Jump to content

BMW 525D E60 - noul meu Opel


DB77AAA

Recommended Posts

Ieftina masina, a meritat din plin. Esti un norocos. :)

Nu tot ce-i scump e bun. In cazul de fata, o alegere foarte buna. La banii aia iei un amarat de Passat cu toate problemele pe cap.

O sa te obisnuiesti cu forumul, asa "e unii" pe aici. Esti ok doar daca lasi mia de euro la service ori tuning.

 

Sa o stapanesti sanatos si sa o conduci cu placere. :thumbsup:

Mai pune poze si cu interiorul.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Da-mi voie sa te felicit dl. Angi. :goodjob:

 

In primul rand pentru curajul de a achizitiona o masina cu anumite probleme tehnice, si chiar daca sunt rezolvabile relativ ieftin, multi fug ca dracu' de asa ceva si cumpara unele care par ok, dar ulterior la o inspectie mai amanuntita gasesc probleme ascunse.

 

In al doilea rand te felicit pentru curajul de a pune pretul real de achizitie al masinii pe acest forum. Iti spun sincer, in timp ce citeam, ma gandeam ca o sa vad la sfarsitul postului in dreapta jos cel putin vreo 20 de minusuri, plus diverse comentarii de la diversi useri, unul mai rautacios si mai batjocoritor ca altul. Mare mi-a fost uimirea sa vad ca ai "plusuri". Ti-am dat si eu unul, pentru ca, consider ca ceea ce ai facut tu inseamna adevarata pasiune pentru masini, mai mult decat a da 20 mii euro pe o masina cu care mergi in reprezentanta inclusiv sa schimbi un bec de pozitie (no offence pentru cei care fac acest lucru, doar ca asa consider eu...).

 

Am observat faptul ca in anumite zone ale tarii preturile, in special la manopera sunt mult mai mari fata de zona in care locuiesc eu de exemplu, posibil si fata de zona ta, motiv pentru care apar si astfel de comentarii de genul "doar atat" sau "aia ti s-a parut tie scumpa?". Am mai observat faptul ca tot in aceleasi zone lumea alege servisarea doar in reprezentante sau service-uri mari, evitand service-urile mici, deoarece nu sunt multumiti de lucrarile efectuate de acestia din urma. Si de acolo pot aparea aceste diferente uriase de preturi... Dar asta nu inseamna ca este o problema generala in toata tarasi orice pret mic pentru o manopera trebuie catalogat ca o teapa sau o treaba prost facuta.

 

Zicea cineva mai sus ca BMW-ul este o marca premium si atrage snobi. Perfect adevarat, dar cu o mica completare: atata timp cat masina e noua sau pana in 3-4 ani sa zicem. Cele care coboara sub acest prag nu mai pot fi catalogate ca masini premium, pentru snobi, sau oameni instariti, ci masini normale, pe care si le poate permite orice familie cu venituri medii. Asa ca nu stiu de unde infumurarea si snobismul pentru un posesor de E60 sau E90 de 8-10 ani vechime (aici nu am vrut sa fac referire la nimeni, am dat doar un exemplu).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

In primul rand bine ai venit printre noi :drinks: Acum ca ai primit ” botezul ” forumului cred ca poti trece mai departe si sa ne mai impartasesti din activitatile desfasurate la masina. Din poze arata mult mai bine decat asociem noi cu suma platita de tine,asa ca spor la treaba si de ce nu la diverse upgradeuri,retrofituri,etc asta cand termini de adus masina la nivelul tehnic/mecanic pe care ti-l doresti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cine a dat minus e putin special..

Sa curga cu minusuri

Eu vad doar plusuri peste tot :eek:

iar topicul este deja POPULAR, asa ca...

 

Daca nu inchide nimeni topicul, o sa mai postez in el, nu am complexe, asta e, probabil se confirma, sunt cel mai sarac posesor de BMW :winkcool:

nu il inchide nimeni, nu sunt motive reale pt asta... oricum, nu mai continua sa te consideri cel mai sarac posesor de BMW... cine a ales calea asta, este oricum , dar nu sarac ;)

 

ontopic: sa o stapanesti sanatos ! e clar ca a ajuns pe mainile cui trebuie...

Link to comment
Share on other sites

Salut Angi.

Vad ca esti din tgv....poze la stadion...

Nu stiu de ce te-ai atacat de minusuri...vad ca tu nu ai niciunu, din contra...

Masina nu conteaza cu cat ai luat-o atata timp cat o aduci pe linia de plutire.

Important e sa urmezi pasii in ordinea logica si problemele sa fie rezolvate ca la carte.

Spor la treaba.

 

 

edit: am postat in acelasi timp cu XXL si a facut si el aceasi remarca referitor la +/-

 

cred ca esti putin deranjat Angi, dar nimeni de aici nu e de vina...aaaaa si in viata de fel, nu poti sa fii laudat de toti...asa ca accepta si parerile negative.uneori sunt constructive ;)

Edited by Alex_wly
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

bafta cu proiectul Angi, se vede ca esti un "mic" mecanic sau ceva gen "ce pot face doua maini dibace" :thumbsup: . Sincer iti spun, cand am vazut inceputul primului tau post m-am gandit ca o sa continue prost, ca tu vei fi scrie numai prostii gramaticale si aberatii tehnice, dar m-am linistit deja dupa prima fraza si ma bucur sa vad ca esti cu picioarele pe pamant, un om educat care scrie corect, iti mai scapa p'aici, p'acolo cate una mica dar tuturor ni se intampla mai ales pe forum unde ne grabim sa redam ce avem de spus :) .

 

Altfel, din pacate e plin de posesori de BMW care habar nu au sa scrie corect si isi cumpara masinile astea doar de dragul de a-si pune poza pe facebuci, de unde poate si primirea usor ostila din partea catorva useri care probabil se asteptau la acelasi lucru ca si mine si ca s-o taie mai scurt au trecut direct la atac, dar nu te supara, o sa vezi ca sunt multe bune de invatat de pe acest forum pentru ca sunt si oameni minunati aici si ca peste tot, si ceva uscaturi, dar c'est la vie, tu ia doar ce este bun :thumbsup: .

Edited by mik15
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.