Jump to content

Comisiile de buget Âşi administraĂžie eliminĂŁ taxa de poluare


Lari

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

acum au spus pe realitatea tv ca sa votat eliminarea taxei auto NU si a taxei de poluare care ramane in vigoare deci atentie sa nu ne facem prea multe sperante deocamdata

 

Care e taxa auto? :twoup:

 

nu stiu ca nu mai inteleg nimic ce tot spun astia la stiri

o data zic ca sau eliminat toate taxele apoi doar cea veche(???) care o fi aia? apoi ca nu-i inca aprobata apoi iar ca sa terminat cu taxa

fiecare post tv are alta varianta

vin alegerile si cred ca vor sa creeze confuzie ca de obicei si sa aiba ce promisiuni sa faca la prostime :twoup: :D :D

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ca nu mai inteleg nimic ce tot spun astia la stiri

o data zic ca sau eliminat toate taxele apoi doar cea veche(???) care o fi aia? apoi ca nu-i inca aprobata apoi iar ca sa terminat cu taxa

fiecare post tv are alta varianta

vin alegerile si cred ca vor sa creeze confuzie ca de obicei si sa aiba ce promisiuni sa faca la prostime :twoup: :D :twoup:

 

taxa auto=taxa poluare=taxa prima inmatriculare, fiecare post de televiziune ii spune diferit.

 

Concluzia e ca se vorbeste si se vrea a se scoate taxa de poluare,taxa care ne obliga sa achitam o anumita suma pentru a putea inmatricula o masina :D

Link to comment
Share on other sites

Cate pareri pro si contra!

Problema in tara asta e ca fieacare trage pt el si il doare in cot de restu. Eu miam achizitonat recent un E36 din 93 si cred ca imi va iesi non euro la rar. Si daca imi va iesi asa nam de unde sa paltesc momentan 1400 E deci voi circula tot cu vechea dacie de 20 de ani pe care o aveam inainte pana voi avea bani sa platesc taxa. Deci spunetimi voi poluez mai putin daca numi inscriu E36? Nu pt ca voi circula cu faimoasa dacie.

Cat despre faptul ca se mareste gradu de poluare prin aducerea de "cazane" sa fim serosi si realisti. Acel cazan oricum exista si poluare vine in ceam mai mare masura din parte industriei slab dezvoltate a americanilor care stau cel mai prost la acest capitol. Asa ca orice taxe de mediu sar impune incalzirea globala tot va veni atata timp cat folosim combustibili fosili si industria slab tehnoologizata.(vezi zlatna, copsa mica...)

Ma bucur ca va ingijoreaza mediul asa de mult si cand mergeti la gratar sau la mare numa gunoaie raman in urma romanilor. Bine ca va ganditi la mediu. Traim intro tara frumoas cu oameni de kkt

Aglomeratie in trafic oricum este deja asa ca ....

Sper sa se scoata taxa asta aberanta, oricum bani carei dai nu merg la parcuri ci merg la sedi luxoase de mediu.

Traim in Romania, ce pacat...

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca va ingijoreaza mediul asa de mult si cand mergeti la gratar sau la mare numa gunoaie raman in urma romanilor. Bine ca va ganditi la mediu. Traim intro tara frumoasa cu oameni de kkt

 

Nu prea s-a vorbit despre mediu pe acest topic, mai mult despre numãrul foarte mare de maºini deja existente in România ºi de faptul cã multe dintre maºinile aduse din Germania vor ajunge Într-o stare tehnicã proastã.

 

Lipsa de civilizaĂžie a multora nu ĂŽnseamnĂŁ ca poluarea trebuie ignoratĂŁ de toĂži.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca va ingijoreaza mediul asa de mult si cand mergeti la gratar sau la mare numa gunoaie raman in urma romanilor. Bine ca va ganditi la mediu. Traim intro tara frumoasa cu oameni de kkt

 

Nu prea s-a vorbit despre mediu pe acest topic, mai mult despre numãrul foarte mare de maºini deja existente in România ºi de faptul cã multe dintre maºinile aduse din Germania vor ajunge Într-o stare tehnicã proastã.

 

Lipsa de civilizaĂžie a multora nu ĂŽnseamnĂŁ ca poluarea trebuie ignoratĂŁ de toĂži.

 

Poluarea afecteaza mediul. Deci e vorba de mediu. Infrastructura este problema in romania nu numarul mare de masini. Spunei u la cineva sa nusi cumpere maina pt ca aglomereaza traficul. Oricine are dreptu sasi cumpere ce vrea cu banii lui si sa circule cu ce vrea atata timp cat plateste taxe si impozite in aceasta tara. Bine ca sunt unele taxe aberante da mno....

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca va ingijoreaza mediul asa de mult si cand mergeti la gratar sau la mare numa gunoaie raman in urma romanilor. Bine ca va ganditi la mediu. Traim intro tara frumoasa cu oameni de kkt

 

Nu prea s-a vorbit despre mediu pe acest topic, mai mult despre numărul foarte mare de maşini deja existente in România şi de faptul că multe dintre maşinile aduse din Germania vor ajunge ĂŽntr-o stare tehnică proastă.

 

Lipsa de civilizaţie a multora nu ĂŽnseamnă ca poluarea trebuie ignorată de toţi.

Oricum s-a vorbit degeaba :D, ca se scoate taxa :twoup: :twoup: :D

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Poluarea afecteaza mediul. Deci e vorba de mediu. Infrastructura este problema in romania nu numarul mare de masini. Spunei u la cineva sa nusi cumpere maina pt ca aglomereaza traficul. Oricine are dreptu sasi cumpere ce vrea cu banii lui si sa circule cu ce vrea atata timp cat plateste taxe si impozite in aceasta tara. Bine ca sunt unele taxe aberante da mno....

 

Ăn multe Þãri unde exista astfel de probleme s-au pus impozite enorme tocmai pentru a limita numarul de maÂşini.

 

Ăn unele oraÂşe din vest a fost interzisa circulaĂžia maÂşinilor Non-Euro in zonele centrale.

 

Cum am spus anterior, nu existĂŁ situatii perfecte.

Unde nu existĂŁ astfel de taxe existĂŁ impozite si asigurari foarte mari.

 

Bãnuiesc cã preferi sã plãteºti o taxa de 1400 euro decât sã platesti anual un impozit de 6-700 euro si o asigurare obligatorie de 8-900 euro. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

poluare vine in ceam mai mare masura din parte industriei slab dezvoltate a americanilor care stau cel mai prost la acest capitol.

 

Hai ca mi-a placut asta ...ai fost tare :twoup:

 

Cat despre taxe vb unui ade pe la TV daca tot e taxa de POLUARE pai atunci s-o platim toti frate si-am terminat balciul. O platim anual in functie de norma de poluare a masinii si gata. Cu asta as fi de acord. Iar banii cu adevarat sa mearga in impaduriri, amenajari de parcuri etc. Adica in mediul asta pe care ne tot ferim sa-l poluam.

Link to comment
Share on other sites

Tudor, problema nu este poluarea, problema este cazanul, pe are nu ti-l permiti, daca nu iti permiti sa dai 1400 de euro.. ca e non euro, din ce bani iti repari masina, ca fiind din 93.. si cum ai platit 1500 pe ea.. sigur e cazan masina.. si atunci te intreb cum circuli tu pe sosele cu masina aceea ? si pe langa asta sunt ferm convins ca nu iti duci cazanu de dacie la fier vechi, ci il tii in fata blocului si mai ocupi un loc de parcare, eu nu am nici o treaba cu poluarea, din partea mea conduceti toti masini cu motoare de la 7000 in sus, eu am problema cu masinile, care de obicei se strica-n drum , sau pe care le vezi impinse in intersectii...

Si sti cum e ? ca desi ai luat un e36 care in mod cert este praf din punct de vedere tehnic,aspectu asta nu te opreste sa-i dai in gura pe sosele, pe cand cu dacia te opreste "limitarea electronica" undeva pe la 110 km/h...

Eu is in dubii ca tu ai de dat 3-400 de euro sa-ti faci articulatia la masina, 100-200 sa-ti faci franele, 3-400 sa-ti faci tablaria, si asa mai departe, sa nu mai vorbim ca gumele de iarna sun scumpe, si asa mai departe.

 

 

Ciupanezu: in berlin de exemplu, in centru orasului este interzisa circulatia masinilor de la euro 3 in jos.. inclusiv euro3..

 

Costinlogin: este suficient sa nu te lase sa circuli prin centru la Targu neamt cu masina fara euro4, si sa vezi cum se elibereaza centru si se poate parca pe 3 locuri de parcare, in stilul acesta intr-adevar se poate face tot centru clujului pietonal...

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Da, dar la nemti exista "placheta verde, galbena, rosie"...

Tot spuneti ca se aduc cazane de dincolo in stare groaznica... toti va luati de taxa asta nenorocita... dar n-ati zice unu' de rahaturile de RAR-uri... care dupa ce ca-s putine sunt si pline de spagari...

De ce nu cereti sa se faca inspectia tehnica in fiecare an sau de 2 ori pe an... si nu asa cum se face acum... si cu aparatura asta din 1920...

Sau de ce nu spuneti sa se faca inspectia inspectia de 2 ori pe zi poate vom avea toti masini "safe" din punct de vedere tehnic... ca din cate am observat nu poluarea ar fi problema care ii deranjeaza pe oameni, ci aglomeratia si defectarea masinilor in mijlocul intersectiei...

Sau poate ar trebui sa existe vreo amenda de vreo 1000 de euro daca ti se strica masina in mijlocul intersectiei...

Oricum o veti da tot nu va fi bine...

Eu nu sunt de acord cu taxa, nu pentru ca se aduc cazane din vestul europei... ci doar pentru ca sunt de parere ca daca suntem in Europa... ar trebui sa existe libera circulatie a marfurilor...

Daca e sa o luam dupa poluare... o gramada de oameni (firme) polueaza si nu chiar toti platesc... ceea ce nu-i corect...

Ati fost in Germania multi dintre voi... poate ati observat ca acolo nu exista praf... poate ati observat ca daca te prinde o ploaie, masina nu se murdareste aproape deloc...

Ar fi multe de spus... dar in concluzie taxa nu mi se pare normala...

Noroc!

Link to comment
Share on other sites

Da, dar la nemti exista "placheta verde, galbena, rosie"...

Tot spuneti ca se aduc cazane de dincolo in stare groaznica... toti va luati de taxa asta nenorocita... dar n-ati zice unu' de rahaturile de RAR-uri... care dupa ce ca-s putine sunt si pline de spagari...

De ce nu cereti sa se faca inspectia tehnica in fiecare an sau de 2 ori pe an... si nu asa cum se face acum... si cu aparatura asta din 1920...

Sau de ce nu spuneti sa se faca inspectia inspectia de 2 ori pe zi poate vom avea toti masini "safe" din punct de vedere tehnic... ca din cate am observat nu poluarea ar fi problema care ii deranjeaza pe oameni, ci aglomeratia si defectarea masinilor in mijlocul intersectiei...

Sau poate ar trebui sa existe vreo amenda de vreo 1000 de euro daca ti se strica masina in mijlocul intersectiei...

Oricum o veti da tot nu va fi bine...

Eu nu sunt de acord cu taxa, nu pentru ca se aduc cazane din vestul europei... ci doar pentru ca sunt de parere ca daca suntem in Europa... ar trebui sa existe libera circulatie a marfurilor...

Daca e sa o luam dupa poluare... o gramada de oameni (firme) polueaza si nu chiar toti platesc... ceea ce nu-i corect...

Ati fost in Germania multi dintre voi... poate ati observat ca acolo nu exista praf... poate ati observat ca daca te prinde o ploaie, masina nu se murdareste aproape deloc...

Ar fi multe de spus... dar in concluzie taxa nu mi se pare normala...

Noroc!

 

Rramses: as fi de acord cu scoaterea taxei, daca oamenii ar fi mai calculati, la 1500 de euro poti aduce o pisica coapta tare, sau un ford mondeo, in stare tehnica foarte buna, cu incalzire in scaune, cu clima cu magazie de CD-uri, dar problema e... ca omu nu vrea sa aduca masina buna, vrea sa aduca BMW copt.. si atunci zice ca decat cu dacia mai bine cu bmw copt, si nu e chiar asa... Problema este ca romanu isi cumpara masina cu ultimii bani din casa.. nu isi cumpara o masina care sa si-o permita... daca si-ar lua masini ce si le-ar permite ar fi perfect, din partea mea i-as incuraja pe toti sa aduca golf 2 de 400 de euro, da oamenii care aduc golf 2 de 400 de euro, merg pe principiu ca unde-i lasa acolo o lasa si la revedere.

 

Se doreste innoirea parcului auto.. si renuntarea la daciile din anii 70, eu is curios sa vad pe unu ce conduce dacie, si-a luat pisicuta, si a dus dacia la fier vechi... nimeni nu face asa, numa umple bordura din fata blocului de masini.

 

Uite cazul lui Tudor nustiu mai cum: masina este non euro, nu mai are 1400 de euro sa dea pe taxa, ia fa-i un calcul, cat costa sa-i faca tablaria/articulatiile/schimbu de consumabile, si pune si niste gume de iarna, si vezi are bani sa le puna toate astea ?

 

Tu nu-ti poti inchipui ca nemtii-Turci importa gunoaie de masini din toata europa sa le vanda la romani si bulgari. Gandeste-te ca la o masina decenta un ford mondeo din 95 1.6 benzina se plateste o taxa de 600-700, asa mul este taxa aia ? sa ajungi cu masina cu clima scuane in calzite magazie de CD-uri.. la 2200 de euro ?

Nu vezi pe nimeni sa aduca pisica din 97, impecabila.. ca alea-s pe la 4000, si sa fii tu sigur, ca ala care ia o pisica in conditii foarte bune, ala nu comenteaza ca are de dat 1000 de euro la taxa.

 

Pai rramses: in mod normal o masina toata coapta de RUGINA nu trece RAR-u, sau cu gume uzate, vrei iara sa fie nedreptate... ca e prea strict RAR-u ? Ti se pare ca pe cei anti scoaterea taxei, ii afecteaza in vreun fel, ca se inaspreste ITP-u ?

Link to comment
Share on other sites

Da, dar la nemti exista "placheta verde, galbena, rosie"...

Tot spuneti ca se aduc cazane de dincolo in stare groaznica... toti va luati de taxa asta nenorocita... dar n-ati zice unu' de rahaturile de RAR-uri... care dupa ce ca-s putine sunt si pline de spagari...

De ce nu cereti sa se faca inspectia tehnica in fiecare an sau de 2 ori pe an... si nu asa cum se face acum... si cu aparatura asta din 1920...

Sau de ce nu spuneti sa se faca inspectia inspectia de 2 ori pe zi poate vom avea toti masini "safe" din punct de vedere tehnic... ca din cate am observat nu poluarea ar fi problema care ii deranjeaza pe oameni, ci aglomeratia si defectarea masinilor in mijlocul intersectiei...

Sau poate ar trebui sa existe vreo amenda de vreo 1000 de euro daca ti se strica masina in mijlocul intersectiei...

Oricum o veti da tot nu va fi bine...

Eu nu sunt de acord cu taxa, nu pentru ca se aduc cazane din vestul europei... ci doar pentru ca sunt de parere ca daca suntem in Europa... ar trebui sa existe libera circulatie a marfurilor...

Daca e sa o luam dupa poluare... o gramada de oameni (firme) polueaza si nu chiar toti platesc... ceea ce nu-i corect...

Ati fost in Germania multi dintre voi... poate ati observat ca acolo nu exista praf... poate ati observat ca daca te prinde o ploaie, masina nu se murdareste aproape deloc...

Ar fi multe de spus... dar in concluzie taxa nu mi se pare normala...

Noroc!

 

Rramses: as fi de acord cu scoaterea taxei, daca oamenii ar fi mai calculati, la 1500 de euro poti aduce o pisica coapta tare, sau un ford mondeo, in stare tehnica foarte buna, cu incalzire in scaune, cu clima cu magazie de CD-uri, dar problema e... ca omu nu vrea sa aduca masina buna, vrea sa aduca BMW copt.. si atunci zice ca decat cu dacia mai bine cu bmw copt, si nu e chiar asa... Problema este ca romanu isi cumpara masina cu ultimii bani din casa.. nu isi cumpara o masina care sa si-o permita... daca si-ar lua masini ce si le-ar permite ar fi perfect, din partea mea i-as incuraja pe toti sa aduca golf 2 de 400 de euro, da oamenii care aduc golf 2 de 400 de euro, merg pe principiu ca unde-i lasa acolo o lasa si la revedere.

 

Se doreste innoirea parcului auto.. si renuntarea la daciile din anii 70, eu is curios sa vad pe unu ce conduce dacie, si-a luat pisicuta, si a dus dacia la fier vechi... nimeni nu face asa, numa umple bordura din fata blocului de masini.

 

Uite cazul lui Tudor nustiu mai cum: masina este non euro, nu mai are 1400 de euro sa dea pe taxa, ia fa-i un calcul, cat costa sa-i faca tablaria/articulatiile/schimbu de consumabile, si pune si niste gume de iarna, si vezi are bani sa le puna toate astea ?

 

Tu nu-ti poti inchipui ca nemtii-Turci importa gunoaie de masini din toata europa sa le vanda la romani si bulgari. Gandeste-te ca la o masina decenta un ford mondeo din 95 1.6 benzina se plateste o taxa de 600-700, asa mul este taxa aia ? sa ajungi cu masina cu clima scuane in calzite magazie de CD-uri.. la 2200 de euro ?

Nu vezi pe nimeni sa aduca pisica din 97, impecabila.. ca alea-s pe la 4000, si sa fii tu sigur, ca ala care ia o pisica in conditii foarte bune, ala nu comenteaza ca are de dat 1000 de euro la taxa.

 

Pai rramses: in mod normal o masina toata coapta de RUGINA nu trece RAR-u, sau cu gume uzate, vrei iara sa fie nedreptate... ca e prea strict RAR-u ? Ti se pare ca pe cei anti scoaterea taxei, ii afecteaza in vreun fel, ca se inaspreste ITP-u ?

 

 

man degeaba o intorci si o sucesti ca e bine ca se scoate taxa.....foarte multa lume e de parerea asta si pe buna dreptate, fiecare ar vrea o masina mai buna....iar cele vechi nus chiar asa rele.....si fiecare isi intretine masina cumisi permite. Ce daca nu are bani sa schimbe uleiu la timp inseamna ca nu are vouie sa aiba masina??? nu fi egoist........

Link to comment
Share on other sites

este suficient sa nu te lase sa circuli prin centru la Targu neamt cu masina fara euro4, si sa vezi cum se elibereaza centru si se poate parca pe 3 locuri de parcare..

 

 

si pe langa asta sunt ferm convins ca nu iti duci cazanu de dacie la fier vechi, ci il tii in fata blocului si mai ocupi un loc de parcare, eu nu am nici o treaba cu poluarea

 

Rezulta ca nu esti in mod direct "suparat" pe taxa care se vrea a fi scoasa,ci pe romania ,frumoasa noastra tara in care s-ar produce un adevarat haos datorita incompenetei si comoditatii de care dau dovada guvernantii noastrii.

 

Fara parcari,fara autostrazi dar cu o idee simpla care culmea aduce si profit statului,TAXA DE POLUARE

Link to comment
Share on other sites

Masina arata foarte bine si din punct de vedere estetic si tehnic. Am dat pe ea 2800 E (cam mult da mie mia placut) Nu cred ca masina mea poate fi catalogata drept un "cazan". Problema e ca nu am luat in calul ca ar pute fi non euro si deasta va trebui sa stau vreo 3 luni cu ea pana voi strange acei bai so platesc.

Eu in afara de dacii nam vazut sa se opreasca in intersectii. Asa ca orice cazan adus de dincolo e mai bun ca celebra dacie.

ps: nu ma cheama tudor

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca taxa asta anti libera circulatie a marfurilor trebuie scoasa. De asemenea, eu as introduce vize pentru americani.

 

E plin si de E39 uri cazane in Romania, taiate, sudate, facute din 3 masini. Un E36 cu directia praf poate e mai bun decat un E39 sudat din 3 masini care ti se pare ca e bun, zici mama are si DSC si tot asa ii dai goarna cu cauciucuri de vara pe timp de iarna.

Link to comment
Share on other sites

Bănuiesc că preferi să plăteşti o taxa de 1400 euro decât să platesti anual un impozit de 6-700 euro si o asigurare obligatorie de 8-900 euro. :D

N-are legatura ... sa fie impozitul si 10000euro asta nu schimba faptul ca taxa e ilegala si nejustificata. Asta ce zici cu impozitul e doar o presupunere.

 

Deci pana la urma vrei sa se scoata sau nu taxa ca nu mai inteleg nimic :D DA sau NU ? :D

 

PS: oricum se scoate :twoup: :twoup:

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Caz concret:

Pe strada mea, intre 8-10 masini demente, gen Dacia, wartburg d'ala vechi, trabant si Oltcit, au disparut in ultimile luni, si in locul lor au aparut E36, Vectra B, Corsa, Panda, Golf III si IV, etc. NICI UNA CAZAN, toata arata foarte bine, ingrijite. Fac in fiecare vineri si sambata astia coada la spalatorie, pt. ca proprietarii au in sfarsit masina pe care o viseaza de o viata.

 

Si situatia asta o intalnesc si pe sosele, si prin localitatile din jur, peste tot.

 

Pot sa imi spuna sustinatorii taxei ce vor, Dacia din '78 este un specimen pe cale de disparitie, si asta e foarte bine.

 

Cat despre plouare, fac poze in we, sa vedeti ca la gratarele din poienile din jur, maldarul mai mare de gunoaie este mai mare langa gypane... Care vin si cu armata de ATV-uri dupa ei, si urla si fumega cu ele toata ziua. Daca alea sunt Euro 4, imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

N-are legatura ... sa fie impozitul si 10000euro asta nu schimba faptul ca taxa e ilegala si nejustificata. Asta ce zici cu impozitul e doar o presupunere.

 

Deci pana la urma vrei sa se scoata sau nu taxa ca nu mai inteleg nimic :D DA sau NU ? :D

 

PS: oricum se scoate :twoup: :twoup:

 

Este o presupunere cu probabilitate mare de realizare.

 

Aş vrea să se scoată taxa dar aş vrea ca o maşină in stare tehnică proastă să nu poată să treacă ITP-ul.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu is impotriva importului de cazane, taxa ii mai limita pe samsari sa vanda cazane, cazurile exceptionale sunt putine.

 

MuadDib: cei care stau la coada la spalatorii au platit taxa de inmatriculare.

 

Treaba voastra mi-emi intra niste bani buni in buzunar de la restituirea taxei, dar am vazut ce masini cumpara samsarii din strainatate , noroc cu turcii care sunt la curent cu scaderile taxei/eliminarea taxei si cresc ei preturile sa compenseze...

Link to comment
Share on other sites

Caz concret:

Pe strada mea, intre 8-10 masini demente, gen Dacia, wartburg d'ala vechi, trabant si Oltcit, au disparut in ultimile luni, si in locul lor au aparut E36, Vectra B, Corsa, Panda, Golf III si IV, etc. NICI UNA CAZAN, toata arata foarte bine, ingrijite. Fac in fiecare vineri si sambata astia coada la spalatorie, pt. ca proprietarii au in sfarsit masina pe care o viseaza de o viata.

 

Si situatia asta o intalnesc si pe sosele, si prin localitatile din jur, peste tot.

 

Pot sa imi spuna sustinatorii taxei ce vor, Dacia din '78 este un specimen pe cale de disparitie, si asta e foarte bine.

 

Cat despre plouare, fac poze in we, sa vedeti ca la gratarele din poienile din jur, maldarul mai mare de gunoaie este mai mare langa gypane... Care vin si cu armata de ATV-uri dupa ei, si urla si fumega cu ele toata ziua. Daca alea sunt Euro 4, imi cer scuze.

 

:twoup: :twoup: :D

Link to comment
Share on other sites

MuadDib: cei care stau la coada la spalatorii au platit taxa de inmatriculare.

 

Au platit taxa noua, asta mica. Discutia de acum este ACEEIASI de acum un an de zile, cu aceiasi protagonisti. Se refera la exact acelasi lucru. Cei care tin de taxa acum, tineau si atunci. Si ne avertizau de momentul asta fatidic in care or sa fim invadati de Vectrele, Corsele, E36-urile, etc. enuntate de mine mai sus. Uite ca invazia a venit, si lucrurile stau bine. Si asa vor sta si dupa eliminarea totala a taxei.

 

Deci rezultatul prezentat de mine este cat se poate de la obiect. Daca 10 masini vechi au disparut de pe strada mea, cu renuntarea completa la taxa or sa dispara TOATE. Si asa e normal si cinstit.

 

REPET: Nu va mai raciti gura enuntand teorii si dragoste de mediu pana la lacrimi. Singurul lucru care va enerveaza este un lucru cat de poate de simplist, meschin si egoist. Scaderea valorii masinii din dotare. Si, in particular, in cazul BMW, faptul ca sunt tot mai multe pe sosele. Punct.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.