Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am ÎnÞeles cã e diferenÞã de acceleraÞie, Însã nu cred cã un om care cumpãra un 320i se va duce pe circuit cu el sau cã-l ia cu gândul la sportivitate.

 

Am condus 520i Âşi nu mi s-a pĂŁrut submotorizat, poĂži sĂŁ-l conduci fĂŁrĂŁ probleme ĂŽn oraÂş, la fel de uÂşor ca pe un 320i.

 

Nu ai multĂŁ putere ĂŽn depĂŁÂşiri, ĂŽnsĂŁ nici 320i nu exceleazĂŁ la asta.

 

Ăn 8.2 secunde.

 

Benzina buna+motor in stare o.k. si 320i 2,2 chiar se descurca bine in depasiri.Conduc de mai mult de doi ani asa ceva si nu cred ca exagerez cu nimic in ce-am zis.Si facand o comparatie intre 320i cu suspensie normala si 525d e39 cu suspensie normala(e tot masina de familie),320 e mai manevrabil,mai stabil si franeaza mai bine.Evident e39 are avantajul spatiului interior care este net superior fata de e46.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dupa ce m-am obisnuit cu seria 5 (E39), mi-a trebuit cam 1 luna, nu as mai trece la seria 3, voit.

 

E ca si cum m-as muta inapoi la un apartament cu 2 camere, dupa ce m-am mutat la 3 camere.

4 camere, mi se pare cam mult!

Link to comment
Share on other sites

Seria 5 clar.

Te simti mult mai bine in el. Eu am 520i si am mers si cu e46-le lu' frate-meu. In E46 daca imi reglez scaunul la volan sa stau bine nu mai pre pot sa intru in spate. 520i are motorul destul de mic, nu poti sa te astepti la demaraje extraordinare la turatii mici. Dar daca o urci pe ture se descurca onorabil, multi au fost impresionati de acceleratie. Cred ca in curand o sa accept provocarea lu frate-meu sa vedem acceleratia comparativ e39 520i si e46 320d. Ca greutate sunt cam la fel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Mie personal nu imi place E39 ca si aspect (exterior).

Plus ca nu mi se pare f practic in oras.

Eu unul, 90% din drumuri le fac prin oras...deci aleg E46.

Singul capitol la care il vad castigator pe E39 este interiorul (aspect, comfort), in rest E46 e mai bun la toate capitolele.

Parerea mea...bineinteles

Link to comment
Share on other sites

Daca ati mers cu ambele masini E46 si E39 cit de cit sa va acomodati si cu una si cu alta raspunsul va veni de la sine si va fi.... dependent de virsta dvs. si veti avea dreptate.....

 

....eu prefer acum seria 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Votat E39 desi am E46.

Am condus E39 520D si am E46 320D.Ambele variante stoc la suspensie.

E46 e un picut mai agil si mai rigid in curbe.

E39 are spatiu interior mai mare, portbagaj la fel si parca arata mai elegant ca E46.

Si intotdeauna mi-a placut E39 cu pachet M. Si E39 M5 arata fenomenal.

Dar daca mi-as permite as lua si un E39.

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.