Jump to content

BMW G05 intrebari motorizare si sfaturi


coco1382

Recommended Posts

Singura diferenta e spatiul de sub podea care e mai mic la 45e si unde nu incape decat chargerul si mai vreo 2 sticle.

How much luggage can the X5 45e hold?
 
 
BMW X5 45E Practicality and Boot Space | Electrifying
 
Capacity with the seats up is a decent 500 litres (almost twice that of a BMW i3), while the seats down figure is a mighty 1,720 litres – giving you more space than most London flats.
 
Diferenta e spatiul de sub podea.Atat hibridul cat si diesel/benzina au podeaua la acelasi nivel.Stiu asta ca am si un X5 m50d in familie.
Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, six in line said:

Salut, felicitari pt achizitie! E superba si masina si casa 😄 Poti sa ne arati marimea portbagajului te rog? Am avut zilele astea pe mana un G30 530e care avea un portbagaj minuscul, adica in Golf 5 puteam baga mai multe chestii. De curand am cumparat un F31 de care sunt dezamagit din toate punctele de vedere inafara de consum 😄 

Multumesc frumos 🙂, casa nu e facuta de mine, dar tot ce am prin curte: gazon, peisagistica, instalatii de irigat, foisorul cu deck pe jos, inclusiv decorativa pe gard si multe altele sunt facute de mine, incet, in timp...si nu ma pricep deloc, nu asta e meseria mea :)), dar imi place sa fac mereu cate ceva prin curte....nici pe departe ceea ce fac nu este....la linie, cum zic meserijasii, dar eu sunt multumit :))

4 minutes ago, tzucul said:

Singura diferenta e spatiul de sub podea care e mai mic la 45e si unde nu incape decat chargerul si mai vreo 2 sticle.

How much luggage can the X5 45e hold?
 
 
BMW X5 45E Practicality and Boot Space | Electrifying
 
Capacity with the seats up is a decent 500 litres (almost twice that of a BMW i3), while the seats down figure is a mighty 1,720 litres – giving you more space than most London flats.

Pt mine 500 de l sunt suficienti, ma rog, pt sotie si copil :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, nici eu nu ma descurc cu 530 si 535 litri cat am pe ambele masini. au fost momente in care am luat bagaje in habitaclu.

portbagajele bune sunt de la peste 600L. Touareg, Q7, Cayenne, Velar, Range Rover Sport, F Pace, toate au portbagaje bune de tot.

merg si Q8 si Cayenne coupe cu 605 si 625 litri. X5 doar fara rezerva are portbagaj bun.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Cand mergem la camping/cort am obs ca mutam casa, dar in concedii intodeauna ne-am organizat bine, nu am avut nevoie de mai mult pt 3 persoane, eu si semi-adolescentul din familie mereu plecam doar intr-un tricou si chilotii de baie iar dna....dzeu cu mila, asa ca ne-am descurcat :))

Link to comment
Share on other sites

Eu le dau target mereu pasagerilor sa-si ia totul intr-un troller de 10 kg (bagaj de avion). Doar vacantele de ski fac exceptie cand montez portbagajul Thule pe plafon si n-am treaba 😄 Skoda Superb, Audi A6, etc au portbagaje imense si loc in spate la picioare. Am mers cu un Superb 2022 pana in Croatia 4 persoane. Frate, a fost vis. Asa mult loc la pasagerii din spate n-am vazut in nici o masina. 

  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tzucul said:

Mda....pe mine nu ma intereseaza acest aspect pentru ca niciodata nu am suportat sa car casa dupa mine si nici sa merg cu masina plina de "indivizi".🤣

La mine in masina nici sa manance nu au voie cat timp suntem in mers, sunt supusi la n regului pana la destinatie, morocanosii de serviciu :))( dna si semi adolescentul)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, coco1382 said:

La mine in masina nici sa manance nu au voie cat timp suntem in mers, sunt supusi la n regului pana la destinatie, morocanosii de serviciu :))( dna si semi adolescentul)

La mine nici nu se mananca si nici nu se merge la toaleta pana la destinatie. Ma rog, sau prima benzinarie. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, Romulus said:

La mine nici nu se mananca si nici nu se merge la toaleta pana la destinatie. Ma rog, sau prima benzinarie. 🤣

D-aia suntem noi aici pe grup, un grup in asentiment :))

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tzucul said:

Mda....pe mine nu ma intereseaza acest aspect pentru ca niciodata nu am suportat sa car casa dupa mine si nici sa merg cu masina plina de "indivizi".🤣

Nici mie nu-mi place si pana la "familia in 3" ne descuram cu un portbagaj de Astra J hatchback si mai ramanea loc 😄 

Dar la 2+1 a inceput nebunia, si de acolo tetris si lego frate 😄 

Link to comment
Share on other sites

Prin vara lui 2004, cand fiica-mea avea 2 ani si vroiam sa merg la mare, singura masina disponibila, era un Nissan Micra nou nout al nevestei. Am dus carucior, si jumatate din casa in acea micra. Sotia a stat in spate cu scaunul de copil si rabatat o treime de bancheta si scaunul din fata. Masina aia a fost plina ca un camion de la cariera de piatra.

A fost prima si ultima oara cand am carat atatea bagaje in si de la masina. 

Tot in acea perioada, am zburat la tokyo cu doua bagaje de cala pentru 10 zile. Mi-au ramas bagajele in Osaka si am ajuns cu chilotii si ciorapii imbibati dupa 24h de zbor.

Dupa cele doua evenimente, daca nu imi ajunge un bagaj de 10kg de cabina, nu plec niciunde. Si am invatat sa ma descurc fara bagaje de cala si fara portbagaj de dubiță.

Iar plecarea ulterioara la Tokyo a fost fara bagaj de cala. Am spalat camasile la hotel si ciorapii si chilotii singur. 7 ciorapi. 7 chiloti. 4 camasi, un costum, 4 cravate. O singura pereche de pantofi de costum in bagaj si una usoara in picioare.

 

si cum se termina povestea? Am supravietuit super elegant si fericit deci este cu final fericit!

Link to comment
Share on other sites

Cand te duci singur, sau doar adulti e mai simplu. Cand ai 1 copil, sau 2... deja de impute treaba, ca el are nevoie de mai multe chestii, daca mai pui si o trotineta sau ceva, deja s-au adunat 🙂 

Repet, si eu innebunesc sa duc jumatate de casa, si chiar am invatat sa-i limitez pe ai mei la strictul necesar, dar cu copil sub 6/8 ani se aduna mai multe chestii fie ca vrei sau nu...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@coco1382 parerea mea e ca dai banii degeaba. Si eu am cumpărat cartuse o perioada si aromele sunt foarte faine, insa foarte rar vei simti acea aroma. Mi se pare foarte slab sistemul bmw comparat cu cel de la mercedes. Eu tineam unul desfacut in cotiera si simțeam mai des aroma lui decat ce transmitea masina prin sistemul de ventilație. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.