Jump to content

Sfat anvelope de vara


Recommended Posts

1 hour ago, alex230ro said:

Oh, ce sa zic, MICHELIN Pilot Sport 4 sau HANKOOK Ventus S1 Evo atunci, parca vad ca tot la MICHELIN Pilot Sport 4 ajung, pentru jantele spate e dezastru acolo de fapt se face "selectia" pt fata am nspe mii de variante .

Si in cazul meu, tot dimensiunea jantelor spate ma limiteaza in alegeri la G15, ca sa nu mai zic ca sunt extra limitat si de * pana in 2024 cand iese din garantie. La X1 nu am probleme, 4 jante identice, multe optiuni de anvelope.

Link to comment
Share on other sites

bun am studiat si restudiat si pare ca la RFT pot pune cu indice 88 pe spate totusi vs 92 cat credeam eu , aparent astea ar fi optiunile mele pare ca de fabrica putea veni si cu non rft sa vezi ce ma enervez si iau all season si la revedere :))))image.thumb.png.e5f7c1f3e7c24311a4332000e349ea41.png

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wolf20 said:

 

Merg și 92.

Mai mic de 88 sa nu fie indicele de greutate.

58 minutes ago, alex230ro said:

bun am studiat si restudiat si pare ca la RFT pot pune cu indice 88 pe spate totusi vs 92 cat credeam eu , aparent astea ar fi optiunile mele pare ca de fabrica putea veni si cu non rft sa vezi ce ma enervez si iau all season si la revedere :))))image.thumb.png.e5f7c1f3e7c24311a4332000e349ea41.png

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sskkaa said:

@DJ Allexinno pai si dupa 2024 gand iese din garantie la ce vrei sa renunti? La RFT sau la * BMW? Sau la ambele?

Nu e vorba ca vreau sa renunt la ceva anume din vreun principiu, dar spre exemplu poate gasesc PZero RFT fara steluta, le cumpar, sau Continental fara steluta, ori Michelin. La RFT nu vreau sa renunt orice ar fi. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ Allexinno said:

Ce iti pot spune este ca pe grupurile de seria 8, toti carora le-a venit masina cu Bridgestone Potenza din fabrica, absolut toti s-au plans de ele si au ajuns sa le schimbe cu Michelin Pilot Sport 4 ori cu Pirelli PZero. 

Exact ce spuneam pe topicul asta acum cateva zile.

Eu pe Maserati am Potenza Sport care sunt urmasele lui S001 si in teorie un upgrade.

Petarda totala. Un pic cum te dai la masina prin curbe, incep sa miaune si sa scartie si tu in fapt este cu mult sub potentialul masinii in curba respectiva

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.