Jump to content

Probleme racitor pierd antigel


Recommended Posts

Va salut. Am o problema la un f10 2.0 diesel în sensul ca undeva cam la 10000 km trebuie sa completez 0.5 litri antigel/apa. Pierderea nu se vede pe nicăieri. Suspectez racitorul de gaze. Am campanie de recall pt acel racitor numai ca la toate reprezentantele citesc numai recenzii negative , gen le au schimbat piese bune cu altele proaste , le au inventat probleme când au fost la constatari cu totul și cu totul la alta problema etc. Îmi poate recomanda cineva o reprezentanta din București,  Constanța sau prin apropiere ? A schimbat cine a acel racitor în campania recall ? Mai toți dealeri spun ca sa ma duc la constatare apoi aștept piesa câteva luni..... mașina merge fără nici o problema doar ca îmi consuma antigel. Ce părere aveți ??? Ce sa fac ?

Edited by mihai123123
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Adica ce anume le-au schimbat?le-au luat piese bune de pe masina si au pus altele defecte?eu cred că s-au dus vremurile alea cand duceai Dacia la service si itî inlocuiau carburatorul sau mai stiu eu ce.Deja faptul ca pierzi antigel e un semnal de alarma .

Azi am fost si eu la Bavaria Tm si au inlocuit răcitorul si egr pe recall,plus alte cateva repere pe acolo.Totul a durat cam 4.5 ore,sper sa nu mai fie probleme cu noile repere ,oricum de 6 luni am urmarit nivelul la antigel si nu s'a modificat deloc.

Link to comment
Share on other sites

Mergil linistit la reprezentanta sa-ti schimbe piesele pe recall. Ei iau piesele tale si le trimit inapoi in Ghermanistan. S-au facut manevre inainte dar asta nu inseamna ca fiecare reparatie pe recall e o teapa si ca iti iau piese bune si monteaza stricate. Le ceri o diagnoza cu ISTA, costa 150 ron sa vezi in ce stare e masina. Pastrezi raportul ala bun si atunci cand ridici masina daca are probleme, e responsabilitatea lor. Nu mai merge cu masina asa pt ca risti sa iei foc....

Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2023 at 7:02 PM, mihai123123 said:

Va salut. Am o problema la un f10 2.0 diesel în sensul ca undeva cam la 10000 km trebuie sa completez 0.5 litri antigel/apa. Pierderea nu se vede pe nicăieri. Suspectez racitorul de gaze. Am campanie de recall pt acel racitor numai ca la toate reprezentantele citesc numai recenzii negative , gen le au schimbat piese bune cu altele proaste , le au inventat probleme când au fost la constatari cu totul și cu totul la alta problema etc. Îmi poate recomanda cineva o reprezentanta din București,  Constanța sau prin apropiere ? A schimbat cine a acel racitor în campania recall ? Mai toți dealeri spun ca sa ma duc la constatare apoi aștept piesa câteva luni..... mașina merge fără nici o problema doar ca îmi consuma antigel. Ce părere aveți ??? Ce sa fac ?

Cica si astia de la reprezentante au numai recenzii negative despre “clientii” care vin doar pt recalluri si vor masina mai buna decat era noua. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.