Jump to content

Vis implinit!


ovidiu_s

Recommended Posts

Dupa mai multe cautari , in care n-am gasit decat rable , am reusit in sfarsit sa gasesc un BMW cum speram. Masina e un 318 D din 2003, cu 62 000 km reali (verificata, plus ca omu' de la care-am luat-o e cunostinta de familie ), a fost adusa din Germania in 2004 cu 45 000 de km, si omu' a tinut-o mai mult in garaj, ca nu prea a mers cu ea. Ce sa mai, neagra, impecabila din orice punct de vedere, i-am verificat consumabile tot , n-are nici o problema.

Acum as avea si eu o rugaminte pentru cei care pot sa-mi dea cateva sfaturi de intretinere pe diesel (pana acum am avut un cielo :))) ) si despre BMW in general.

Oricum m-am indragostit efectiv de ea, n-as mai cumpara niciodata altceva... :blink:

Salutari!

Link to comment
Share on other sites

nu accelera blana de sub 2000rpm, schimba consumabilele la timp, incalzeste motorul mergand nu stang pe loc dar mergand in turatie joasa, dupa un parcurs mai in forta lasa masina sa mearga la relanti un minut doua sa se raceasca activ turbina, pune motorina buna si din cand in cand cate un aditiv (recomand STP diesel treatment), nu merge cu mai putin de un sfert de rezervor sa nu ai surprize de o eroare a senzorului din rezervor si sa ramai in pana prostului, mergi cu grija pe drum nasol pt ca bucsile in special cele de bascula dar si caseta de directie sunt f sensibile.. si cam atat imi vine acum in minte.. si inca ceva.. sableaza-ti oglinzile cu nr de inmatriculare.. ca ramai fara ele imediat.. bafta
Link to comment
Share on other sites

...adika daca vrei sa-o accelerezi mai zdravan, calc-o de la peste 2000 RPM in sus, ...nu de la relanty direct cu pedala jos in blana

 

PS. baga si tu niste poze cu noua achizitie

66810[/snapback]

Tot nu prea am inteles.

Deci mergi lin pana la 2000, si cand ajunge la 2000 ai liber sa calci pedala? Eventual, care e explicatie, daca e asa :blink:

Link to comment
Share on other sites

Tot nu prea am inteles.

Deci mergi lin pana la 2000, si cand ajunge la 2000 ai liber sa calci pedala? Eventual, care e explicatie, daca e asa :blink:

66812[/snapback]

O fi ceva legat de punctul de intrare al turbinei? Si eu sunt curios, asa ca ai care stiu poate explica...

Link to comment
Share on other sites

salutare.. vad ca esti tot din pitesti.. pune si tu poze . poate te stiu..

uite masina mea

66878[/snapback]

 

 

 

Ok ...o sa ii fac niste poze zilele astea. Iti dai seama ca daca am luat-o de o saptamana , n-ai de unde sa stii masina. A ta ce model e ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dupa mai multe cautari , in care n-am gasit decat rable , am reusit in sfarsit sa gasesc un BMW cum speram. Masina e un 318 D din 2003, cu 62 000 km reali (verificata, plus ca omu' de la care-am luat-o e cunostinta de familie )

 

 

sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea, in rest sfaturile de mai sus cred ca sunt de ajuns pentru inceput. pe parcurs cand o sa te lovesti de ceva promleme daca vor aparea sa speram ca nu intreaba pe aici am vazut ca sunt uni care se mai pricep la masini. in rest multa bafta si Km multi.

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

hai ca vrea sa vad ...... la protv la ora 19:00 ?? hai ca se apropie ..... vreau sa vad.... la protv..... doar protv a fost ????

 

edit..... in cateva clipe va vedem !!!!! dar erau gramezi de masini !!!

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.