Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

kkt OMNIASIG..................lucrez la o firma auto si am avut company car asigurate la ei (16 buc) am avut numai probleme, nu platesc la timp, fac evaluari de pe alta planeta, nu raspund la telefoane si altele ( Modoran ca sa stiti despre ce vorbesc) sucursala Unirii

concluzie: OMNIASIG de tot cacatul am renuntat la contract

Link to comment
Share on other sites

kkt OMNIASIG..................lucrez la o firma auto si am avut company car asigurate la ei (16 buc) am avut numai probleme, nu platesc la timp, fac evaluari de pe alta planeta, nu raspund la telefoane si altele ( Modoran ca sa stiti despre ce vorbesc) sucursala Unirii

concluzie: OMNIASIG de tot cacatul am renuntat la contract

 

 

poti sa faci un review la rubrica firme comerciale ...E mai util asa !.

Link to comment
Share on other sites

Cu ce firma ati avut probleme? De care sunteti cel mai multumit? Daca aveti seria 1 eventual niste preturi informative. Eu is la BCR dar cunosc un prieten cu un ford care o avut probleme mari la ei. S-a calat motorul de la apa (inundatii) si ei refuza sa repare.

 

am avut la astra, acum la allianz, doar pe persoana juridica; am avut o dauna la astra, au platit pana la urma, dar cu carcoteli de la conducere :twoup: , probabil ca sunt patiti cu baieti descurcareti, nu cu fraieri ca noi, ca tot n-au plitit nu-stiu-ce furtun de 200 si ceva de roni...

Link to comment
Share on other sites

eu am avut aceeasi problema cu asiban, cu rca'ul celui care m-a lovit, nu cu casco. eu am casco la asirom. am avut aripa indoita, si eu vroiam una noua. inspectorul mi-a zis ca se poate repara si ca el nu imi da mie aripa noua. dupa ce m-am certat cu el, m-am dus la directorul sucursalei, i-am spus problema mea, l-a sunat pe inspectorul de daune, a venit cu masina si m-a luat si am mers la service-ul unde era masina. a facut din nou poze, a scris o nota de re constatare, si mi-a dat aripa noua. apoi a dat cu piciorul in aripa veche, ca sa fie el sigur ca o indoaie de tot si nu fac eu vreo magarie cu aia de la service, sau pur si simplu de nervi, nu stiu ce a fost in capul lui.

 

daca tu ai avut bani sa iti iei aripa noua din banii tai, desi era dreptul tau sa beneficiezi de asigurare, e problema ta, sunt banii tai. dar decat sa dau 300 de euro pe o aripa, mai bine ma cert putin cu ei si o rezolv asa. nu exista "Reclamatie pur si simplu n-am avut unde sa fac, cand vroiam sa vorbesc cu un superior aia imi ziceau ca sunt in sedinte ca nu stiu ce, d-astea de pe la noi". tu esti frustrat ca ai fost tratat prost de un dobitoc. "Zici tu? Tu ti-ai reparat vreodata o masina? De la asigurare iti da foaia aia verde pe care el scrie ce iti va despagubi. O stii?" trebuia sa fii asa tare in gura cu inspectorul de daune, si sa faci misto de el, nu de mine.

 

Da pai tocmai d-aia mi-am luat-o din banii mei ca ma saturasem sa ma cert. De certat m-am certat cu inspectoru, n-am reusit sa vorbesc acolo la fata locului cu vreun superior.

 

Cat despre ce ziceai mai devreme cu serviciile, e o problema de logica. Evident nu exista servicii ieftine si bune, dar asta nu inseamna ca cele scumpe sunt bune. Deci bun => scump, dar nu si invers.

 

Ma rog, pe langa asta, centrul ala de daune din Vitan al lu BCR e o mare bomba in care toti se cearta cu fufele alea nesimtite de la intrare, toti sunt nemultumiti, se jura acolo ca nu-si mai fac niciodata asigurare la ei. Constatarea merge extrem de incet avand in vedere ca centrul e pentru tot Bucurestiul. Adica e de evitat.

 

 

Deci BCR nu e de laudat in concluzie :twoup:

Alliantz?

Alliantz este ok atata timp cat iti convine ce fransize pe eveniment iti baga.

toate firmele care nu au fransiza obligatorie pe eveniment dupa parerea mea sunt de evitat.

eu dupa cum am mai spus si in alt topic lucrez la Omniasig si in mare parte clientii mei au fost multumiti de serviciile prestate la daune, ca nu ai cum sa iti dai seama cat de buna e o firma decat atunci cand ai o problema si trebuie sa te rezolve, ca de luat banii ti iau toti la fel de usor.

Ideea e ca eu va recomand Omniasigul ,allianz, generali (a nu se confunda cu FATA GENERALI)

Eu fiind angajat la Omniasig , daca cineva are o problema cu daunele chiar il rog sa imi dea un PM sa vad daca pot sa il ajut.

 

 

Ai un mare + de la mine! Omniasig sunt super OK pe langa asirom si BCR! daca tot muncesti la Omniasig da`mi un pm cu nr tau de tel sau cu id de mess sa te intreb cat imi luati pt un Full Casco la voi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Eu am Casco la Delta Addendum printr-un broker. Sincer, nu stiu nimic despre aceasta firma. Am intrebat broker-ul cum sunt iar el mi-a spus ceva de genul ca sunt ok insa ca oricum e important faptul ca eu mi-am facut contract printr-un broker pentru ca altfel se duce el si spune "bai, platiti sau imi retrag toti clientii de la voi" fata de mine care m-as duce si as zice "bai, platiti ca altfel retrag 1 client.. eu." Bineinteles, probabil este si mult "marketing" din partea broker-ului:) insa poate ca e si ceva adevar aici, nu stiu.

 

Platesc 812 EUR / an in 4 rate pentru un 325I 2002 asigurat la vreo 16 500 EUR. Am inclus si vandalism. Fransiza este 0 insa mi-au spus ca am fost ultima "generatie" cu fransiza 0 la ei pentru ca incepand cu anul 2009 introduc si ei fransize.

 

Chiar, stie cineva ceva de acesti "Delta Addendum" ?

 

Multumesc,

Marius

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Delta Addendum este o glumĂŁ proastĂŁ. Fostul EUROASIG falimentat.

 

Wow, multumesc Dan pt info. Se pare ca trebuie sa trec la o alta firma de asigurari atunci. <_< De fapt, o sa trec la Allianz... am auzit lucruri bune despre ei.

 

Marius

Link to comment
Share on other sites

Delta Addendum este o glumĂŁ proastĂŁ. Fostul EUROASIG falimentat.

 

Wow, multumesc Dan pt info. Se pare ca trebuie sa trec la o alta firma de asigurari atunci. <_< De fapt, o sa trec la Allianz... am auzit lucruri bune despre ei.

 

Marius

La Allianz nu se merita decat pe pers juridica, pt ca pe persoana fizica este exagerat de mult. Si nu te gandi ca ai platit ff putin. Eu platesc 700 euro pe an pt un 320 ci din 2003, asigurat la 15 000, intradevar, am franciza 100 euro pe dauna partiala, dar nimeni nu cred ca mai face fara la ora actuala..

Link to comment
Share on other sites

Delta Addendum este o glumĂŁ proastĂŁ. Fostul EUROASIG falimentat.

Probabil ca depinde foarte mult de broker si de relatia pe care o are cu asiguratorul. Eu am povestit undeva pe aici experienta cu Delta addendum, unde am si eu Casco acum.Constatarea extrem de civilizata, nici un comentariu, am platit eu si mi-au pus banii inapoi pe cont.E drept ca era o dauna de care nu fusesem eu vinovata, deci ei isi recuperau banii.

Intr-o luna - doua ma duc la constatare ca expira polita si trebuie sa imi iau repar bara din fata ca m-am cam catarat pe borduri si atunci vom vedea daca a fost iubire-adevarata.

Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am si eu o intrebare, vreau sa-mi fac casco pt un 320d din 2000, cei careu au vechime in asa ceva, ce firme recomandati? din ce am aflat pana acum BCR ar fi cei mai buni si ca pret, mi-a iesit 753 euro pe an. Au franciza de 100 euro! problema mare e ca trebuie sa ma hotarasc pana maine deoarece de la 1 nu mai fac casco pt masini mai vechi de 7 ani!

Astept pareri!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ma puteti ajuta si pe mine? pret DDP este de 68.300 masina noua leasing la unicredit si nu stiu unde sa imi fac casco Generali , Allianz , Ominiasig , Astra , Groupama , Uniqa . puteti sa imi dati si mie niste procente? adik la AStra am 3.41% din DDP dar nu are decontare directa cu Bavaria dar nu e problema ca garantia la masina nu se ia in considerare si la daune as avea un service bun si sa imi fac casco la astra.. Puteti sa imi ziceti niste cote?????
Link to comment
Share on other sites

Ma puteti ajuta si pe mine? pret DDP este de 68.300 masina noua leasing la unicredit si nu stiu unde sa imi fac casco Generali , Allianz , Ominiasig , Astra , Groupama , Uniqa . puteti sa imi dati si mie niste procente? adik la AStra am 3.41% din DDP dar nu are decontare directa cu Bavaria dar nu e problema ca garantia la masina nu se ia in considerare si la daune as avea un service bun si sa imi fac casco la astra.. Puteti sa imi ziceti niste cote?????

greu de crezut ca o sa gasesti si mai ieftin de atat. In schimb eu iti recomand Generali Allianz Omniasig , chiar in ordinea aceasta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.