Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

asa este am akizitionat un E46 01/12/2000 la 145 mii km si pana in Ungaria nu am auzit nimik incepand cu Ungaria - Romania a inceput show-ul, am fost la Augsburg la baieti sa mi faca un test la ea si am de skimbat destule aproape toata fata 2 amortizoare , bieletele antiroliu, bucsele si nu mai stiu ce tampoane pe akolo piese + manopera 15 mil dar presupun ca e aranjata fata masinii in banii acestia.
Link to comment
Share on other sites

ma nu mai speriati baiatul. toata treaba e sa mergi cu cineva care se pricepe sa "vada" o masina si in 5 minute iti zice cam tot ce vrei sa stii. Bine ar fi daca o poti ridica si pe o rampa. In rest nimic fantastic, tot ce se strica e de bun simt, parerea mea. Despre treaba cu km, aia e cam adevarata ca din 2002 sare linistit de 150k si sa nu cumperi de la bunicuta aia care mergea numai la piata si la teatru cu ea si n-a facut decat 70k ca e vestita pe forum. :blink:
Link to comment
Share on other sites

mai colegilor dupa ce povestiti voi pe aici E46 -le asta e o porcarie de masina!

si omu care vrera sa -si cumpere asa ceva fuge cu pantalonii in vine. am mai citit cateva posturi mai sus o chesie de genul "Furtun imbracat in fier" - pai ce sfaturi primeste omu de la un coleg de forum care nu stie ce e un racord flexibil. si gata cu off topicul.

pt iulian 85: nu sunt probleme deosebite fata de alte masini, cam ce cade la un bmw cade si la alte marci, numai ca la un bmw cade mai greu (in timp), cand cumperi masina ia un mecanic cu tine daca nu te pricepi, sau fa o verificare la un service adecvat, sa aiba carte service, vezi ca nr. de km sa corespunda cu perioadele in care au fost facuti si multa bafta!

si citeste in sectiunea "seria 3 " ca ai pe acolo o gramada de informatii si nu te lua dupa toate aberatiile!

Link to comment
Share on other sites

E modelul de 150cp , nu ? Cu siguranta are Euro 3 . Stiu sigur ca motorul de 2.2 170cp de pe 320i e Euro 4.

 

 

Nu e asa. Eu nu am Euro 4.

 

 

preitene ... Omul a intrebat daca are EURO 3 !!!! Iar tu ii raspunzi ca nu e asha.... ca a ta nu are EURO 4 !!!!

 

 

E ca in bancul ala...

 

" - Nevasta unde ai fost ?

- Sa ma f...t

- Uite ce-o intreb eu si ce-mi raspunde ea... "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.