Jump to content

E39 528i 193cp


Razvan Gavan

Recommended Posts

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am observat ca acest topic este cel mai citit si cu cele mai multe reply-uri din aria Masina mea :twoup:

 

 

Stii de ce? Pentru ca ai fost singurul posesor de BMW care a postat sincer toate pb. care le ai cu masina. Si eu am incercat ceva de genul ( a se vedea topicurile mai vechi ), insa de cele mai multe ori intrebarile mele au ramas fara raspuns, ca vezi tu, eu tb. sa merg in service, sa dau o caruta de bani (ceea ce am si facut pana la urma) si tot sa nu rezolv nimic.

 

De aceea sectiunea ,, Probleme Tehnice" e asa de ,,solicitata" si multe intrebari raman fara raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Eh, totusi sa nu dramatizam. Ideea e ca eu am spus toate problemele pentru ca chiar sunt interesat sa le rezolv, si parerea celor care si-o dau conteaza. Multe din problemele care le-am avut le-am rezolvat mai degraba pe forum decat in service.

 

Pacat totusi ca nu sunt atati de multi cei care discuta pe aici pentru ca sunt convins ca multi dintre ei au experiente relevante.

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca acest topic este cel mai citit si cu cele mai multe reply-uri din aria Masina mea :twoup:

 

 

pai la cati timp,nervi si bani ai bagat in ea......macar atat.....:twoup:....oricum.....te apreciez si eu pentru pasiune.....desi vorba unui antevorbitor.....mai bine cautai una ok din start

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca acest topic este cel mai citit si cu cele mai multe reply-uri din aria Masina mea :twoup:

 

 

pai la cati timp,nervi si bani ai bagat in ea......macar atat..... :twoup: ....oricum.....te apreciez si eu pentru pasiune.....desi vorba unui antevorbitor.....mai bine cautai una ok din start

 

cam greu........

 

tre' sa pun si eu poze cu a mea...ca uitandu-ma la poza cu a lu' ciupanezu...pai a lui e 4*4 fata de a mea...stiu doar ca are amortizoare schimbate recent sachs originale dupa codul celor care erau pe masina si erau cele mai scurte si sport din oferta ( si foarte scumpe!!!peste1000 euro setul a costat cu factura)

 

foarte bine ca o faci ca lumea...eu tocmai am mai bagat niste banii in ea...( am schimbat toata fata : bielete antirupiu, brate si superioare si inferioare , bielete directie+capete de bara....tot ce era in fata e acum nou...si un brat pe spate...si placute...).....sper sa ma lase un pic sa ma bucur si eu de ea, sa nu mai trec pe la service.....sper!

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Din pacate pentru Felix este un E34....adica masina lui....Dar acum va puteti inchipui si prin ce-a trecut E39-ul meu........

 

Apropos de probleme, azi-noapte, pe frigul respectiv am montat interiorul complet.....

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Din pacate pentru Felix este un E34....adica masina lui....Dar acum va puteti inchipui si prin ce-a trecut E39-ul meu........

 

Apropos de probleme, azi-noapte, pe frigul respectiv am montat interiorul complet.....

:twoup: Bravo! Frumoase si se potrivesc cu masina.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Singurele diferenta ar fi ca mufele de la scaune difera....ce pot face? Ar fi o idee buna sa iau mufele cu totul si sa le schimb pe ambele? Sau exista o diferenta mare intre modele?

 

Mentionez ca Bmw-ul de pe care am luat interiroul e un 530d din 2002-2003 si are acelasi numar de airbag-uri, fara incalzire in scaune..

Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Singurele diferenta ar fi ca mufele de la scaune difera....ce pot face? Ar fi o idee buna sa iau mufele cu totul si sa le schimb pe ambele? Sau exista o diferenta mare intre modele?

 

Mentionez ca Bmw-ul de pe care am luat interiroul e un 530d din 2002-2003 si are acelasi numar de airbag-uri, fara incalzire in scaune..

si acum nu mai ai incalzire in scaune? sau trebuie doar sa adaptezi mufele

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.