Jump to content

Finally.. mi-am luat e34, 520i Vanos


xpander

Recommended Posts

eu tre' sa recunosc ca o tin intr-un garaj. dar mai apuc sa o las si aiurea, nesupravegheata.prefer sa o las mai departe , dar sa nu mi-o loveasca vreun meserias cu usa decat sa ma inghesui in fata cu priceputii.oricum am casco in caz de deranj.

34103[/snapback]

Sub capota cu ce te lauzi :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

Sub capota cu ce te lauzi  :) ?

34111[/snapback]

 

clasic 2.5 vanos.n-am facut modificari pt ca este impecabila si nu necesita o mana "priceputa" care sa deregleze ceva. nu inca! dar nu se stie niciodata. :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

post-559-1121798363_thumb.jpgpost-559-1121798380_thumb.jpgpost-559-1121798406_thumb.jpgSalut,

 

am citit ce ati postat in special despre e34 si marturisesc ca m-ati determinat sa ma inregistrez in clubul vostru. De 15 ani merg cu bimmere, imi curge sange de bmw-ist prin vene asa ca zic eu ca ma mai pricep la cate ceva. Va postez cateva poze cu al meu.

34017[/snapback]

 

vedeam masina asta in fiecare dimineata aproape...pe la piata chibrit unde stau eu...recunosc, intorce-am capul dupa ea de fiecare data... :), dar de la un timp nu prea am mai vazut-o....oricum arata f. bine...sa ai grija de ea ca si pana acum... :blink:

Link to comment
Share on other sites

vedeam masina asta in fiecare dimineata aproape...pe la piata chibrit unde stau eu...recunosc, intorce-am capul dupa ea de fiecare data... :), dar de la un timp nu prea am mai vazut-o....oricum arata f. bine...sa ai grija de ea ca si pana acum... :blink:

34118[/snapback]

 

merci, inca mai trec aproape zilnic pe acolo, iar in ceea ce priveste machineta, sunt destul de maniac ca sa nu o pastrez...ca si pana acum :)

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit!

 

Ai un E34 foarte frumos.Chiar mai frumos decat cele care le-am avut eu. Farurile sunt superbe.Bara fata e de fapt o fusta lipita pe bara clasica?As fi preferat una originala de M5 E34.

34123[/snapback]

 

Corect! Este o fusta facuta , destul de bine, la Arad. Am avut bara originala de M, dar am lovit-o in dr., chiar pe colt si s-a spart destul de rau, iremediabil. Am ales solutia asta provizoriu, pana imi gasesc una originala. Nu am gasit, nici macar la SH, iar originala este in jur de 1000E la AB.

 

P.S. - Bine v-am gasit!

Link to comment
Share on other sites

Corect! Este o fusta facuta , destul de bine, la Arad. Am avut bara originala de M, dar am lovit-o in dr., chiar pe colt si s-a spart destul de rau, iremediabil. Am ales solutia asta provizoriu, pana imi gasesc una originala. Nu am gasit, nici macar la SH, iar originala este in jur de 1000E la AB.

 

P.S. - Bine v-am gasit!

34162[/snapback]

 

Spre norocul meu,am gasit la Craiova pe o masina dezmembrata bara fata si spate de M5,capota cu nas lat, grile si semnale fumurii si chestia rosie de sub numar pe spate.Avea si praguri,dar le lipise cu ceva si nicicum nu am putut sa le dau jos.Volanul de M5 l-am luat de la un prieten la schimb cu roata de rezerva a mea,iar masina era deja dotata cu scaunele de piele recaro.In felul asta am avut aproape complet kit-ul de M5.

Am dat 300 de euro pe toate,culmea a fost ca in afara de bara fata care era cam rupta,nici capota nici bara spate nu le-am mai vopsit pentru ca era exact culoarea masinii mele.Ulterior i-am pus si jantele pe 17 originale de M5 E34.

 

Am avut un mic accident vara trecuta,nu din vina mea,si de la asigurari trebuia sa primesc banii pentru regie proprie pentru bara si capota si cateva maruntisuri.Mi-au estimat bara la 32 de milioane,pret de importator si fara TVA.Pana la urma nu mi-au dat decat 400 de euro,ca au zis ca se poate repara,avea doar o crapatura de 5 cm pe buza de jos.Iar capota valora 16 milioane,dar oricat m-am certat cu ei nu au vrut sa mi-o plateasca,mi-au bagat-o ca se indreapta,e drept coltul drept era un pic indoit.In concluzie,cei 300 de euro care i-am dat la Craiova au facut pui si s-au inmultit,daca aveam bara clasica nu cred ca primeam mai mult de 3 milioane pe ea.

post-116-1121887560_thumb.jpg

post-116-1121887651_thumb.jpg

post-116-1121887666_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

wlf, ai avut noroc cu caru' sa gasesti la dezmembrari un M5 sau macar unul cu kit M, eu am cautat prin bucale de mi-a venit rau, am mai rugat si niste prieteni, ca de-aia se cheama prieteni, tot bmw-isti si nimic...nu aveam nevoie decat de bara fata. a mea era sparta pe colt si nu mai putea fi reconstituita. nu aveam nici casco.
Link to comment
Share on other sites

si io vreau sa scap de becu ala...

30632[/snapback]

 

O simpla programare la BMW Filaret, si cu 600k se rezolva imediat.

 

Daca mai stie altcineva, undeva mai ieftin, e binevenit sa ne impartaseasca.

 

Totusi ar fi bine sa intrebi vechiul proprietare de ce e aprins becul, a umblat el pe la bord sa schimbe vre-un bec de luminare, ceva, poate fi si din cauza senzorului de SRS din centura de siguranta, poate un contact prost chiar la senzorii de crash de pe aripi, sunt multe posibilitati, asa ca e posibil sa apara iar becul, chiar daca il resetezi.

 

Totusi incearca la Filaret cu 600k si vezi mai incolo daca apare iar. Probabil nu.

Link to comment
Share on other sites

O simpla programare la BMW Filaret, si cu 600k se rezolva imediat.

 

Daca mai stie altcineva, undeva mai ieftin, e binevenit sa ne impartaseasca.

 

Totusi ar fi bine sa intrebi vechiul proprietare de ce e aprins becul, a umblat el pe la bord sa schimbe vre-un bec de luminare, ceva, poate fi si din cauza senzorului de SRS din centura de siguranta, poate un contact prost chiar la senzorii de crash de pe aripi, sunt multe posibilitati, asa ca e posibil sa apara iar becul, chiar daca il resetezi.

 

Totusi incearca la Filaret cu 600k si vezi mai incolo daca apare iar. Probabil nu.

34349[/snapback]

 

 

merci!

Link to comment
Share on other sites

am auzit ca becul acela se mai aprinde si dupa un timp dupa ce se da kilometrajul inapoi...

34631[/snapback]

 

Nu are absolut nici o legatura,cel putin la modelul in cauza.Kilometrii parcursi sunt stocati intr-o mufa "odometer plug" care e capsata de bord.Mufa aia se scoate numai daca i se rup urechiusele care o tin de bord,devenind evident ca s-a umblat,si se baga pe testerul care reseteaza.Alta modalitate nu exista.

Link to comment
Share on other sites

post-559-1121798363_thumb.jpgpost-559-1121798380_thumb.jpgpost-559-1121798406_thumb.jpgSalut,

 

am citit ce ati postat in special despre e34 si marturisesc ca m-ati determinat sa ma inregistrez in clubul vostru. De 15 ani merg cu bimmere, imi curge sange de bmw-ist prin vene asa ca zic eu ca ma mai pricep la cate ceva. Va postez cateva poze cu al meu.

34017[/snapback]

 

Vreau sa zic ca n-am vazut e34 sa arate mai bine, felicitari. :blink: Nici pe mobile.de nu cred c-am vazut.

 

Din ce an e masina ? I-ai pus tu nasu' ala lat ? e revopsita ? Cat iti consuma ?

Edited by xpander
Link to comment
Share on other sites

pai cat cere?

35226[/snapback]

 

n-a cerut inca, am vorbit cu un intermediar..

 

o sa-mi spuna probabil o suma si sunt curios daca ala e pretul. Probabil ca o sa-mi ceara sa-i dau la schimb, in cazul asta cat ar fi diferenta ?

Link to comment
Share on other sites

n-a cerut inca, am vorbit cu un intermediar..

 

o sa-mi spuna probabil o suma si sunt curios daca ala e pretul. Probabil ca o sa-mi ceara sa-i dau la schimb, in cazul asta cat ar fi diferenta ?

35236[/snapback]

 

si inca o problema, volanul de M in general are airbag ? Daca n-are se poate sa-l scot de la mine si sa-l montez pe noul volan ? Pare cam sf dar la cate se pot face... :blink:

Link to comment
Share on other sites

si inca o problema, volanul de M in general are airbag ? Daca n-are se poate sa-l scot de la mine si sa-l montez pe noul volan ? Pare cam sf dar la cate se pot face... :blink:

35266[/snapback]

 

unde ai gasit dezmembrarea?k multi d-aici cauta si e bine sa stim cand avem nevoie...

volanul de m are are airbag, da'daca e varza nu cred ca poti sa-l montezi pe al tau-e o operatie super dificila dupa cate am auzit...

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa zic ca n-am vazut e34 sa arate mai bine, felicitari.  :) Nici pe mobile.de nu cred c-am vazut.

 

Din ce an e masina ? I-ai pus tu nasu' ala lat ? e revopsita ? Cat iti consuma ?

35222[/snapback]

 

'93,da, da, dar oricum arata impecabil, 11,5 - 12 % :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.