Jump to content

Achizitie Seria 5 2014


cflorin23

Recommended Posts

te felicit pentru inspiratia de a pune poze cu masina ..aici chiar suntem cunascatori/pasionati ai marcii si pot sa te scape de belele..ca urmare uita te la o masina din 2014 care e retapitata complet si nimeni nu ti a zis nimic despre asta. poate masina e perfecta dar mai poti avea incredere in vanzator dupa ce afli una de asta? mai ales cand dai 25.000 euro...

ps: bravo baieti!

PS2: mergi la o verificare serioasa cu orice masina in bugetul asta dac o iei din Ro,in niciun caz la service uri mici unde...(ma abtin)

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Mi-a scapat, nu am observat ca e retapitata, dar as merge in continuare cu ea la service pentru teste, nu inteleg insa cu km, daca la service se confirma ca masina are 135 000 , exista vreo metoda de a se pacalii acest numar? Revin la ideea ca nu cred ca cineva poate sparge baza de date BMW pentru a modifica inregistratrile Edited by cflorin23
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg doua chestii. Cum sa mergi la bimmer service? Tu ai incredere in verdictul amatorilor aia? Si a doua. Chiar vrei sa dai 25.000 euro pe un BMW cu piele pusa de samsar? Se vede clar din poze ca pielea aia e de calitate mediocra. Realizezi cum o sa arate dupa vreun an?
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as cumpara never ever o masina care are carlig de remorcare....de bucuri ca prostul ca are acolo ceva care costa cateva sute de euro dar ea a tras la greu rulote sau mai stiu eu ce!!!

Imi amintesc de un nenorocit care vindea masina lui unui nepot ...adica in familie ..si o lauda de sarea basca ,iar cu cateva luni inainte imi spunea mie cum abia a urcat o panta prin Cehia tragand din greu o rulota ....cu a doua ca la a treia a murit ....o amarata de Octavia pompe duse.Ce cacat de masina premium cu carlig dupa ea mai e aia?

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as cumpara never ever o masina care are carlig de remorcare....de bucuri ca prostul ca are acolo ceva care costa cateva sute de euro dar ea a tras la greu rulote sau mai stiu eu ce!!!

Imi amintesc de un nenorocit care vindea masina lui unui nepot ...adica in familie ..si o lauda de sarea basca ,iar cu cateva luni inainte imi spunea mie cum abia a urcat o panta prin Cehia tragand din greu o rulota ....cu a doua ca la a treia a murit ....o amarata de Octavia pompe duse.Ce cacat de masina premium cu carlig dupa ea mai e aia?

 

Deci daca are carlig Bmw ul, mercedes ul, audi ul, nu mai sunt premium. Inseamna ca skoda cu carlig e trotineta dupa gandirea ta sofisticata.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

23 de repere include la e90 si costa 3000 lei la reprezentanta. Plus manopera.

Nu stiu de unde faci tu in reprezentanta pe 23 de repere ( trebuie 25 ) cand numai piesele sunt 28 de mil. Si astea luate de la bardi de ex la cele mai mici preturi,cu 5 piese care sunt pe producator. In reprezentanta sub 4800 ron nu cred ca le vezi

 

http://i.imgur.com/KDoNrz9.jpg

Edited by Cloud92
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as cumpara never ever o masina care are carlig de remorcare....de bucuri ca prostul ca are acolo ceva care costa cateva sute de euro dar ea a tras la greu rulote sau mai stiu eu ce!!!

Imi amintesc de un nenorocit care vindea masina lui unui nepot ...adica in familie ..si o lauda de sarea basca ,iar cu cateva luni inainte imi spunea mie cum abia a urcat o panta prin Cehia tragand din greu o rulota ....cu a doua ca la a treia a murit ....o amarata de Octavia pompe duse.Ce cacat de masina premium cu carlig dupa ea mai e aia?

 

 

Vezi ca aia pe afara mai au si cate o remorca pt un cal, jetski sau speedboat. Nu doar rulote :D au oamenii si alte hobby-uri scumpe

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de unde faci tu in reprezentanta pe 23 de repere ( trebuie 25 ) cand numai piesele sunt 28 de mil. Si astea luate de la bardi de ex la cele mai mici preturi,cu 5 piese care sunt pe producator. In reprezentanta sub 4800 ron nu cred ca le vezi

 

http://i.imgur.com/KDoNrz9.jpg

Am proforma in fata de la bavaria. Dar vad ca stii tu mai bine. 2980 ron toate piesele Oe.

Link to comment
Share on other sites

Un prieten a luat un E class acum vreo 2-3 ani din 2012 masina cu 28000 euro si printre scaune cu masaj,ventilatie motor 3.0d bi turbo 265cp + totul full avea si aceasta optiune cu carlig pe buton, singura masina care o vazusem live cu carligul automat, este la fel de premium si cu aceasta optiune, sincer in bucuresti in traficul bara la bara cred ca te poate scuti de niste lovituri usoare.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Un prieten a luat un E class acum vreo 2-3 ani din 2012 masina cu 28000 euro si printre scaune cu masaj,ventilatie motor 3.0d bi turbo 265cp + totul full avea si aceasta optiune cu carlig pe buton, singura masina care o vazusem live cu carligul automat, este la fel de premium si cu aceasta optiune, sincer in bucuresti in traficul bara la bara cred ca te poate scuti de niste lovituri usoare.

 

 

 

Masina ramane la fel de premium ,eu nu ma impac cu idea ca masina aia a tras ceva,o barca ,un cal ,o rulota ...,,si un seif poate ...cu zid cu tot......stie cineva cati oameni avea el in rulota cand o tragea pe panta in Alpi? Nu sti niciodata ce a facut omul ala .....cate seria 7 sau clasa S sunt cu carlig? Daca ne bucuram ca are carlig care costa niste sute de euro atunci si aia cu baloanele sarite ar trebui sa se bucure cand o dau frontal . ...ca pun airbag -uri noi!

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Cloud92, on 14 December 2016 - 12:30, said:

 

Distributia se face in 25 de repere,nu pe 9 cate fac hotii aia de la Service Scream (Tezparii) bmw de n-au o treaba. Schimba 2 intinzatoare 2 lanturi si 3 patine. Vorba unui baiat "dau motoru' jos de pe masina si il plimba cu lesa prin service"

<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">23 de repere include la e90 si costa 3000 lei la reprezentanta. Plus manopera. - ASTA AM SCRIS EU IN POSTUL nr. 16

Apoi tu ai scris ca doar piesele costa 48 de milioane si asta cu cateva repere luate pe producator.

Nu mai dezinforma lumea fara sa fii pus la punct tu insuti. Mersi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cloud92, on 14 December 2016 - 12:30, said:

 

Distributia se face in 25 de repere,nu pe 9 cate fac hotii aia de la Service Scream (Tezparii) bmw de n-au o treaba. Schimba 2 intinzatoare 2 lanturi si 3 patine. Vorba unui baiat "dau motoru' jos de pe masina si il plimba cu lesa prin service"

<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252);">23 de repere include la e90 si costa 3000 lei la reprezentanta. Plus manopera. - ASTA AM SCRIS EU IN POSTUL nr. 16

Apoi tu ai scris ca doar piesele costa 48 de milioane si asta cu cateva repere luate pe producator.

Nu mai dezinforma lumea fara sa fii pus la punct tu insuti. Mersi.

am zis ca nu m-ar mira sa coste 4800 IN REPREZENTANTA. Poate e cazul sa citesti tu mai bine inainte. deci hai te rog. pune sa vedem si noi poza cu devizul si cat ai platit tu la final. Edited by Cloud92
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.