Jump to content

Sfat achizitie G31 530i sau F31 330i


vlad0402

Recommended Posts

Buna ziua

As dori un sfat ce ati alege intre cele de sus tinand cont ca g21 mi se pare mai  scump momentan pana in 25000 de euro am gasit una pe mobile.

As mai putea cei trept astepta pana apare noul seria 3, poate asa preturile o sa mai scada.

Merita sa ma uit la diesel am vazut 520d g31 gasesti undeva la 20-23k?

Ce dotari ar fi importante:

Faruri led  adaprtive (si cele simple schimba singure faza lunga si scurta?)

Navigatie mare

Scaune confort piele sau partial piele

Driving Assistant Plus

Senzori parcare+camera

Incalzire in scaune

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

G31.

Momentan detin F11, da intr-adevar este destul de mare si nu prea ma inteleg cu ea, tocmai de aceea nu o folosec ca masina daily, iar de fiecare data cand trebuie sa o lovesc NU EZIT(pt oras am fabia, este extraordinara, unde parcez bicicleta acolo o pot parca si pe aia), 

Nu este o diferenta foarte mare intre G31 si F31 ca si dimensiuni, insa confortul si locul din portbagaj fac diferenta.

Mai mult ca sigur urmatoarea masina o sa fie G31. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sskkaa said:

La.bugetele alea 20 25k eur sincer nu stiu ce masini in toate mintile lor si dotate gasesti... 

 https://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-530i-Tour.-xDrive-Aut.-LEDER-SHZ-HEAD-KAM/vhc:car,cnt:de,srt:price,sro:asc,ms1:3500_22_,frn:2017,ful:petrol,mlx:150000,ger:automatic_gear,pwn:135,dmg:false,pa:front_sensors!rear_sensors,ehs:true/pg:vipcar/366129851.html

Ai deptate ieri parea ca gasesc mai multe pe benzina azi mai multe dieseluri.

La 520i ma gandesc ca este destul de mic motorul pentru asemenea caroserie,poate mai repede as gasi 320i.

Edited by vlad0402
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vlad0402 said:

 https://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-530i-Tour.-xDrive-Aut.-LEDER-SHZ-HEAD-KAM/vhc:car,cnt:de,srt:price,sro:asc,ms1:3500_22_,frn:2017,ful:petrol,mlx:150000,ger:automatic_gear,pwn:135,dmg:false,pa:front_sensors!rear_sensors,ehs:true/pg:vipcar/366129851.html

Ai deptate ieri parea ca gasesc mai multe pe benzina azi mai multe dieseluri.

La 520i ma gandesc ca este destul de mic motorul pentru asemenea caroserie,poate mai repede as gasi 320i.

Cum iti spunea si @sskkaa esti destul de limitat cu 25k, as zice sa te indrepti spre 30k si vei lua ceva calumea.

E pacat sa iei G31 cu navi mic, fara bord digital, cu jante de 17...etc 

Chiar si LED-urile simple pot fi adaptive si pot avea asistentul de faza lunga.

Cum spuneau si alti colegi e o masina maricica, sunt locuri de parcare, mai ales cele de pe la blocurile astea noi, unde iti este aproape imposibil sa iesi, deschizi usa cat sa iasa piciorul si de acolo succes.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Salut

Cum imi dau seama ca are navi mare sau mica?

Nu circul mai mult de 10k pe an nu are sens sa investesc 30k intr-o masina,in timpul saptamani circul cu masina de firma, nu imi dau semana daca mai merita diesel (320d f31 sau g31 520d ) mai ales citind de problemele cu distributia si egrul.

Mutumesc

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vlad0402 said:

Salut

Cum imi dau seama ca are navi mare sau mica?

Nu circul mai mult de 10k pe an nu are sens sa investesc 30k intr-o masina,in timpul saptamani circul cu masina de firma, nu imi dau semana daca mai merita diesel (320d f31 sau g31 520d ) mai ales citind de problemele cu distributia si egrul.

Mutumesc

Display-ul masinii din linkul tau are ecranul mai mic, si acele plastice negre in stanga si in dreapta, cel mare e cat toata tableta ca sa zic asa.

Problema distributiei nu mai exista de mult, la G-urile diesel sunt alte probleme insa, EGR-ul si rezervorul de ad-blue. Sa nu crezi insa ca benzina e scutita de probleme.

Sunt diferente mari intre F31 si G31, vorbim de alta clasa, dar si de o alta generatie.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.