Jump to content

BMW DVD ROAD MAP - HIGH/PROFESSIONAL/BUSINESS


Recommended Posts

@LEU 4.47gb

 

@Klax

Da, are 6 parti.

Google Virtual Clone CD si downloadezi programul.

Apoi, cu programul deschizi fisierul cu .dvd in coada (extensia DVD)

Te duci in Nero sau alt program de scris CD-uri/DVD si faci imagine cd-ului in HDD. Dupa, apesi burn image si scrii dvd-ul, al viteza cat mai mica, pe un Dual Layer care e aprox 15 ron.

 

E putin complicat dar e cel mai sigur decat sa folositi programe de 10lei pt scris cd-uri.

Am incercat sa scriu imaginea cu cu programe care deschid fisiere .dvd (de ex Clone DVD), dar am stricat 3 dvd-uri: se oprea ba la 40 ba la 85 %.

 

@ cunex si @KYHO lasati o adresa de mail ca nu am voie sa postez aici si nici private message nu merge.

 

O intrebare pt cei ce detin deja 2010-1 PRO. De ce in perspective mode (modul 3D) nu-mi arata numele strazilor? La cea de 2009 imi aratau.

Link to comment
Share on other sites

renunt numai pot ma chinui de 2 zile

 

daca are cineva iamaginea facut care sa incapa pe un dvd si vrea sa ma ajute si pe mine ii multumesc

Ori cumperi dvd dual layer si scri pe dual layer, ori modifici tu imaginea. Pe net se gaseste mai greu de dat jos doar lb engleza, si nu are nici un user cum sa-ti dea tie imaginea, decat prin dc++...dar nu cred ca o sa gasesti.

 

sau mai ai varianta sa-l iei de la mine, pesonal, gratis (high 2010 de 8gb), numai sa fi din buc si sa ai timp sa treci pe la mine.

Link to comment
Share on other sites

sincer sa iti spun nu stiu care e treaba cu HDD intern pentru ca eu nu am e60/e90/e92. da un PM userului Bala si el te poate lamuri pentru ca el are e60 cu navi professional

 

PS: eu cred si mai mult ca sigur e asa, ca ai nevoie decat de DVD ul Road Map Professional 2010 pe care il bagi in unitatea DVD a masinii si atat. Nu se face nici un update de soft, nimic. bagi DVD ul ai hartile, il scoti nu mai ai. Din cate stiu eu orice update de soft pentru e60 se face la reprezentanta deci nu incape in discutie aici un update de soft....tu ai nevoie decat de discul cu hartile .....

 

PS: aia de pe okazii sunt niste samsari fomisti si nu ar trebui sa ai incredere in ce spun. Nu prea stiu ei cu ce se mananca, ei vand niste discuri piratate si atat. Update de soft, cu ajutorul unui CD cu soft, se face la e46, e39 dar pentru masinile cu navi professional ( e60,e90,e92) nu e nevoie de nici un update de soft. Chiar daca ar fii nevoie orice update de soft pentru e60/e90/e92 se poate face numai la reprezentanta

 

am luat un dvd navi professional 2010-1 pentru e90. trebuie updatat. se baga dvd-ul si se scoate cheia 5 min din masina sa isi faca update-ul. dvd-copiat.

Link to comment
Share on other sites

varianta de 4.xx giga care intra pe un single layer - pe care o am eu are si numele strazilor si le si afiseaza si in 3d si in 2d doar ca nu are POI-urile. am vazut la MHS dvd-ul e vreo 6 mil .... cred ca mi'l cumpar si eu .... sau cand ajung in AU in ianuarie de'l gasesc mai ieftin il iau de acolo ... sau il iau fara TVA. si ies la 100eur sa zicem... DVD-ul original pe care'l am cu 2008-2 il citeste de cel putin 2 ori mai repede decat astea copiate de mine chiar daca le'am facut pe dvd-uri foarte bune si scrise la 2x ...

 

Folosesc dvd-urile pirat doar cand am fost pe afara caci aveam varianta cu radarele si camerele si erau ok ..... bine de stiut :) .... in rest e ok.

Link to comment
Share on other sites

am gasit pe un torent asta BMW_Professional_2010_1 lam tras dar ca si pana acum la oricare disc tras si scris imi scrie

 

MEDIUM CANOT BY RED

 

 

Mai trebuie facut ceva totusi sa citeasca DVD ?

 

Ori ai unitatea de pe masina aproape dusa (praf pe lentile, raza laser bate aiurea etc) ori DVD writerul e praf. Mai incearca si la altcineva sau pe un alt comp sa scrii DVD-ul

Link to comment
Share on other sites

Cred ca deja s-a ajuns un pic cam departe. Sunt useri care se inregistreaza numai pe a lua harta (soft piratat).

 

Deja acest topic pare a fi un fel de motor de cautare de torenti. Sau un centru de distribuit soft.

 

Nu mai bine se inchide acest topic ?

Link to comment
Share on other sites

Cred ca deja s-a ajuns un pic cam departe. Sunt useri care se inregistreaza numai pe a lua harta (soft piratat).

 

Deja acest topic pare a fi un fel de motor de cautare de torenti. Sau un centru de distribuit soft.

 

Nu mai bine se inchide acest topic ?

 

 

Si ce daca lumea cauta harta aici?Daca te deranjeaza nu accesa acest topic.Nu inteleg de unde atata rautate...dar na asa e romanul sa moara si capra vecinului daca a lui a dat coltul...

Link to comment
Share on other sites

Si ce daca lumea cauta harta aici?Daca te deranjeaza nu accesa acest topic.Nu inteleg de unde atata rautate...dar na asa e romanul sa moara si capra vecinului daca a lui a dat coltul...

 

Conform legii din aceasta tara cat si conform regulamentului forumului, este interzisa distribuirea de materiale piratate. Este vorba de calitatea forumului. Mi se pare aiurea ca unii sa caute cu google despre harta si sa gaseasca aici torentul.

 

Chiar nu vad de ce va agitati voi... Sau instigati cumva la furt ???

 

P.S. daca totusi se face ceva, macar sa existe bunul simt si sa se trimita PM. Nu sa fie in vazul tuturor. Totusi mai intra si persoane care lucreaza la reprezentantele BMW pe acest forum. Noi sa apelam la ei, ei sa ne serveasca pe noi dar totusi, daca putem sa-i furam hai sa o facem ce dreaq...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.