Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cum in viitor vreau sa o vopsesc integral as vrea sa-i schimb culoarea.. momentan e gri. (masina din semnatura)

 

Aveti idee in ce consta o schimbare totala de culoare (recomandati asta?)

Eu vreau sa o fac Estoril blue.

 

Dar daca se vede la motor Gri ... nu vreau asta.

 

 

Aveti sa-mi dati un link cu nuante de gri ...poate gasesc ceva ce imi place...

(Nu am vrut sa fac un alt topic cu asta)

 

Multumesc.

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

Arunca un ochi aici: http://gtcarlot.com/. La schimbare de nuanta, daca vrei aceeasi culoare si sub capota trebuie demontat tot de pe masina, inclusiv motor (nu sunt 100% sigur, dar mi se pare logic). E curvasaraie mare daca vrei sa schimbi culoarea, mai bine o vopsesti intr-o nuanta apropiata de cea actuala :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Cum in viitor vreau sa o vopsesc integral as vrea sa-i schimb culoarea.. momentan e gri. (masina din semnatura)

 

Aveti idee in ce consta o schimbare totala de culoare (recomandati asta?)

Eu vreau sa o fac Estoril blue.

 

Dar daca se vede la motor Gri ... nu vreau asta.

 

 

Aveti sa-mi dati un link cu nuante de gri ...poate gasesc ceva ce imi place...

(Nu am vrut sa fac un alt topic cu asta)

 

Multumesc.

Voie buna.

 

Daca nu vrei sa se vada nuante diferite exterior-motor trebuie demontat si motorul :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Estoril Blau 335

cine imi poate spune cat costa sa schimbi culoarea la masina... si aici ma refer nu la vopseaua in sine ci la ce acte a nevoie si de unde si cam ce taxe sunt pentru asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

Laguna Seca Blue.

 

 

@POOPE

 

 

Acte necesare:

Actele necesare la R.A.R. pentru modificarea cĂŁrĂžii de identitate a vehiculului (C.I.V.) sunt:

- cerere activitate R.A.R. (cererea se va completa olograf de cĂŁtre solicitant pe propria sa rĂŁspundere, va fi semnatĂŁ ĂŽn prezenĂža angajatului R.A.R. care efectueazĂŁ prestaĂžia);

- act de identitate solicitant;

- cartea de identitatea vehiculului.

 

Activitatea RAR este 137lei(era cand am fost ultima data), in rest alte taxe nu stiu daca mai sunt.

Link to comment
Share on other sites

Laguna Seca Blue.

 

 

@POOPE

 

 

Acte necesare:

Actele necesare la R.A.R. pentru modificarea cĂŁrĂžii de identitate a vehiculului (C.I.V.) sunt:

- cerere activitate R.A.R. (cererea se va completa olograf de cĂŁtre solicitant pe propria sa rĂŁspundere, va fi semnatĂŁ ĂŽn prezenĂža angajatului R.A.R. care efectueazĂŁ prestaĂžia);

- act de identitate solicitant;

- cartea de identitatea vehiculului.

 

Activitatea RAR este 137lei(era cand am fost ultima data), in rest alte taxe nu stiu daca mai sunt.

si asta este indiferent de culoarea care o vreau? deci nu exista obicetii ca de ce vreau alta culoare sau mai stiu eu ce?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.