĂŁ te scoate adminu vinovat😂ce prostii ĂŽs astea?logic cĂŁ șoferul microbuzului a vrut sĂŁ evite impactul, și a virat stânga instinctual. DacĂŁ nu trĂŁgea și Fiat ul rĂŁmânea pe contrasens?atunci veneai și ce ziceai? așa din fotoliu in fața tastaturii toți suntem experți, ĂŽn toate.

 

Eu mi-am spus parerea. Iti recomand totusi sa consulti un avocat daca ai nelamuriri. Ca unde-i lege nu-i tocmeala!

Link to comment
Share on other sites

Referitor la ITP ma tot gandesc de ceva vreme sa fac o petitie. Adica cum naiba s-a umplut toata tara cazane si toti trec ITP pe spaga? Pai probabil spaga ajunge pana la ministru din moment ce scoti taxa si dai liber la rable, apoi bagi ITP la 1 an la >12 ani si toti trec pe spaga!

Problema este ca a devenit ceva generalizat, nici nu mai conteaza ce masina testeaza, acum 4 luni facand ITP au tras de ea din toate pozitiile, inclusiv ridicat pe elevator si tras cu levierul de brate la fiecare roata, l-am vazut pe ala din masina cum dadea din umeri la cel de la monitor ca nu-i gaseste nimic. Punctul culminant,la final, ''Cat costa? R: 150bonul si daca mai lasi si tu ceva pe langa...'' Putin a lipsit sa mor cu el de gat acolo.

Link to comment
Share on other sites

si statul ce pazeste? sa puna necalificatii maturatorii din santier sa ia mai mult ca unul calificat? si pe urma ne trezim ca ne cade tavanul in cap, masinile se rup pe strada de reparate ce sunt, si ne plangem ca ne luam tepe zilnic de la toti excrocii care habar nu au de nimic dar cer cat nu face? oare unde or fi aia meseriasii, nu conteaza ca avem ciuciunghezi disponibili...

 

 

Boaska ai tu frustrarile tale, legate de....multe

 

Nu stiu pe ce santier ai vazut tu ca ala care face mortar, necalificat, ia mai mult decat inginerul sau seful de santier.

 

Asfaltul de pe sosea nu se lasa pentru ca Dorel nu face ceva, ci pentru tot santierul nu respecta reteta (straturile). Sunt destule info pe net daca vrei sa afli ce si cum (inclusiv un documentar de la recorder).

 

Hai sa nu ne mai plangem atata si sa ne facem fiecare treaba corect, pe particica noastra.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Asfaltul de pe sosea nu se lasa pentru ca Dorel nu face ceva, ci pentru tot santierul nu respecta reteta (straturile). Sunt destule info pe net daca vrei sa afli ce si cum (inclusiv un documentar de la recorder).

 

Hai sa nu ne mai plangem atata si sa ne facem fiecare treaba corect, pe particica noastra.

Lasa recorderu n pace.

 

Hai sa fiu plastic sa ti raspund.

 

Asfaltul se lasa din simplul motiv ca nu poti sa imparti doua paie la trei magari, da cu virgula.

 

E un intreg lant al slabiciunilor, mai pe romaneste interesele ie mari.

 

Stiu cu ce se mananca, realitatea e trista.

 

Degeaba da topometistul cote ca in caietul de sarcini, degeaba toarna ala x cm daca pestele de la cap se impute.

 

Asa ca, ne facem treaba, pardon!facem ce zice sefu( care l a randul lui face ce zice auftraggeberul si tot asa) mai mult de frica, sa nu piarda locul de munca.

 

E doar parerea mea.

 

Iar concluzia e ca daca jos e moale atunci sus se lasa.Asfaltul!

 

Ai mai ajuns la nunta ?

Edited by ingineru'
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu ce-am zis? Nu Dorel e de vina pentru gropile care apar in 6-12 luni.

 

Daca se fura din materiale, fura sefii, fura compania, nerespectarea retetelor se face calculat si vadit.

 

 

Nunta nu s-a mai tinut, si s-a amanat pana la anul. Anul asta s-a dus pe apa sambetei.

Link to comment
Share on other sites

Boaska ai tu frustrarile tale, legate de....multe

 

Nu stiu pe ce santier ai vazut tu ca ala care face mortar, necalificat, ia mai mult decat inginerul sau seful de santier.

 

Asfaltul de pe sosea nu se lasa pentru ca Dorel nu face ceva, ci pentru tot santierul nu respecta reteta (straturile). Sunt destule info pe net daca vrei sa afli ce si cum (inclusiv un documentar de la recorder).

 

Hai sa nu ne mai plangem atata si sa ne facem fiecare treaba corect, pe particica noastra.

 

Exact mesajul asta, probabil cu alte cuvinte, il repet de luni de zile, cred ca s-au facut ani. Ma bucur mult sa vad ca mai sunt si altii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.