Jump to content

Cand v-ati simtit...


Romulus

Recommended Posts

Anul trecut intre Alexandrina si Giurgiu, nu ma intrebati in ce sat eram, ma luat o mini viitura, apa a crescut 50 cm in cateva secunde ajungad peste inaltimea rotii, si masinuta mea ma scos de acolo cand am ajuns pe uscat am coborat si am pupat pe emblema.

Pierderi suferite : 1buc. scut plastic

1buc. nr inmatriculare, suport numar, partea centrala de bandou bara destinat pt. suport nr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cand am venit cu masina de la dealer la Hotel (in Germania) si oamenii cu care plecasem (si carora le spusesem ca nu sunt hotarat ce masina vreau) stateau afara si dadeau aprobator din cap si faceau semnul ala cu degetul mare de la mana in sus

(degetul mare nu degetul cel mai lung). :blink:

Link to comment
Share on other sites

cand stau in spatele unui logan curat si vad reflexia de la angel eyes pe vopseaua lui metalizata, langa inscriptia 1.5dci  :blink:

64154[/snapback]

 

dupa cum imi imaginez eu expresia ta .....cre ca e mai degraba ... devils' eyes :)

Link to comment
Share on other sites

pe serpentine, mai ales alea in ac de par, la urcare, cand trec relaxat cu a 2-a sau a 3-a (mai rar :) )pe langa alte masini (bune, adica anii 90 sau chiar peste 2000 :) ) care abia urca :blink: Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

In Germania: eram intr-un 320i din 2005 (masina inchiriata :blink: de firma), pe a 3-a banda. Mergeam de la Munchen in Austria. Mers lejer 170-180. Liniste si pace. La un moment dat, din spatele meu, blitzuri de neam-prost. M-am dat pe banda a 2-a,sa il vad si eu pe viteazul ala din spate. Era un austriac, cu blonda in dreapta, int-un C200. Mi-a aruncat baiatul ala o privire...vezi doamne...cum mi-am permis (omu' trebuia sa isi impresioneze fatuca, nu?). Banuiesc ca nu auzise de diferenta dintre BMW si mertan. L-am lasat sa o ia un pic inainte si normal, i-am dat un pic de gaz pana la 220 (era limitata, din pacate). Atunci m-am simtit cel mai bine intr-un BMW: cand am trecut pe langa pensionarul ala.
Link to comment
Share on other sites

cand stau in spatele unui logan curat si vad reflexia de la angel eyes pe vopseaua lui metalizata, langa inscriptia 1.5dci  :blink:

64154[/snapback]

apropo de chestia asta si eu fac la fel ,dar faza naspa e ca la logan e putin ''indoit'' portbagajul si nu se vede prea bine :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.