Jump to content

Familie distrusa


Catalin BMW

Recommended Posts

Apai nush ce copii aveti voi, dar eu mi-am luat finutii la plimbare aproape o zi intreaga pana la tg jiu si nici nu am stiut ca sunt in masina.

 

 

Norocosule...copii nasilor mei ma dispera in 15 km

 

cele mai minunate replici.."am ajuns?" , " mai e mult .." , "ooof, dar nu pot sa am rabdare.."

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

- in primii km li se face sete si foame

- apoi ii bate soarele in ochi

- sigur mananca ceva cleios sau cu multa zeama si fac mizerie

- apoi se bat intre ei

- plansete ca ii strange centura

- plansete ca e drumul lung

- butoneaza la te miri ce

- sigur am uitat o jucarie veche deci plansete

- rad, canta si tipa cat se poate de tare

- plansete diverse

 

Apoi, in functie de zi, ciclul se repeta.

 

Evident ca imi ies din fire si tip si eu cat pot de tare dupa care urmeaza reprosuri de la sotie ca-mi ies prea usor din fire...

 

Asa ca mai bine noaptea. Toti dorm si ai liniste.

Link to comment
Share on other sites

Iar daca pe axa motrica si axa directoare se mai pun cauciucuri noi, pe rotile de la remorci si semiremorci, 80% din camioane au cauciucuri resapate. Si sunt drumurile si santurile pline de parti de rulare dezlipite. :no:

 

 

Ai pus punctual pe I, la anvelopele reesapate li se desprinde nepermis de repede banda de rulare. Cred ca tebuie cineva sa se sesizeze, deja anvelopele astea au facut victime si vor mai face daca nu se iau masuri.

 

 

 

O masura ar fi inasprirea verificarilor de calitate la astfel de anvelope. Odata cu criza au castigat teren producatorii de reesapate care nu prea inteleg cum sunt testate daca unui producator de anvelope noi i se cer atatea certificate si teste de ce unui producator de reesapate nu I se evalueaza cu acceasi rigiditate produsul.

 

 

Dumnezeu sa ii aseze intr-un loc mai luminos!

 

- in primii km li se face sete si foame

- apoi ii bate soarele in ochi

- sigur mananca ceva cleios sau cu multa zeama si fac mizerie

- apoi se bat intre ei

- plansete ca ii strange centura

- plansete ca e drumul lung

- butoneaza la te miri ce

- sigur am uitat o jucarie veche deci plansete

- rad, canta si tipa cat se poate de tare

- plansete diverse

 

Apoi, in functie de zi, ciclul se repeta.

 

Evident ca imi ies din fire si tip si eu cat pot de tare dupa care urmeaza reprosuri de la sotie ca-mi ies prea usor din fire...

 

Asa ca mai bine noaptea. Toti dorm si ai liniste.

 

Ai rezumat perfect placerea de a conduce.

 

Scenele imi sunt arhicunoscute, prefer si eu noaptea pentru deplasari mai lungi sau plecatul de dimineata ora 3-4:00. Singurul dezavantaj e ca la destinatie pasagerii sunt fresh iar "chilotu" tre sa indeplineasca toate dorintle nevinovate ale "pasagerilor" de clasa I.

Link to comment
Share on other sites

- in primii km li se face sete si foame

- apoi ii bate soarele in ochi

- sigur mananca ceva cleios sau cu multa zeama si fac mizerie

- apoi se bat intre ei

- plansete ca ii strange centura

- plansete ca e drumul lung

- butoneaza la te miri ce

- sigur am uitat o jucarie veche deci plansete

- rad, canta si tipa cat se poate de tare

- plansete diverse

 

Evident ca imi ies din fire si tip si eu cat pot de tare...

La mine e pe sistemul:

-nu plec cu ei ne mancati si ne dusi la toaleta, de baut cate o sticla cu stiutz gen tedi

-soarele in cazul meu l-am rezolvat cu o pereche de ochelari(bucurie maxima pe kinder)

-nu se bat intre ei ca pe unul il tin in fata si ala mic in spate

-scaunul sus de tot si centura jos de tot

-drumul nu e lung pt ca vb in continuu cu ei, de orice si in special de ce se vede pe geam

-la mine nu prea au ce butona, eventual un geam spate de coupe :D

-fara jucarii

-de restul nu au timp ca le este distrasa atentia

 

Cel mic face 4 ani maine, cel mare a terminat clasa a 4-a

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi se pare mai comod sa plec noaptea. Cand ma duc la mare plec numai pe la 2-3, prind rasaritul, ma cazez, o balaceala apoi dupa masa somn cand e soarele puternic.

Pai si pana la 2-3 dormi ? Sau nu te mmai culci deloc, mai ales daca stiu ca trebuie sa plec undeva, nu pot sa dorm, iar dupa ce pleci la drum, (daca nu ai antrenament de nopti nedormite) te fura somnul.

Link to comment
Share on other sites

De obicei nici eu nu pot sa dorm, odata am plecat direct de la nunta. Insa recuperez dupa ce ajung, mai ales ca nu ne face bine sa stam in soarele ala dintre 12-16, pe urma e numai bine.

 

De dormit in masina nu pot nici in dreapta, oricat de obosit as fi.

Edited by Laur R.
Link to comment
Share on other sites

Poate oi fi eu idiot, dar cel putin pe unde am fost n-am vazut in viata mea asa ceva post-41315-0-84268400-1373406813_thumb.jpg pe o autostrada civilizata, numai la noi gasesti!!! Autostrada ar trebui sa fie cel mai sigur drum (deaia sunt si reguli speciale pt autostrazi), la noi se pare ca sunt adevarate capcane; cand am venit data trecuta in tara, am luat autostrada A1...pe langa nelipsitul indicator de mai sus, am mai vazut si celebrul post-41315-0-31380600-1373407155_thumb.jpg wacko.gif, dar n-ar fi astea cea mai mare problema, cat sunt bucatile de cauciucuri lasate pe banda de urgenta sau printre parapetii care delimiteaza sensurile de circulatie (uneori chiar si pe benzile de circulatie), si lesurile de animale moarte (in special caini) care faci slalom printre ele... de-a dreptul incredibil pt o autostrada. Edited by Catalin BMW
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.