Jump to content

E 39 - E60


Ady 3

Recommended Posts

e39 nu e deloc invechit. anul trecut a fost pe locul 6 la top 100. ce-i drept, e60 a iesit pe locul 5.

 

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/dr...r_2007/archive/

 

 

speranta moare ultima! e39 is the best!!! :)

 

Topul ala nu are nici o relevanta pentru mine cel putin... Skoda Octavia?? Come onnnnn!!!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu am un e39 530d exclusive edition si la un moment ma batea un gand catre un e60 .. din principiul evolutiei ca sa zicem asa dar dupa ce am cetit nenumarate topicuri de genu " caseta de cirectie la 40 000 " si asa mai departe am ajuns la concluzia ca e39 e ok :) e60 momentan in cazul meu inseamna intretinere mai mare , prea multa electronica , si o tara in care e60 mi se pare o masina cam nepotrivita :) dar nici e39 la 22 000 NICIODATA :) never ever :blink: hai inteleg un 18 000 19.000 pt unu editie misto , care arata tzipla ... da ... dar de aici pana la 22 000 ... e prea mult
Link to comment
Share on other sites

Eu zic totusi ca se cam exagereaza cu problemele de fiabilitate ale E60-ului. Adica hai sa fim seriosi e bazata in majoritate pe platforma E39, deci mari diferente nu sunt. Depinde acuma ce junghi SH gasesti ...Eu am prins un junghi bun si nu ma plang de probleme cu ea, insa ma astept sa schimb bucsaraie in curand pt ca a vazut si sosele proaste, in rest, fuge mititica de nu se vede.
Link to comment
Share on other sites

Ai vazut e39 facelift fara DSC?

Eu vad ca vorbeai in general de E39 nu de o anumita motorizare.

DSC nu s-a pus de serie, esti in eroare.

 

In legatura cu puterea, te inseli din nou, 142 kw cat scrie in talonul de 530d inseamna 190.4251 cp, asta daca vrei sa vorbim pe date cat mai exacte, iar oficial este data valoarea de 193 cp.

 

Deasemenea observ ca incerci sa ma contrazici sau sa ma corectezi, cu argumente sau nu, pe tot mai multe topicuri.

Te asigur ca nu rezolvi nimic, pierdere de vreme inutila.

@ciupanezu

 

revenind la calcule - 142x1.36=193.12

1Kw=1.36cp

 

sunt sigur ca stiai asta, doar te-ai grabit

Link to comment
Share on other sites

E prost telefonu. In sistem metric, un kw e 1.36 cai.

 

 

Nu e prost.

 

Daca transform 180 kw, adica atat cat am eu in talon, rezultatul este 241 adica exact cat figureaza pe carfolio la bhp, 245 fiind ps.

 

Deci convertorul este corect doar ca lucreaza pe alt sistem.

Link to comment
Share on other sites

subscriu, ai scos in evidenta o idee cum nimeni nu a reusit pana acuma.. "daca as avea ocazia sa aleg intre un e39 din 2008 (ar fi frumos nu???) si un e60 din 2008 la aceleasi dotari si motorizare as alege E39 si daca ar fi un pic mai scump"

 

Mersi pentru aprecieri...

 

 

Oricum eu sugerez incheierea acestui topic pentru ca, dupa cum am mai spus-o, nu se va ajunge nicaieri....

Ma bucur tare mult ca sunt inca f multi care apreciaza e39.

Edited by vardan85
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum au mai spus-o si altii sunt mai multi detinatori pe acest topic de e39 decat de e60 si poate fi si acesta un argument. Cu totii suntem subiectivi cand e vorba de masina noastra. Iar noi cei cu e39 am "atacat" un pic modelul e60 si de aceea vin atat de multe reply-uri. Este perfect normal dar asta va duce la polemici interminabile. Edited by vardan85
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.