Jump to content

Deschiderea portbagajului din interior


t1s

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Rolul butonului interior e sa nu te murdaresti de praf pe degete de la ala exterior,presupun :rolleyes:

Nu chiar, multa lume nu stie de unde sa-l deschida si trebuie sa te cobori tu din masina sa deschizi portbagajul (cand esti la volan) ;) E foarte util si practic eu de cand l-am pus nu am mai deschis de la cel de pe portbagaj :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
f bun acest DIY, mi-am montat si eu butonul astazi,vreau sa fac o mentiune,la mufa din mijloc (cea din torpedou) cand scoti capacul de plastic de fapt sunt 2 mufe lipite,la mine nu erau albastre,una mai subtire era gri iar cealalta mai grosutza era neagra,cei care aveti aceleasi culori ca mine ,pinul 6 trebuie pus la mufa neagra (in lipsa de mufe albastre :)) )
Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

La putin timp dupa ce am montat butonul, am anulat deschiderea portbagajului de la clapeta din spate, iar butucul portbagajului l-am lasat pe deschis. Astfel portbagajul se poate deschide doar de la butonul montat sau din telecomanda de la cheie. In felul acesta am rezolvat si problema cu eficienta scazuta a acestui buton :thumbsup:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mi-am montat si eu acest buton si surpriza cand il apas sa deschida portbagajul se coboara si geamul din fata dreapta. mai mult atunci cand cobor geamul din butonul de pe consola se deschide si portabagajul. si eu al la fel in loc de albastru am negru dar pinul 6 era cel liber. ma poate ajuta cineva?
Link to comment
Share on other sites

eu nu am folosit niciodata butonul de deschis din interior :)))) uit sau imi e lene sa ma aplec sa-l apas ... e pus aiurea acolo... era mai fain sa-l puna pe usa (langa ala de oglinzi de ex) cum e la e60

stiu :laugh:

 

eu l-am folosit de 2-3 ori, imediat dupa montaj ... este cam incomod sa te bagi sub bord sa deschizi portbagajul

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

mufe am eu, cum spuneam si mai sus.

 

ma uitam zilele astea, chiar si la ultimele modele BMW M, butonul se afla instalat tot sub plansa de bord, in aceeasi pozitie incomoda...

 

tocmai de aceea, personal, mi se pare cel mai inutil retrofit de facut ever :pardon:

Link to comment
Share on other sites

mufe am eu, cum spuneam si mai sus.

 

ma uitam zilele astea, chiar si la ultimele modele BMW M, butonul se afla instalat tot sub plansa de bord, in aceeasi pozitie incomoda...

 

tocmai de aceea, personal, mi se pare cel mai inutil retrofit de facut ever :pardon:

Da acel buton nu se poate pune in zona de la schimbator unde ii si la incalzirea in scaune sau asc(la nfl nu ii bagheta de aia si ma gandesc ca pot decupa acolo).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.