Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

xr6 : inainte de e39 , am avut un 123 280 ce , daca te pricepi la mercedesuri , ar trebuii sa stii cat de rara e masina asta  :)  :blink:

tot nu stiu ce e aia e36 la mercedes , anyuai deja o dam in offtoapice

15562[/snapback]

 

Drivetrain

Engine M 104 E36 AMG Straight 6

Engine Location Front , longitudinally mounted

Displacement 3.604 liter / 219.9 cu in

Valvetrain 4 valves / cylinder, DOHC

Fuel feed Fuel injection

Aspiration Naturally Aspirated

Gearbox 4 speed Automatic

Drive Rear wheel drive

Performance figures

Power 272 bhp / 203 KW @ 5750 rpm

Torque 385 Nm / 284 ft lbs @ 4500 rpm

BHP/Liter 75 bhp / liter

Power to weight ratio N/A

Top Speed 250 km/h / 155 mph (limited)

0-60 mph Acceleration 6.8 s

 

Asta e AMG E36 - kickass car insa este o raritate :)

Link to comment
Share on other sites

man, la mine (la 93kg ale mele) motoru era cam la limita plus simtzeam ca fatza nu mai facea contact bine cu soseaua, asta la 280km/h plus mai era si frica sa nu vina vro masina din partea aialalta ca ala eram. Dar nah daca are 60kile si drum lung tot ce se poate dar nu cred ca se poate tzine pe motor la 320km/h cu 60kile :) io unu simtzeam cum imi smulge pielea de pe mine si eram imbracat in piele si tzineam tancu de benzina intre umeri.

14765[/snapback]

mda 93-94 kg am si eu si simteam si eu vibratiile motorului in stomac pt ca nu ai cum sa nu le simti mai ales la viteza aia... faceam o poza cu telefonul ca sa te conving dar daca luam mana de pe ghidon zburam de pe motor :) .. ce sa-ti zic fiecare are opinia lui... e o experienta unica si nush daca as mai incerca odata sa ating 320 cu motorul :blink:

Link to comment
Share on other sites

ieri pe aceeasi portiune de drum dintre Metro Ploiesti si Baicoi, am atins si eu prima oara cu masinuta mea 200km/h....pana ieri nu ii daduse-m decat 170km maxim, dar ieri am fost "enervat" de un nene cu o nubira care nu ma lasa in pace sa merg si am fost nevoit sa o calc sa vad pana la ce viteza se tzine dupa mine....la 190km l-am lasat in spate, am continuat pana la 200 si apoi am trecut frumusel pe banda 1 si am lasat-o mai moale ca deja a mea prietena impietrise.... :) :blink:
Link to comment
Share on other sites

Filmuletul asta am vrut sa-l pun si eu dar nu am reusit! :blink:

15918[/snapback]

 

foarte ciudat... la final e o dacie break care trece pe banda I, dar diferenta de viteza intre bmw si dacie nu e nici pe departe de 150 km/h (se vede clar ca dacia abia se tiraste... maxim 100).

Link to comment
Share on other sites

foarte ciudat... la final e o dacie break care trece pe banda I, dar diferenta de viteza intre bmw si dacie nu e nici pe departe de 150 km/h (se vede clar ca dacia abia se tiraste... maxim 100).

15982[/snapback]

dacia break tocmai efectuase o depasire sigur avea viteza.......

Link to comment
Share on other sites

foarte ciudat... la final e o dacie break
Si mie mi s-a parut ciudat, dar am calculat (pe baza bornelor kilometrice, mai exact hectometrice de pe marginea drumului) ca parcurge 200m undeva intre de 3.5 si 4 secunde (aprox. intre sec. 7 si sec. 11 a filmuletului).

Asta inseamna ca probabil avea viteza reala in jur de 200 Km/h.

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare ca e un montaj de filmuletze pt ca dupa ce filmeaza bordul,filmul se intrerupe si continua direct cu imagini de pe sosea,si probabil ca avea viteza mai mica cum ziceti voi in momentul filmarii drumului dar nu prea asi contesta viteza de 250km/h...poate a avuto doar citeva ssec...mie mi se pare alceva ciudat...ca ia cam greu 250....chiar daca ar fi limitata ar trebui sa se duca mai bine...si parca M3 u are 300 pe bord nu 280....probabil e vreun 330i cu kitt de M3...parerea mea..
Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare ca e un montaj de filmuletze pt ca dupa ce filmeaza bordul,filmul se intrerupe si continua direct cu imagini de pe sosea,si probabil ca avea viteza mai mica cum ziceti voi in momentul filmarii drumului dar nu prea asi contesta viteza de 250km/h...poate a avuto doar citeva ssec...mie mi se pare alceva ciudat...ca ia cam greu 250....chiar daca ar fi limitata ar trebui sa se duca mai bine...si parca M3 u are 300 pe bord nu 280....probabil e vreun 330i cu kitt de M3...parerea mea..

15997[/snapback]

 

 

M3-ul E36 are 280Km/h pe bord... doar E46 M3 are 300Km/h pe bord...

 

E46 330 are 240km/h pe bord... si inca o linie dupa... fara sa scrie viteza...

 

PS. si mie M3-ul ala mi se pare ca accelereaza super incet spre 250Km/h... posibil vreo problema ceva... nu stiu...

Edited by CRISTIAN
Link to comment
Share on other sites

Guest B - 21 - RUP
180 cu Dacia SuperNova Rapsodie [ asa indica]

220 cu 520i e34

250 cu Audi A8 >> privit din scaunul din drepta :blink:

16989[/snapback]

A8 din 2004

Link to comment
Share on other sites

YESSSS!!! in weekendu asta 320km/h in Nissan Skyline GT-R HR34, I love this car! I love it I love it I love it!  (pacat ca nu e amea)

17177[/snapback]

vrem si noi niste poze cu masinutze d`astea ca pe la noi nu prea vedem! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.