Jump to content

Recommended Posts

ii zic...ca la momentul programarii mi s-a confirmat pretul de 850lei...la care el cu putin tupeu catre mine ma intreba...cine...la care eu ii raspund ala cu care am vorbit cand am facut programarea...ii zic ca nu pot accepta asa ceva...la care el imi zice ca astea sunt preturile pentru filtre si ca nu are cum sa le schimbe pentru ca ele se modifica constant..

 

si tu te mai uiti la o clema aruncata la gunoi :laugh: .Clientul nostru stapanul nostru :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

nu te pui bre cu astia ei cumpara piese la cotatia futures WTI, corelat cu indexul pietei Forex, se schimba pretul de ieri pana azi, dar nu ieri pana azi, au datacenter de face mii de tranzactii pe secunda.. si vii tu cu pretentii dinastea de harbanist, nici nu stii ce dinamica e piata pieselor auto.. :)

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

M-au sunat acuma cateva zile, probabil ca au citit o carte de marketing si au zis sa foloseasca tehnicile din ea. Faceau feedback pe lucrari.

,,-Buna ziua, de la bimmer service va sunam, ati fost la noi pentru un schimb de simeringuri la supape.

-Am fost.

-Si cum e', mai consuma ulei, mai scoate fum?

-Fum nu mai scoate, dar ulei consuma mai mult, ca mi-ati schimbat busonul la ulei, care era bun si original,fara sa ma intrebati, cu unul aftermarket si imi curge ulei pe acolo si pe la inca vreo doi senzori pe care probabil nu i-ati montat bine.

-A da? Asta voiam sa stim, multumim! O zi buna!''

WTF?!?!?! De ce m-au sunat, sa rada de mine? :)))

 

Mentionez ca dupa cateva saptamani dupa ce mi-au schimbat simeringurile si curgea uleiul pe motor prin toate orificiile pe care le-au atins, m-am dus inapoi si le-am zis de problema. Foarte amabili mi-au zis ca verificam sa vedem. Mi-au curatat motorul cu o solutie si mi-au zis sa vin in alta zi sa vedem exact de unde curge :)) Pai frate, se vede pe unde curge, mai fac eu inca o ora pana la voi ca sunteti ascunsi aici in Ferentari, ca sa-ti dai seama pe unde curge? Evident ca am renuntat...

 

Cat despre lucrarea la simeringuri, a fost facuta corect, masina nu mai scoate fum si nu au fost alte probleme.

 

Asta e cea mai tare....corporatia Bimmer-Service :))))))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pai cu ce a gresit? Alea sunt conditiile, ala e pretul..le accepti sau pleci, nu te obliga nimeni sa mergi la el in service.

daca citeai mai aatent, ai fi vazut ca intai i-au dat uleiul jos din motor, apoi s-a schimbat pretul lucrarii... cum ai fi plecat fara ulei ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Sa vezi acum manevre la km :))))))) nu ca acum nu se fac....dar usor usor o sa fie mai rau

Si sa nu uitam de masini cu operatiuni costisitoare in istoric care defapt nu sunt facute.

 

Sper sa vorbesc cu pacat si sa aberez.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.