Jump to content

BMW i4 vs Tesla Model 3


Romulus

Recommended Posts

14 minutes ago, mkdan2004 said:

Chiar este, atat vizual cat dar si tehnic (cel putin asta rezulta din review-urile vazute). Cunosc pe cineva care a facut test drive cu ambele. Suspensia, izolarea fonica, sistem audio si ventilare in scaune sunt imbunatari notabile. Din pacate au comis-o si mai rau cu semnalizatoarele pe volan si cu selectorul de viteza din touch screen.

Si mie mi se pare naspa faza cu semnalizatoarele super naspa, selectorul de viteza pe ecran nu stiu daca ar fi asa rau pt mine.

Trebuie sa fac un test drive cu noul model dar trebuie sa vin pana la Bucuresti 😛 

8 minutes ago, Romulus said:

Si senzorul de ploaie? Senzorii de parcare?

I-a bagat si pe aia pe AI :))) ? Daca sunt bagati pe AI la urmatoarele iteratii o sa fie mai buni pana atunci beta testerii injura pe acolo :)) 

Link to comment
Share on other sites

De senzorul de ploaie nu stiu nimic. De cei de parcare stiu ca sunt aiurea rau dar nu stiu daca are legatura cu facelift-ul sau asa sunt ei. Si pentru mine faza cu selectorul din ecran nu e mare minus dar semnalizatoarele sunt aiurea rau (sa mai spuna cineva ca soferii de BMW nu semnalizeaza, lol).

Link to comment
Share on other sites

Merg naspa, senzorul de lumina, adauga pe lista.

Toate cele 3 stau pe camerele lor, care nu merg foarte bine.

Si apropo de senzorul de lumina, la pasaj la Baneasa, in spatele meu, o Tesla Model 3 in spate, inchidea, deschidea lumina faza scurta si parea ca da flash-uri (asta pe zi, intrare tunel), am vazut-o fiindca eu stau tot timpul cu ochii pe oglinda din mijloc.

M-am dat la o parte, ca na, poate se grabeste omul sau poate vrea sa facem o liniuta.

Dar, gresit, parea doar ca Tesla nu stia ce sa faca, sa stinga sau sa aprinda lumina... 😄

A continuat DN-ul cu cei 90 km/h...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Ciprian01 said:

Merg naspa, senzorul de lumina, adauga pe lista.

Toate cele 3 stau pe camerele lor, care nu merg foarte bine.

Si apropo de senzorul de lumina, la pasaj la Baneasa, in spatele meu, o Tesla Model 3 in spate, inchidea, deschidea lumina faza scurta si parea ca da flash-uri (asta pe zi, intrare tunel), am vazut-o fiindca eu stau tot timpul cu ochii pe oglinda din mijloc.

Pentru ca insista ala ca totul se face cu camerele. Ori masina are camere a caror dinamica este mult mai mica fata de cea a ochiului uman. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bala said:

Pentru ca insista ala ca totul se face cu camerele. Ori masina are camere a caror dinamica este mult mai mica fata de cea a ochiului uman. 

Nu ma poti convinge! Si nici pe nevasta-mea! 😄 

*senzori parcare bip bip bip*

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tocmai acum, când tesla inovează atât de mult? Tocmai au anunțat ca o sa aiba ștergătoare care merg cum trebuie, au dat drumul și la faruri cu Matrix, au și claxon pe centrul volanului.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.