Jump to content

Ce parere aveti?


cristianiorga22

Recommended Posts

Am un prieten bun care isi doreste foarte mult un BMW E34...benzinar, acum a gasit acest anunt si este in culmea fericirii, dar eu nu stiu sincer ce sfat sa-i dau.

http://www.autovit.ro/html/9/4/3/3/729433.php

Masina este un E34 520 din 93 care are un pret ok si este perfecta pentru ce vrea prietenul meu.

Rog pareri si opinii legate de masina propriu zisa, nu de faptul ca nu este imatriculata sau de pret.

Va multumesc anticipat...in numele "nebunului" in devenire :blink:

LE: personal imi pare o "tziganie" facuta la altii. :) dar o sa ma duc maine cu "nebunul" sa o vad

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg expresia ,,grav". Adica inseamna ca are esapament sport? :) Pe de alta parte, daca nu vrea s-o imatriculeze si se poate cu procura, ar merita 1000 euro maxim. Motorul de 2000 e destul de slabut. Parerea mea....... :blink:

 

PS. Pozele alea facute la lumina lumanarii, nu-mi inspira deloc incredere!

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

din experienta iti zic..nu merita...

am vazut multe e34 in toata tara..cu numere straine..

unele intradevar impecabile..altele nu...

"motoru trage grav" expresia unui necunoscator de bmw..care nu cred k a stiut cei aia masina..avand in vedere k motoru de 2.0 24v are 150cp..nu extraordinar de mult..

abtipildele alea cu 24v si m5 de pe motor...tiganie curata...

deja imi imaginez in ce stare este masina

Link to comment
Share on other sites

cum se impaca 520i care are 150hp- vorbesc de M50, cu cei 180 pusi in anunut? dar cu abtipildul de M5?

si eu am cumparat-o pe a mea cu inima, dar nu inseamna ca tot ce zboara e bmw ok. poate prietenul tau

sa-si arunce un ochi pe www.autoscout24.de si daca tot e sa-si ia una neimatriculata, macar s-o caute la mama ei.

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ca nu tot ce zboara e BMW sunt de acord, insa chiar daca omul a pus emblema de M5, nu inseamna ca masina e coaja. Pana nu vezi life, nu-ti poti face o idee.

 

Faptul ca masina a costat 800 euro in Germania si el cere 1600 e alta treaba. Chiar vrei sa moara omul de foame?! :) :)

 

@DROP sa stii ca sunt motoare M50 care au 192hp din fabrica. Eu am vazut anunt in care proprietarul afirma ca are motor de 2000 cu 192hp. Cand l-am luat la intrebari, a recunoscut ca a postat cm3 sa nu se sperie lumea de impozit, deci era 2,5i in toata regula! :blink:

Edited by nt98adu
Link to comment
Share on other sites

Cam dubioase anunturile astea cu "ofer procura". Sincer presimt probleme la acte.

 

Daca ar fi sa imi caut o masina de genul asta, as face-o direct in Germania, de unde stiu ca iau ceva ingrijit. Nu o masina care dupa semnele alea cu M lipite a fost a unuia care a vrut sa scoata senzatii de 300 cai din motor de 2000cmc.

 

Din moment ce nu-l intereseaza ca mai plateste o groaza de bani pe taxa de inmatriculare, e clar ca vrea sa faca o combinatie sa o evite. Inmatriculare pe Bulgaria sau mai stiu eu ce inventie.

 

Parerea mea...NU merita sub nici o forma. Urasc masinile astea tiganesti cu embleme aiurea, schimbatoare sport din Vitan si geamuri fumurii doar pe lateralele din spate...come on.

Link to comment
Share on other sites

NU dati bani pe COJI astea sant TEPE masini care NU corespund din punct de vedere tehnic si care in tara respectiva au o valorea foarte mica de ordin sute sau zeci €. dupa cate stiu eu procurile facute in Romania nu sant valabile ,procura trebuie facuta in tara de unde este masina inmatriculata si ar mai fi una conditie proprietaru sa-ti fie grad de rudenie unu 1 adica. mama, tata, sora, frate exzista o lege in Romania care spune asta.
Link to comment
Share on other sites

vrei sa spui ca face procura si plateste asigurare si impozit in continuare in statul respectiv? (de la900€-1400€pe an)din bani lui? in timp ce tu te plimbi cu COAJA in Romania.POVESTI :blink: Cand respectivu va ajunge in tara unde este inmatriculata masina AUTOMAT o va radia va declara numerele pierdute sau ATENTIE! furate deoarece trebuiesc predate la politie(NU are alte soluti) iar cumparatorul di RO. la primul control facut de POLITIE si RAR se alege cu un dosar PENAL !!! acum o sa-mi spui ca-l ai la mana ,cu ce ? in contractul de vanzare cumparare scrie x vinde y cumpara nu va scrie ca se face obligat sa tina inmatriculat autoturismul pana LA LOC COMANDA .Sa fim seriosi si ce faci cu verificarea tehnica ANUALA?(placheta)in caz ca verificarea a expirat numerele de inmatriculre sant NULE (dosar penal),verificarea are o perioada de gratie adica 4 luni perioada in care NU ai voie sa parasesti tara unde este inmatriculata masina, ar fi mai multe de povestit pe tema asta :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.