Jump to content

Masina mea .....


dragosny

Recommended Posts

Salut baieti, si fete ( sper ). Sunt un roman plecat din tara de 14 ani, stabilit la New York. Am intre 20 si 30 de ani, si am fost nascut in Bucuresti. Sunt student la medicina in Statele Unite, si am un E46 325ci. Am sa incerc sa pun si cateva poze. Nu e modificat foarte mult, insa are GPS, premium, clear lights, rear spoiler, neoane rosii la picioare in interior, tinted windows, harman kardon system, 6 cd changer... heated seats ...si un bodykit destul de frumusel pe el.

post-552-1121645512_thumb.jpg

post-552-1121645536_thumb.jpg

post-552-1121645551_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

man, like i told you... pune-i stopuri cu leduri (dar nu clear shit... o sa o faci sa arate ca o honda civic lol), clear corner markers, angel eyes si ceva jante negre cu marginea cromata.

oricum, e tare... era tare si cel alb, pune poze si cu ala daca le mai ai.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Salut,este frumoasa masina,este bine intretinuta dar mie personal imi place mai mult sincer un ''Urs'',nu stiu poate par ciudat dar acela pt. mine este una din cele mai frumoase masini,auziti voi cei care sunteti fani ''Ursulet'' stie cineva sau are poze cu echipa de proiectanti care au lucrat la acel model de masina,ingineri care l-au proectat,salut. :blink:
Link to comment
Share on other sites

uite un "pointer" pentru jante si stopuri. iarasi marginile geamurilor laterale vopsite negre, oglinzile de M3, finala de toba cromata sunt de mare efect...

ps.    dragosny ti-am dat un private message aici pe forum...

35486[/snapback]

 

 

 

marginile geamurilor vopsite negre .. o sa arate ca un 4-door .... stopurile alea sunt ushor ilegale dar arata frumos :blink:))) Gentile.. se pot schimba .

Link to comment
Share on other sites

marginile geamurilor vopsite negre .. o sa arate ca un 4-door .... stopurile alea sunt ushor ilegale dar arata frumos :blink:))) Gentile.. se pot schimba .

36551[/snapback]

Eu zic ca daca cineva o confunda cu un 4D fara rama cromata, o sa o confunde si cu rama cromata. Stopurile alea sunt mai urate si decat cele stock, arata semnalele aiurea, doar ele albe.

Link to comment
Share on other sites

blah, chiar imi plac stopurile alea. yep dragos si aici sunt 'usor ilegale' dar aici sa zicem ca le omologhezi in functie de numarul banilor din buzunar, pe destui posesori de BMW ne avantajeaza :) :blink:

 

apropo puteai sa-mi raspunzi la mesaj, you're breaking my heart lol

Link to comment
Share on other sites

La ce te referi?BMW Assist sau alarma cu GPS?

36708[/snapback]

 

 

GPS inseamna Global positioning system .. adica .. nu stiu cum este in romania, dar ma refer la computer de bord cu harta si instructiuni .. ala este GPS Navigation.. aici.

Referitor la Alarma cu GPS, daca te uiti in partea dreapta a masinii .. in spatele usii mai este o antena suplimentara.. aici exista LO=JACK , care iti gaseste masina oriunde ar fi .. are un emitator ascuns undeva in caroseria masinii.. nici eu nu stiu unde este.. din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

arata super... e BMW, e negru si mie chiar imi plac jantele... asa vreau si eu sa pun pe a mea...:blink: enjoy it!

chiar, cum sunt priviti posesorii de BMW in State? cu e asociaza americanul de rand imaginea unui posesor de BMW? si ca tot vorbim de BMW o sa pun o poza pe care am facut-o eu cu telefonul in Bucuresti in fata unei banci... :) de fapt mai multe...:))

post-453-1124015335_thumb.jpg

post-453-1124015367_thumb.jpg

post-453-1124015443_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

GPS inseamna Global positioning system .. adica .. nu stiu cum este in romania, dar ma refer la computer de bord cu harta si instructiuni .. ala este GPS Navigation.. aici.

Referitor la Alarma cu GPS, daca te uiti in partea dreapta a masinii .. in spatele usii mai este o antena suplimentara.. aici exista LO=JACK , care iti gaseste masina oriunde ar fi .. are un emitator ascuns undeva in caroseria masinii.. nici eu nu stiu unde este.. din fabrica.

37777[/snapback]

 

 

Aha!Am inteles :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
arata super... e BMW, e negru si mie chiar imi plac jantele... asa vreau si eu sa pun pe a mea...:blink: enjoy it!

chiar, cum sunt priviti posesorii de BMW in State? cu e asociaza americanul de rand imaginea unui posesor de BMW? si ca tot vorbim de BMW o sa pun o poza pe care am facut-o eu cu telefonul in Bucuresti in fata unei banci... :) de fapt mai multe...:))

37780[/snapback]

 

 

Merci.

In legatura cu posesorii de BMW in Statele Unite.. iti pot spune ca nu toata lumea isi permite.. fiind totusi masina de import si destul de pretentioasa la mentinere. Este considerata o masina sport de lux, cu preturi de import.. deci evident mai mari decat cele americane. O masina BMW (evident nu oricare.. cele sport.. cu 2 usi) intoarce capete pe strada in America, pe cand un Corvette trece neobservat.

Link to comment
Share on other sites

Merci.

In legatura cu posesorii de BMW in Statele Unite.. iti pot spune ca nu toata lumea isi permite.. fiind totusi masina de import si destul de pretentioasa la mentinere. Este considerata o masina sport de lux, cu preturi de import.. deci evident mai mari decat cele americane. O masina BMW (evident nu oricare.. cele sport.. cu 2 usi) intoarce capete pe strada in America, pe cand un Corvette trece neobservat.

40936[/snapback]

 

 

Ma faci sa rad!Nici nu se compara ca imagine (looks) sau ca tehnica:))))

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Da stau in New York City .

New York City are 5 cartiere mari : Manhattan, Queens, Bronx, Brooklyn, Staten Island.

Eu stau in Queens, foarte aproape de apa.

vezi triunghiul rosu :)

42307[/snapback]

 

Am fost si eu in zona. Brooklin - Staten Island, dar numai pe apa, americanii vostri sunt cam nesuferiti, nu te lasa nici sa cobori dupa scara vaporului sa zici "am pus piciorul pe america!!!!!!!" daca nu are tot echipajul cate o viza. Ca daca eu aveam si restul nu aveau, tot nu coboram... Doar am plutit in zona aia, oricum se vedea super marfa ce era pe uscat, ma oftic ca am prins si multa ceatza, si nu am putut sa vad clar manhattan-ul, dar am prns si vreo 2 ore de clar. Foarte misto cred ca e acolo. si am facut turul Staten Island-ului, acolo e port, si am descarcat in 2 locuri diferite :). Marfa.

 

Si despre masina, e super, sa o stapanesti cu placere. Dar schimbai jantele, si punei cu balon subtire si pe 19 sau daca merge 20 inch, ca acolo nu sunt gropi :blink:

Edited by test_driver
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.