Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Adica tu cumperi de la altul oglinzi cu 200 ron????????

[Zicea ca nu sunt originale, ca le are de la un distribuitor. Oricum, pana la urma le-am facut pe casco, originale de la bmw. Iti dai seama ca nu incurajez hotii, si eu am fost pradat la randul meu.]

Link to comment
Share on other sites

1431085306[/url]' post='2258691']

Dupa cate vad eu si sablatul asta e cam apa de ploaie.

 

Pe mine m-a ajutat. Acum cateva zile, in minunatul bucuresti, in plina zi, aproape de arcul de triumf, mi s-au furat pentru a 2 a oara siglele de pe jante impreuna cu emblema de pe capota. Ideea e ca au desfacut si oglinzile( erau pliate) dar au renuntat cand au vazut ca sunt sablate

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Dupa furtuna de aseara am ramas fara oglinzi, impreuna cu inca un e90 + un e60, au curatat tot din zona. Oglinzile mele erau inscriptionate "GR 27 JOY", daca le vedeti sa ma anuntati pe mine sau sunati la politie.

 

http://s3.postimg.org/748eemjhb/WP_20150801_09_26_58_Pro.jpg

 

http://s3.postimg.org/c45umkp3z/WP_20150801_09_27_21_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

M-au curatat si pe bine de oglinzi aseara. Nu le aveam inscriptionate pentru ca nu inmatriculasem masina inca(aveam numere rosii) dar oglinzile erau pliate. Am vazut ca pretul pe olx e de 100E pe set(si heliomate). Ma gandesc sa ma int cu unu d-asta si sa chem si politia, sa vedem de unde le are el. Momentan astept sa vina politia sa constate furtul.

Locatia: Mihail Sebastian la prosper in Bucuresti

Edited by romeo_ovidiu
Link to comment
Share on other sites

am ramas fara oglinzi in acest weekend, duminica mai exact. Masina(f10) era parcata la mall Vitan in parcarea subterana(bariera, paznici si camere video) in timpul zilei. Am stat exact 2 ore jumate. Am depus plangere la politie dar am un feeling ca nu o sa se intample nimic...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu, nu, nu!!! Acelea sunt oglinzi din Germania, din dezmembrari... :rolleyes:

Stau si ma uit ca hotii astia risca mai nimic, poate doar o bataie daca sunt prinsi de proprietari, pentru niste castiguri relativ mari.

Link to comment
Share on other sites

Patit si eu!

Furat ogl stanga, dreapta au lasat-o, neinsriptionate. Masina inmatriculata de 5 spt.

Zona Banu Manta - eu locuiesc la Parc Sebastian sect5.

De la bloc mi-a disparut 'doar' capacelul de tractare bara fata (acopera locul de unde te legi pt tractare fata).

Link to comment
Share on other sites

Nu voi reusi sa inteleg vreodata ce draq fac astia cu ele inscriptionate, am ajuns sa cred ca astea inscriptionate sunt furate de drogatii care intra in sevraj ca si procente 20% din cazuri,iar in proportie de 80% neinscriptionate sunt furate pe comanda, logica mea in toata povestea asta este ca daca pe drogalai ii mai intelegi ca nu mai judeca pentru ca au creeri facuti terci si le trebuie bani pentru inca un gram, in celalalt caz retardatii care fura la comanda, azi fura de la mine si iti vinde tie,iar peste doua zile, fura de la tine si imi vinde mie, cine sunt vinovatii principali, eu si tu, daca nu ar mai avea piata de desfacere nu ar mai fura nici de la mine nici de la tine.Cumparati din magazine de specialitate sau de la parcurile de dezmembrari.
Link to comment
Share on other sites

Azi de dimineata am ramas si eu fara oginzi la un BMW F10 proaspat adus din Germania. Masina are momentan numere rosii, urma sa inscriptionez oglinzile dupa ce aflam ce numar de inmatriculare o sa am :(.

 

Zona Piata Muncii, Bucuresti, masina parcata in fata blocului pe o alee.

 

Acu urmeaza distractia, oglinzile sunt cu 4 pini si inteleg ca aftermarket nu se gasesc. Deci voi lua originale, minim 1.000 lei distractia presupun.

Edited by valyepm
Link to comment
Share on other sites

azi noapte mi au furat si mie geamurile de la oglinzile de e92 m3 in zona Teiul Doamnei. au fost luate la comanda sigur pentru ca am mai gasit intr o alta zi o oglinda data peste cap fara motiv. nu erau inscriptionate dar daca totusi cineva aude sau vede la vanzare pe undeva astfel de geamuri (sunt destul de rare) rog sa scrie aici, sunt mari sanse sa fie ale mele

 

am facut plangere la politie dar slabe sanse ....... o sa vad saptamana ce vine

 

 

@valyepm - trebuie sa mergi cu masina sa faca poze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.