Jump to content

E60-ul meu


Bala

Recommended Posts

Nu stie masina singura sa nu actioneze spalatorul de faruri daca ai mai mult de 120km/h? Asa cum stie cand ai prea putin lichid pt parbriz...

 

Mi se pare de kko sa stau eu sa ma gandesc la 150-160km/h sa nu spal parbrizul, ca poate imi zboara un capacel deala. Pai daca la 150km/h mi se murdareste parbrizul, dau instinctiv de maneta sa-l spal...

 

LE: eu as cauta ala direct la dezmembrari, pe culoarea ta...nu e vreo piesa importanta.

Edited by mikken
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat astazi la ea si am vazut ca magarul care mi-a furat capacelul a smuls si balamaua de care se prinde acesta.

 

Am scos balamaua + arcul care o tinea pe pozitie. Pt a prinde balamaua la loc, trebuie dat spoilerul jos? Sau e suficient farul ?

Link to comment
Share on other sites

Astazi mi-au disparut si capacele celalalte din spoiler, cele care acopera intercoolerul.

 

Deja e prea mult. Acum a fost in alta parcare, in alta zona a orasului. Unde dreaq sa o mai las si sa nu o gasesc fara chestii lipsa ????

 

Minunat. :censored:

Link to comment
Share on other sites

Din pacate asta e tara in care traim. Orice obiect iti poate fi sustras pentru valorificare sau din simpla distractie.

Plus ca nu sunt nici atenti, o freaca, o ating fara nici o grija. Putini sunt la fel de atenti cu masinile ca noi.

 

Totusi ma mir cum dracu le-au scos? Ca ies destul de greu.

 

Foamete mare in tara asta de kkt... <_<

Link to comment
Share on other sites

Am vreo 3 plangeri la politie. Nimic.

 

Am un fost coleg de facultate care e politist si mi-a zis ca ii mai prind din cand in cand insa nu au ce sa le faca. Si legea e cretina.

 

Cel mai trist insa e faptul ca sunt unii care cumpara de la hoti si incurajeaza astfel furtul. Pe forum e plin de anunturi. Ajunsesem sa sterg astfel de anunturi si zilnic.

 

 

Si nu orice anunt ci: "azi noapte am ramas fara oglinzi. Cumpar oglinzi sh... ". Dooooh :pinch:

Link to comment
Share on other sites

Mai e un aspect:

 

Furtul 2 a avut loc in parcarea firmei la care lucrez. Masina a ramas peste noapte in parcare pt ca de la firma am plecat direct la aeroport.

 

Asta la ce intra? E parcare privata insa nepazita de nimeni. Sper ca nu am problemele la casco (Generali). Nu am polita la mine :(

Link to comment
Share on other sites

Ca astia de fura sunt niste ordinari e una, dar niste japite sinistre de intretin, practic, furturile astea mi se par mofletii de dau comanda de piese/elemente. C-au avut bani de sigla Bmw, dar bani s-o intretina cum trebuie n-au si e mai ieftin sa apeleze la unii de le ciordesc.

 

Politia ce sa faca ... chiar si cu amprentele? Nu stiu daca are rost sa deschizi dosar de dauna pentru asta (paguba nu e insemnata). Plus ca s-au mai smecherit si astia de la asigurari si, ca sa-ti faca plata, tre' sa le dea politia o adresa prin care sa le spuna c-ai depus o plangere la ei in legatura cu un furt. Chestie care dureaza minim o saptamana.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bala, daca imi permiti un sfat, fa-o pe casco! Cu cat se inmultesc astfel de cazuri in care sunt implicati banii asiguratorilor, cu atat fac si ei "pressing" la politie iar politia misca cat de cat. Nu stau cu mainile in san, mai ales pe vremurile astea.
Link to comment
Share on other sites

Asta la ce intra? E parcare privata insa nepazita de nimeni.

Sa-ti spun ca mie mi-au frecat saptamana trecuta bara spate pana la plastic, in parcarea de la birou? E parcare pazita si totusi n-a vazut nimeni nimic. Si nici nu am identificat masina dupa culoare si urme.

Deci... e vestul salbatic. Te descurci cum poti. Ca nimeni nu te ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.