Jump to content

Optiuni BMW pro/contra - se merita/nu se merita - pret optiuni.


wind-3er

Recommended Posts

On 10/28/2023 at 8:26 AM, mgi said:

Merita ochelarii de soare, dar doar cei M Performance. Prin cei normali se vede mai prost.. 

Prin cei normali se vede mai bine... saracia 😄 

1) cea mai importanta dotare la o masina - motorul!

2) cutia de viteze

3) tractiune integrala

4) clima 3/4 zone

5) webasto/incalzire auxiliara

6) scaune cu o sustinere laterala cat mai buna / preferabil sport

7) faruri cat mai bune

😎 camere 360

9) cat mai multe butoate si cat mai putine ecrane

10) volan incalzit

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai nu cred ca iau multi masina noua din germanica, din cauze de leasing si credit auto. Plus ca pachetele si echipamentele standard difera de obicei, cel putin la G30/G31 nu seamana.

 

Configurator (bmw.ro) - 520i configurat de mine. 83.598 €

🙈

Pachetul Innovation in Romania cu cel din Germania la G30/G31 nu aveau nici o legatura. Cel din Romania includea BMW Display Key iar cel din Germania includea HUD, ca un exemplu. Pachetele se numeau la fel, dar aveau continut complet diferit. Nu am studiat la G60 (inca!).

 

Link to comment
Share on other sites

image.png

Unde exista masini cu hardware deja instalat? Sau cum functioneaza aceste servicii?

Quote

The availability of this feature depends on the hardware installed in the vehicle. Once you have logged in to your My BMW account on the BMW Shop you will automatically be shown only services that you can purchase for your vehicle. If the service is not available, the required hardware is not installed in your vehicle.

 

Link to comment
Share on other sites

Pt mine obligatoriu este ca masina sa arate bine si sa fie model cat mai nou, indiferent de marca, astfel incat sa nu il aiba inca sau prea repede barosanii

In rest ma intereseaza doar scaune incalzite fata/spate si mai nou si ventilate fata, posibilitatea de a avea roata de rezerva fara sa se micsoreze portbagajul.

Obligatoriu padele pe volan deoarece aprox 50% din schimbarile de viteze ale masinilor mele se fac in modul manual. As plati si 1000 euro pt aceasta optiune.

Obligatoriu geamuri fumurii, izolate termic si acustic. Obligatoriu tapiserie cat mai deschisa la culoare si peste tot unde este posbil sa fie imbracat in piele.

Alegerea jantelor este simpla. Mereu al 2-lea diametru de mare disponibil. Niciodata primul.

Digital cockpit cat si memorie scaune

 

Am HUD pe Maserati si keyless entry& go si le-am dezactivat din prima zi...erau standard. Nu ma intereseaza instalatia audio. Vreau non nstop sa fie liniste in jurul meu. Nu ma intereseaza panoramic sunroof pt ca nu vreau nici 1% riscul de a trece apa pe acolo

Edited by edit
  • Fara comentarii 1
  • Facepalm 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.