Jump to content

M3-E46 sau 335i-E92...


tiberiuenache

  

657 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

si chiar daca Mul e pur sange si cele mai bune performante le are pe circuit e folosit pe strada probabil (in romania) in proportie de min 95% la fel cum e folosit orice BMW din rro acolo unde conteaza mai putin performantele acestor 2 masini (care sunt destul de apropiate) ci mai multi factori :)

 

as lua oricand 335i (chiar si sedan) chiar si in detrimentul lui M3e92 (nu mai vb de e46) gandindu-ma la pretul de achizitie si potential iar daca as investi diferenta de achizitie dintre ele probabil 335i-ul ar fi de 2 ori mai performant decat M-ul chiar si pe.... marte (nu numai pe strada sau circuit) :)

 

normal ca nu as face asa ceva decat daca m-ar da banii afara din casa, un 335 mi-as lua si maine si nu stiu daca as umbla la el :) (sau putin :lol: )

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

si chiar daca Mul e pur sange si cele mai bune performante le are pe circuit e folosit pe strada probabil (in romania) in proportie de min 95% la fel cum e folosit orice BMW din rro acolo unde conteaza mai putin performantele acestor 2 masini (care sunt destul de apropiate) ci mai multi factori :)

 

as lua oricand 335i (chiar si sedan) chiar si in detrimentul lui M3e92 (nu mai vb de e46) gandindu-ma la pretul de achizitie si potential iar daca as investi diferenta de achizitie dintre ele probabil 335i-ul ar fi de 2 ori mai performant decat M-ul chiar si pe.... marte (nu numai pe strada sau circuit) :)

 

normal ca nu as face asa ceva decat daca m-ar da banii afara din casa, un 335 mi-as lua si maine si nu stiu daca as umbla la el :) (sau putin :lol: )

Ai face motorul mai performant decat unul de ///M probabil, nu masina in sine.

Link to comment
Share on other sites

Porsche a fost achizitionat de VW ceea ce ma pune un pic pe ganduri.Dintre un m3 e46 si un e92 335i as alege m3 csl,nu mi-as lua e92 335i as cumpara noul audi s4 care trebuie sa o spun este mai bun.

 

Nu cred că are importanţă asta.

 

M3 CSL are un preţ descurajant.

 

Nu cred.

 

as lua oricand 335i (chiar si sedan) chiar si in detrimentul lui M3e92 (nu mai vb de e46) gandindu-ma la pretul de achizitie si potential iar daca as investi diferenta de achizitie dintre ele probabil 335i-ul ar fi de 2 ori mai performant decat M-ul chiar si pe.... marte (nu numai pe strada sau circuit) :)

 

normal ca nu as face asa ceva decat daca m-ar da banii afara din casa, un 335 mi-as lua si maine si nu stiu daca as umbla la el :) (sau putin :lol: )

 

Chiar de 2 ori mai performant nu, poate doar din punct de vedere al puterii. :)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

din toate punctele de vedere, frane , suspensii, diff LSD, kit aerodinamic..... etc :lol:

vb vine de 2 ori mai performant .. :)

 

e vb de diferenta dintre 335i e9x si M3 e9x care e substantiala

e46 iese din discutie dpmv

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Se dau doua modele...performante asemanatoare, usor mai rapid 335i-ul dar diferentele sunt mici .... caq design fiecare are farmecul sau:

 

1. M3 E 46 SMGII din 2002-2003 pret 25.000-30.000E + 10.000E pt Taricescu

- nu cred ca mai trebuie sa comentez relativ la aceasta masinuta!

 

2. 335i E92 Steptronic din 2006-2007 pret 35.000-40.000E + 4600E pt Taricescu

 

Adaugati comentariile voastre pro si contra, astept "provincia" detinatoare de astfel de modele... :)

 

 

Alegerea mea: 51% voturi pro 335i ... deoarece nu e la fel de alergata, e mai pretabila soselelor noastre, autonomie mai buna, design mai proaspat, pierderi mai mici la revanzare, taxa p**ii e jumatate din cea pt un M3...

 

ciment..! hai sa nu comparam m-urile cu alte modele. nu ca am eu unul, dar nu se poate compara. nu e corect. iar cand te gandesti sa-ti iei o masina ca asta, n-ar trebui sa-ti pese de taxe, impozite si consum. cat despre discutia m3 vs porsche iar nu e corecta. cu ce porsche comparam, boxter sau s4? conteaza ce vrei de la masina. sunt kit-uri care iti fac de ex e 46-le sa arate si sa "sune" exact ca m-ul.

Link to comment
Share on other sites

Amuzant stilul lor de a vorbi :)

credeam ca vorbim de masini stock.

pai acel em, urmeaza sa primeasca si un Nos pe langa tuningul actual.. :lol:

si stim cu totii ca 1l de ulei la mia de km nu e bai la un em, iti dai seama la acest em cat ulei consuma... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

si tot l-a ars 335-ul, mai avea si cutie automata :)

 

Asta e gandire invechita . Orice //M sau BMW nou cu cutia noua este mai rapida ca o manuala , mai ales ca e setata calumea . La ce tehnologie s-a ajuns NICIODATA nu va mai putea schimba pe aceiasi masina cu acelasi motor un sofer (un om) mai rapid decat schimba actualele cutii automate !

Link to comment
Share on other sites

Video de pe youtube nu sunt relevante.

S-a mai dat cineva cu un 330i cu o honda type-r, omu din honda zicea ca e STOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCK ca si asta din clip, cand colo i-a dat 5 masini, omul avea compresor etc...

 

Stock, un 335i e mai slow decat un m3 e46. Presupunand ca masinile sunt in perfecta stare si stock, nu un m tot forjat...

Ca e mai frumos si mai nou 335i da, ca are posibilitati multiple de upgrade de putere, da.

Dar 335i e un rahat de masina sport comparativ cu M.

1 la mana. AUTOBLOCANT, nici o masina nu e sport fara asa ceva...

Numai turbo e avantajul 335i-ului, hai sa-i aducem o supra twin turbo sa vedem cum mai joaca bmw-ul?

 

 

Faza e alta. Multe masini turbo, manca pe pita un M, indiferent ca e el e36,e46, e39, e60 sau e90/92.

 

 

Dar ca performante, un M e M. Nu se compara cu masina de serie, nu toata lumea isi permite un m, nu toate bmw au 8500rpm... S.A.M.D

Link to comment
Share on other sites

si tot l-a ars 335-ul, mai avea si cutie automata :)

 

Asta e gandire invechita . Orice //M sau BMW nou cu cutia noua este mai rapida ca o manuala , mai ales ca e setata calumea . La ce tehnologie s-a ajuns NICIODATA nu va mai putea schimba pe aceiasi masina cu acelasi motor un sofer (un om) mai rapid decat schimba actualele cutii automate !

 

vorbesti despre cutiile automate normale sau cele tip SMG, DSG, DCT

vezi ca cel putin la 335i exista diferenta intre timpii dati de fabricant intre modelele cu manuala si cele cu automata :lol:

sau crezi cumva ca nu am condus masini generatie noua cu cutii automate(normale)?

 

si chiar sa zicem ca o automata e mai tare ca o manuala, parca M-ul avea SMG :)

 

@roco: da, probabil 335ul nu era stock

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.