Jump to content

E 46 320d IMOLAROT2


valy

Recommended Posts

Am avut acum 4 ani la e46 un accident asemanator, au fost lovite: aripa fata stanga, semanlizare fata stanga, bara fata, roata fata stanga, oglinda stanga, airbag volan si stalp.

Am cerut regie proprie la Astra si am primit 3300 euro. Am asteptat cred ca o jumatate de an pana mi-au intrat banii.

La tine dauna ar trebuii sa fie mai mare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut,a doua constatare a fost facuta si trimisa la EUROINS asteptam un raspuns de la firma de asigurari

Am tampoanele rupte de la cutie si baia de ulei fisurata radiatoarele sunt intregi dar indoite(strambe)...asteptam un raspuns de la EUROINSangry.gif

LA PRIMA CONSTATARE AU OFERIT 7.600 DE LEI

ASTEPTAM URMATOAREA OFERTA...

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Ieri am sunat la sediu mare unde am vorbit cu o domnisoara foarte amabila despre dosarul meu ,astept de o saptamana sa imi dea un raspuns daca sunt de acord cu reconstatarea facuta unde sa mai descoperit tampoanele de la cutie rupte nu din cariseria ,timonaria stramba si baia de ulei crapata in doua, radiatoarele sunt strambe si nu pot sa le montez asa plus plastice, foarte multe

A promis ca revine astazi cu un telefon angry.gifangry.gif

ASTEPTAM...popcorm1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ieri am vorbit cu agentul la telefon unde am întrebat daca a avut timp sa se uite me mail-ul trimis de service-ul (29 oct)unde am mașina acum iar domnul a spus ca abia luni se poate uita pe mail dupa ce a auzit ca am dus mașina la service-ul ales de mine<br><div><br></div><div><br></div><div>ASTEPTAM</div> Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
si mie mia lovit masina in parcare la cora pantelimon si nenea care este vinovat era asigurat la EUROINS si devizul a fost de 6500 ron fara vopsit si manopera si nu miau dat aceptul de plata,refuza,a zis sa l dau in judecata pe asigurator ca li se pare dubios acidentul si el la randul lui sa de pe firma de asigurare vezi doamne suntem prieteni o prostie in fine acidentul sa petrecut pe 5.10.2014,acum mi am luat bara am vopsito suport far carenaj a mai ramas far bi xenon facelift care nou e scump rau si sh am gasit rupte prinderile si lipite si mai vor si 3-400 euro pe el,deci eurions niste magari imi vine sa l bat pe ag ala de daunde un cacat cu ochi de 35 ani dar spre norocul lui ca nu dau de el ,deci trageti voi concluzile,BAFTA Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

Eu am urmat toti pasi pe care mi-a spus cei de la asigurari mai putin cu sevicele agreate de eithumbsup.png

Nu scrie nicaieri ca esti obligat sa te duci la "service-urile lor"

Am facut reconstatarea lista este este foarte mare ,pe data de 13 nov a venit un asigurator la service-ul unde am masina a facut poze ....astept ca service-ul sa trimita nota de plata.... atentie, fara sa ne apucam sa reparam masina astept o confirmare precum accepta nota de plata trimisa de service .

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Mare bulangereala la voi la Bucale. S-apai pe alt topic sare unul si altul ca de ce sa ii retraga pe astia cu polite RCA mici ? Pentru ca sunt neseriosi si vand "hârtii" fara acoperire.

 

Pe sistemul spaga cu acte ca sa circului in mod legal cu masina.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Problema nu e ca au preturi mici. Ci pentru ca se vrea ca banii sa aiba alta destinatie. Alta decat despagubirea pagubitilor.

 

Politele cu preturi mari sunt acolo pentru ca o parte din bani se duc la ASF, de aceea au salarii uriase cei de acolo.

 

Pana acum 2-3 ani cum de aveau toti preturi mici si nu erau astfel de probleme?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunt pregĂŁtit cu rĂŁbdare ,mai nou mi-a fost schimbat agentul constatator care culmea nu au numĂŁrul de telefon al agentului cei de la sediul mare, doar mail. blink.gifblink.gif

fa un deviz de reparatie in audatex la ce service vrei tu si iti spun sigur ca va iesi dauna totala (cam 12.000 - 14.000 ron e numai sistemul de airbag-uri) , ei sunt obligati sa iti dea 75% din valoarea de catalog (ai grija sa nu te fraiereasca acolo pt ca depinde de foarte multe lucruri valoarea)

la dauna totala sunt obligati prin lege sa te despagubeasca in 10 zile lucratoare si dupa ce iei banii o repari tu singur si mai si ramai cu ceva

cauta un avocat sau jurist bun care se pricepe la litigii cu asguratorii si in 2-3 saptamani ai banii

iti spun lucrurile astea in calitate de patron de service si sunt in cunostinta de cauza ca ma cert cu ei daca nu zilnic macar saptamanal

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salut,am primit hartia de la euroins pe data de 24 (eu am fost plecat din tara) valoarea totala a masini este de 28.200 E

Daca masina se repara cu dovada reparatie facturi ,chitante suma este de 4.230E (18.624 lei)

Daca renunt la reparatie si raman cu masina suma este de 3.172 E (13.968 lei)

Astazi ii sun sa vorbesc cu ei ce trebuie sa fac ...

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Salut,am primit hartia de la euroins pe data de 24 (eu am fost plecat din tara) valoarea totala a masini este de 28.200 E

Daca masina se repara cu dovada reparatie facturi ,chitante suma este de 4.230E (18.624 lei)

Daca renunt la reparatie si raman cu masina suma este de 3.172 E (13.968 lei)

Astazi ii sun sa vorbesc cu ei ce trebuie sa fac ...

si ce o sa alegi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.