Jump to content

BMW 520D g30 sport line


chitsro

Recommended Posts

Nu stiu ce sa zic, eu m-am plimbat atat ca sofer cat si ca pasager, cu Macan Diesel S, adica 3.0 V6, si pe mine nu m-a impresionat cu nimic... sa nu ne intelegem gresit, nu e o masina proasta, dar nu exceleaza pe masura pretului, si interiorul e de coupe, cu un mic portbagaj.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sskkaa said:

Pai da, asta e problema, ca platesti o caruta de bani in plus ( fata de un X3 de ex ) pentru sigla. Atat.

Sigur, asta ar spune si posesorul de vw raportand la bmw.

Diferentele exista, evident si cunoscute de aprox toata lumea, care genereaza si diferentele de pret, iar producatorii isi mai adauga 10% extra profit, pt brand.

 

Edited by edit
  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sskkaa said:

Nu e BMW mai prejos stai linistit... mici detalii poate, dar nu fac diferenta. Premium sunt amandoua.

Diferente sunt: materiale, constructie, confort. Eu am mers doar cu 2 porsche-uri cum am spus si mai sus, un panamera si un 911.Build quality-ul si confortul la rulare mi s-a parut peste bmw, audi, mercedes, la celelalte brand-uri le-am condus mai pe toate.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, WIN60 said:

Edit, la Maserati nu simți ca ai plătit un %, brandul? 

bineinteles.

am incercat sa calculez cat am platit in plus fata de Macan, insa a fost greu pt ca motorizarea mea este intre basicul de 265cp in 4 cilindri dela macan si echiparea S de la Macan cu 6 cilindri si 380cp, eu avand 4 cilindri 330cp.

in sfarsit, Macan nu mi-a placut absolut niciodata, dupa cum spuneam mai sus, insa am folosit cu scopul de a intelege pozitionarea de pret si mi-au iesit 5% peste Macan la pret de lista. discounturile pe care le dau fiecare sunt irelvante.

pozitionarea de pret, cel putin fata de BMW si Audi pe care le-am experimentat anterior, evident ca este fireasca atat din motive obiective si subiective.

e la indemana fiecaruia sa gandeasca daca merita a plati extra atat pt motivele obiective cat si cele subiecteve, pt ca pt ambele trebuie sa platesti. evident, acelasi tip de calcul si-l face si cel care calculeaza vw vs bmw sau audi, renault vs vw etc.

sa ma scuze sskkaa, dar sa spuna careva ca bmw si porsche sunt acelasi lucru, ca sunt premium ambele, nu e treaba buna.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Vorbim de un amarat de Macan, nu de Rolls Cullinan sau vreun avion de 500k eur... hai sa fim seriosi, e diferenta mica de calitate intre ele, nu mai umflati in pene atata Porsche ca nu va da poleiala cu haur frate 😄 

Si Porsche imho e doar unul, 911. Restul, vinituri vorba aia.

Link to comment
Share on other sites

Macan conveniseram impreuna ca ne stergem la fund cu el. nu facem referire la el.

tu ai spus "Porsche", facand astfel referire la tot. sigur, porsche e amarat pe langa Rolls, la fel cum BMW este pe langa Porsche.

ce-am mai ajuns pe acest forum, chiar ajungem la asa ceva?! :)))

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Viper05 said:

asa e , si 911 e un beetle glorificat..NOT

nu am zis nimic de 911. am asteptat cu nerabdare noul Cayenne dar dupa ce a aparut si l-am vazut, am constat ca tot un Touareg tunat este. Esti mai castigat cu un G05 facelift din punctul meu de vedere. 

PS:  la podeaua de portbagaj ai un levier sa o tina ridicata in loc de telescoape cu gaz. Vorbim de cel mai scump SUV accesibil maselor.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Romulus said:

Violența verbala împotriva grupului VAG este permisă prin regulament aici pe BMW Club România.

Happy Big Brother GIF by MOODMAN

Nu va puneti cu mine ca va dovedesc pe aia rai la suflet :))))

 

Welcome back Crysis

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.