Jump to content

BMW E38 728i


ady_viteza

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Frumoasa masina,totusi ne poti spune cat a costat?Bafta si sa ai parte de ea

5000 de euro am dat pe ea in Germania....taxa de inmatriculare 2100 de euro ....si in jur de 1500 de euro am bagat in ea (mecanica...anvelope noi...jante...inscriere...etc)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Ady! Si te apreciez pentru ca nu faci ce ar fi facut cei mai multi cu banii astia. Deti unul dintre cele mai frumoase BMW-uri produse vreodata.

Tine-o tot asa!

 

Vezi cu jantele alea :)

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare! Felicitari :goodjob: Cine va lua candva masina asta de la tine, va lua ceva cu adevarat deosebit :thumbsup:

Eu am obiceiul prost de a-mi tine multi ani masinile :) ...iar tancul asta voi incerca sa-l tin asa cum l-a facut fabrica o perioada cat mai mare de timp :D

 

Felicitari Ady! Si te apreciez pentru ca nu faci ce ar fi facut cei mai multi cu banii astia. Deti unul dintre cele mai frumoase BMW-uri produse vreodata.

Tine-o tot asa!

 

Vezi cu jantele alea :)

Multumesc.Sunt constient ca as fi putut lua un BMW mult mai nou cu banii dati pe 7 gen E60 sau E90 2005-2006 ...dar mi-am dorit de prea mult timp un E38 pentru a nu face pasul acum si nu regret deloc :) ...am sentimentul placut ca odata cu trecerea anilor acest model va fi din ce in ce mai apreciat :)

PS Jantele sper sa le schimb cu un model mult mai potrivit cat de curand ! ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina... e un vis pentru multi dintre noi...sa te tina mult si bine

 

ai tensionat bratele inainte sa strangi suruburile pe capatu dinspre masina?

 

Au iesit greu din fuzeta sau nu le-ai dat jos?

Edited by poope
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina... e un vis pentru multi dintre noi...sa te tina mult si bine

 

ai tensionat bratele inainte sa strangi suruburile pe capatu dinspre masina?

 

Au iesit greu din fuzeta sau nu le-ai dat jos?

Multumesc.

Bratele au iesit usor fara probleme din fuzeta....tot ce fac la masina fac la un prieten bun la Campina care are un service dedicat BMW ...si coupe-ul tot acolo il duceam.Cand au strans au tensionat si au facut-o cu dinamometrica plus dublu verificat...sunt mai mult decat maniac la treaba asta :) ..si la curse imi disper mecanicii cand e vorba de strans ceva la Subaru :D

Edited by ady_viteza
Link to comment
Share on other sites

Multumesc.

Bratele au iesit usor fara probleme din fuzeta....tot ce fac la masina fac la un prieten bun la Campina care are un service dedicat BMW ...si coupe-ul tot acolo il duceam.Cand au strans au tensionat si au facut-o cu dinamometrica plus dublu verificat...sunt mai mult decat maniac la treaba asta :) ..si la curse imi disper mecanicii cand e vorba de strans ceva la Subaru :D

:D

 

si eu am schimbat bratele... au iesit foarte foarte greu.. cre ca erau originale... altfel nu imi imaginez de ce asa....la partea cu fuzeta...restu suruburilor au fost usor de desfacut...

 

aveai joc in bara de directie sau ai pus noua prevcentiv?

Link to comment
Share on other sites

:D

 

si eu am schimbat bratele... au iesit foarte foarte greu.. cre ca erau originale... altfel nu imi imaginez de ce asa....la partea cu fuzeta...restu suruburilor au fost usor de desfacut...

 

aveai joc in bara de directie sau ai pus noua prevcentiv?

Aveam joc la nuca bieletei de directie pe stanga ....si daca tot am luat bara de directie completa noua din cauza asta, am luat si capetele de bara noi ca sa fie treaba facut asa cum trebuie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.