Jump to content

Cauciucuri vara


Myx

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Depinde de locul unde faci geometria.

 

La ÂŞama Service costĂŁ 250 Ron, la Filaret 120 Ron, la Bavaria 350 Ron.

 

mama ce preturi.

in craiova la km9 costa 200 de mii sa o puna pe stand sa iti faca verificarea si mai dai 400 de mii daca nu sunt aliniate rotile si iti face corecturile necesare. deci ar veni 600 de mii cu totul <_<. si aparatura este de ultima generatie .. lasere nebunii ...

Link to comment
Share on other sites

Depinde de locul unde faci geometria.

 

La ÂŞama Service costĂŁ 250 Ron, la Filaret 120 Ron, la Bavaria 350 Ron.

 

mama ce preturi.

in craiova la km9 costa 200 de mii sa o puna pe stand sa iti faca verificarea si mai dai 400 de mii daca nu sunt aliniate rotile si iti face corecturile necesare. deci ar veni 600 de mii cu totul <_<. si aparatura este de ultima generatie .. lasere nebunii ...

 

Eu sunt din brasov. Aveti vreo idee cat costa pe aici? Sau macar prin apropiere. As aprecia daca ar fi vreun brasovean care e membru sa ma ajute si pe mine. Nb la toti!

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti de cauciucurile astea?Sunt trompete?

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

 

daaaaaaaa <_< come'on...linglong? are de astea un user de pe forum pe un 530d, asa a luat masina din Germania...sunt praf.

 

sincer, decat sa dai banii pe niste petarde de genu asta, mai bine iei o firma serioasa, niste cauciucuri second in stare buna si nu prea vechi.

 

gandeste-te ca e suficient sa te ajute intr-o singura franare niste gume bune...si eviti sa-l pupi pe unu in fund...deja ti-ai scos diferenta de bani :)

Link to comment
Share on other sites

...ce e ciudat la linlong-urile alea, e cĂŁ cei de pe tyretest.com le coteazĂŁ destul de bine, ĂŽn 12.221 km conduÂşi.....eu am pus de iarnĂŁ Nankang Âşi cred cĂŁ sunt printre cele mai bune anvelope de iarnĂŁ, care le-am avut....

 

...pãrerea mea este cã, nu meritã anvelope second, nu ºtii cum se descentreazã, ce hibe mai au, cât de vechi sunt, cât au stat În soare......mai ales de varã, pentru cine merge mai tare, cred cã e neapãrat necesar sã punã anvelope noi....

Link to comment
Share on other sites

Si eu tre sa-mi iau cand se mai incalzeste vremea. Cred ca eu o sa-mi cumpar de aici. Oscilez intre Goodyera Excellence, Dunlop Sport 01 si Dunlop Sport FastResponse. Cel mai bine vazut in teste ar fi FastResponse, dar nu prea-mi place cum arata <_< Treaba interesanta este ca s-a ieftinit zilele astea, de la 260 la 225 de lei.
Link to comment
Share on other sites

Inca o intrebare pentru cei care au folosit / detin asa ceva : http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&LoadRange=

 

Isi merita banii ?Cum adera pe asfalt / apa ?

sunt bune, sunt model de vara ,daca te uiti atent pe banda de rulare are caneluri ce conduce apa afara dupa banda de rulare...ca pret sunt cam scumpe!

Link to comment
Share on other sites

runflat sunt cauciucuri care dupĂŁ panĂŁ poĂži sĂŁ mai mergi cu ele aprox 100km cu o vitezĂŁ max de 80km/h. au pereĂžii laterali ranforsaĂži Âşi astfel ,dupĂŁ pierderea presiunii, "nu se lasĂŁ".

dar Þie nu-Þi trebuie. dupã câte vãd ai E46 320d ºi ai rezervã. runflat sunt folosite doar la maºinile care nu au roatã de rezervã, de ex. E90.

Link to comment
Share on other sites

da sunt mai scumpe ºi sunt rigide pentru ºoselele noastre. ºi În plus dacã mergi mult pe panã cu ele trebuie sã le schimbi. nu prea se renteazã. eu pt iarnã am trecut la cauciucuri normale ºi spray-uri cu spumã. dar n-am avut nicio "bucurie" pânã acum <_<
Link to comment
Share on other sites

runflat sunt cauciucuri care dupĂŁ panĂŁ poĂži sĂŁ mai mergi cu ele aprox 100km cu o vitezĂŁ max de 80km/h. au pereĂžii laterali ranforsaĂži Âşi astfel ,dupĂŁ pierderea presiunii, "nu se lasĂŁ".

dar Þie nu-Þi trebuie. dupã câte vãd ai E46 320d ºi ai rezervã. runflat sunt folosite doar la maºinile care nu au roatã de rezervã, de ex. E90.

 

ai uitat sa mentionezi un lucru foarte important. runflat-urile se folosesc numai la masinile care au senzori de presiune, pentru ca nu iti dai seama altfel ca ai pana.

Link to comment
Share on other sites

Tara apare scrisa pe anvelopa.

Legat de valul de noi marci care ne invadeaza tara am MARI rezerve. am vazut in vreo 2 reviste comparatie de cauciucuri, printre ele si niste chinezarii d-astea. Concluzia era clara: plastic de 2 bani. Profile copiate de pe alte cauciucuri de renume insa facute din talpa de Adibas! Poate Nokian sa fie ceva de capul lor. Eu am avut pe o masina de firma de iarna si nu am fost incantat. Pe altii i-am auzit ca sunt multumiti de cauciucurile de iarna de la Nokian.

Cauta niste comparative, asa iti poti forma o parere despre ele.

Acum legat de cauciucuri de vara, recomand evitarea celor de la Michelin Pilot Primacy. Apare pe multe modele de fabrica din gama medie/compacta. Am avut pe 2 masini, bune pe franare si pe curbe insa slabe pe plecare si pe ud. La o plecare mai in forta pierd aderenta imediat iar pe ud te duci tarash cu ele.

As lua in calcul Bridgestone Turanta sau Potenza, Michelin Pilot Sport, Continental Premium Contact, Pirelli P7.

 

 

nokian sunt scula , am vazut teste la care au fost peste good year sau michelin de iarna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.