Jump to content

BMW 520d xDrive G30 LCI Premium Selection


Ionuț_Cosmin

Recommended Posts

Vă salut pe toți!

De ieri sunt fericitul proprietar al unui nou automobil BMW. Masina pe care v-o prezint este un 520d xDrive G30 LCI mild-hybrid, Premium Selection, achizitionat de la Automobile Bavaria Otopeni. Fiind vorba de un Premium Selection, ne bucuram si de o garantie de 2 ani.

Mașina are o sumedenie de dotari si mi se pare superioară lui F11 525d xDrive, pe care tocmai ce l-am vandut luna trecuta, din absolut toate punctele de vedere.

Optionale cred ca se pot observa in fotografii.

Masina este produsa in 15.12.2020, prima inmatriculare fiind 02.02.2021, in Germania, Munchen. Rulajul actual este 45.162 km.

Tot procesul de achiziție și livrare a fost impecabil.

Ii mulțumesc pe această cale domnului Cristian Nicolae, de la Automobile Bavaria Otopeni, pentru sprijin și consiliere.

 

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_01.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_02.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_03.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_05.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_06.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_08.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_20.jpg

Q3J6clpkQ095aW13UFloaU1lcitaWGNFVHc9PQ_21.jpg

  • Like 3
  • Love BMW 3
  • Hot!! 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ciprian01 said:

Sa te bucuri de ea!

Eu refuz sa ii inteleg pe astia de la BMW ce au facut, au pus jante de Sportline, cu exterior de Luxury Line si evacuari de M-Sport... 😕 

huh? alea nu sunt evacuati standard pe lci?

nici chestia cu jantele nu o inteleg

Link to comment
Share on other sites

sper ca ai obtinut macar un pret bun la cate optiuni lipsa ar fi , f frumoasa tapiseria , sa o stapanesti sanatos cat despre multumiri dealerului  la front office cand dai banii e mereu cu zambete si atitudine frumoasa . 2 ani de garantie ar trebui sa mentina asta 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Myx said:

sper ca ai obtinut macar un pret bun la cate optiuni lipsa ar fi , f frumoasa tapiseria , sa o stapanesti sanatos cat despre multumiri dealerului  la front office cand dai banii e mereu cu zambete si atitudine frumoasa . 2 ani de garantie ar trebui sa mentina asta 

Mersi frumos! 
Pretul cred ca este unul corect având in vedere prețul mașinii de noua, rulajul actual și dotările. Dacă ma crezi, in interior este inca foarte prezent mirosul ăla specific de lucru nou…
Vizavi de opțiuni, mie sincer, in afara de dotarea actuala, mi-ar fi plăcut in plus scaunele ventilate și sistemul Harman Kardon, însă nu au fost un must!
Nu sunt fan Packet M…

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ionuț_Cosmin said:

Mersi frumos! 
Pretul cred ca este unul corect având in vedere prețul mașinii de noua, rulajul actual și dotările. Dacă ma crezi, in interior este inca foarte prezent mirosul ăla specific de lucru nou…
Vizavi de opțiuni, mie sincer, in afara de dotarea actuala, mi-ar fi plăcut in plus scaunele ventilate și sistemul Harman Kardon, însă nu au fost un must!
Nu sunt fan Packet M…

in general extra optiuni  te ajuta la revanzare , probabil ca nu iei neaparat asta in calcul cand iei o masina , pt mine  conteaza si sigur ca e irelevant , masina e frumoasa per ansamblu . Am vazut si eu configuratia asta la vanzare ,probabil destul de comuna , majoritatea cu M pack vin cu tapiserie neagra sau cel putin ce-am gasit eu . Jantele nu prea se potrivesc masina dar suntem cu totii diferiti si asta e un lucru bun pana la urma 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2023 at 1:08 PM, Ionuț_Cosmin said:

De ieri sunt fericitul proprietar al unui nou automobil BMW. Masina pe care v-o prezint este un 520d xDrive G30 LCI mild-hybrid, Premium Selection, achizitionat de la Automobile Bavaria Otopeni. Fiind vorba de un Premium Selection, ne bucuram si de o garantie de 2 ani.

Sa o stapanesti sanatos si sa va plimbe cat mai mult fara probleme!

 

2 hours ago, Myx said:

in general extra optiuni  te ajuta la revanzare , probabil ca nu iei neaparat asta in calcul cand iei o masina , pt mine  conteaza si sigur ca e irelevant , masina e frumoasa per ansamblu . 

Sunt curios ce optiuni utile crezi ca ii lipsesc masinii. Asa cum spunea si Ionut, sistemul audio HK era nice to have , dar in rest nu prea vad nimic altceva. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mgs said:

Sa o stapanesti sanatos si sa va plimbe cat mai mult fara probleme!

 

Sunt curios ce optiuni utile crezi ca ii lipsesc masinii. Asa cum spunea si Ionut, sistemul audio HK era nice to have , dar in rest nu prea vad nimic altceva. 

Multumesc frumos!

Edited by Ionuț_Cosmin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pt achiziție , ai cumpărat o masina aproape noua cu minim 30 la suta reducere și te vei bucura de ea fără probleme și griji o buna perioada de vreme . Ai dotări suficiente , însă cel mai important e ca ai luat o masina in stare tehnica aproape noua . Ai făcut cea mai buna alegere . Sincer si eu prefer o masina aproape noua , chiar si dacă ii lipsesc anumite dotări , bă chiar dimpotrivă , mi-aș cumpara una cheală dar noua .

  • Thanks 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AAC said:

Felicitari pt achiziție , ai cumpărat o masina aproape noua cu minim 30 la suta reducere și te vei bucura de ea fără probleme și griji o buna perioada de vreme . Ai dotări suficiente , însă cel mai important e ca ai luat o masina in stare tehnica aproape noua . Ai făcut cea mai buna alegere . Sincer si eu prefer o masina aproape noua , chiar si dacă ii lipsesc anumite dotări , bă chiar dimpotrivă , mi-aș cumpara una cheală dar noua .

Mulțumesc frumos! Când am luat decizia de a cumpăra Premium Selection exact la acesta gândire am recurs și noi. Sunt foarte mulțumit de achiziție și va încurajez și pe voi sa ajungeți la aceasta decizie!

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa asculti prima data H&K si dupa mai vorbim, am un prieten care are pe G30 ce ai tu si eu aveam H&K , nu are nicio treaba HIFI cu H&K

Acum am pe iX tot H&K si este mult peste H&K din fostul G30 si G32.

Edited by TKD29
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TKD29 said:

Eu zic sa asculti prima data H&K si dupa mai vorbim, am un prieten care are pe G30 ce ai tu si eu aveam H&K , nu are nicio treaba HIFI cu H&K

Acum am pe iX tot H&K si este mult peste H&K din fostul G30 si G32.

HK este intr-adevar peste HiFi Pro, dar crede-ma ca in ultima vreme nici posturile de radio nu le mai suport in masina...imi place mai tare linistea in masina to be honest! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.